Top hledané
Výsledky (0)
S politikem Tomiem Okamurou jsme se sešli na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Probrali jsme spolu módu, ale třeba i to, jaký nejdražší dárek komu dal.

Týden módy s Tomiem Okamurou: Modelem na "stará kolena"? Proč ne!

Tereza Janatová
03. září 2017
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut

Tomio Okamura si na vymetání módních přehlídek nepotrpí. Má spoustu práce se svou kampaní. Přesto si ale udělal čas a navštívil přehlídky Michaela Kováčika a značky Alter Era, které se konaly v sobotu 2. září u tenisových kurtů na pražské Štvanici. Po přehlídkách jsme se bavili o módě.

Jak často chodíte na módní přehlídky?

Na módní přehlídce jsem byl podruhé v životě. První, na které jsem byl, byla, když předváděla moje bývalá přítelkyně.

Jak se vám líbila tato přehlídka?

Byla moc pěkná. Líbila se mi ta atmosféra, protože tu byli krásně oblečení diváci, moc hezká hudba, hezké modely a v neposlední řadě jsem měl příjemnou společnost v podobě vás.

Dokážete si představit , že byste vy sám předváděl v rámci nějaké přehlídky modely?

Tak určitě. Kdyby mě někdo vyzval a šlo by o něco, co by bylo pro starší a pokročilé na můj věk, a nevadilo by mu, že nejsem žádný model, tak proč bych to nešel zkusit. Já se rád učím novým věcem.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Existuje něco, co byste si na sebe nikdy nevzal?

Třeba pytel od brambor.

Co konkrétně byste si z této přehlídky koupil?

V tuto chvíli asi nic, protože mužských modelů tam bylo málo a všechny byly tak moc extravagantní, že bych je nemohl nosit ven. Spíš mi to přišlo na doma… Co se týče ženských modelů, jelikož jsem v tuto chvíli nezadaný, tak to nemám komu koupit, ale kdybych měl přítelkyni a něco by se jí líbilo, tak bych jí určitě nějaký model koupil, abych jí udělal radost.

Styděl jste se někdy za něco, co jste měl na sobě?

No to jsem se styděl, protože se mi párkrát stalo, že jsem si roztrhl kalhoty.

V rozkroku?

U rozkroku taky, a to na zadku, protože jsem si je koupil moc těsné. A pak se mi to stalo během pracovních jednání, protože některé tradiční české hospody mají dřevěné lavice s třískami. A když jsem si tam poposedával, tak jsem zjistil, že se mi roztrhly kalhoty, a to j skutečně fatální, musím říct, protože když pak máte někam jít, každý to vidí a neskryje vám to ani sako, tak to je značná nepříjemnost a párkrát už jsem to zažil.

Zažil jste někdy módní faux pas, že byste přišel na nějakou společenskou událost a zjistil, že jste nevhodně oblečen?

To jsem nezažil, protože se přiznám, že na módní akce moc nechodím. Jsem hodně pracovně vytížen. Ani dnes bych na tento Fashion Week nepřišel, kdybych nedostal milé pozvání od vás. Seděl bych u počítače a psal článek nebo bych řešil politické nebo firemní věci. Můj šatník je velmi omezený. Když jdu do společnosti, kde mám mít oblek a košili, tak to mám. Když jdu někam, kde to není nutné, mám plátěné kalhoty nebo džíny. Nikdy nejsem lvem salonů, nikdy nejsem módní guru, nikdy nejsem ten, u koho by se lidi pozastavovali nad tím, jak skvěle a draze jsem oblečen. Oblékám se obyčejně - ani nenadchnu, ani nezklamu.

Jak moc řešíte trendy?

Vůbec. Problém je, že já bych se třeba rád zastavil a jen tak si prolistoval časopis, ale já to absolutně nestíhám. Nestíhám ani stávající věci. Módní trendy vůbec nesleduju… I oblek, který mám na sobě, mám už dva roky. Dřív jsem to dělával tak, že jsem si každý rok koupil nový oblek. Teď už jsem to porušil, protože jsem si ho koupil naposled před dvěma roky… Měl bych si něco koupit....

Momentálně je u mužů trendy, být potetovaný a nosit vousy. Přemýšlel jste někdy o tom, že byste vyzkoušel takovou image?

Vousy mám celkem často, ale jen když se nestíhám oholit. Tetování, to určitě ne… Nevadí mi, když to má někdo jiný, ale mně to nic neříká - že bych to musel mít já. Lidi podle toho ale nesoudím.

Hýčkáte si partnerky oblečením?

Já jsem svobodný a nezadaný.

Když máte partnerku.

To bylo naposledy před rokem a půl. A ani ne. Vždycky mám přítelkyně, které na tyto věci moc nejsou… Když byla atmosféra, něco jsem koupil, třeba kabelku, ale i oblečení. Ale stejně tak mi občas koupila něco i přítelkyně, třeba kalhoty nebo košili nebo bundu. Bylo to vzájemné a přirozené a byl to vyvážený vztah.

Jaký nejdražší dárek jste dal?

Kabelku.

Kolik stála?

To si nechám pro sebe (smích). Byl to dárek k narozeninám a byla to kabelka, po které moje bývalá přítelkyně několik let toužila. Byla to kabelka skutečně dražší, musím říct… Byl to nejdražší dárek, jaký jsem v životě někomu dal, a ona ho potom nosila každý druhý den, i když se to třeba nehodilo k oblečení, které měla na sobě (smích). Ta kabelka byla od velmi známé francouzské značky, která tu ještě nemá ani obchod, ale koukal jsem, že bude mít.

Co nejdražšího jste si koupil sobě?

Oblečení?

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Cokoliv fashion.

Vždycky jsem obdivoval James Bonda, takže jsem měl dva Astony Martiny. Bylo tu auto snů, ale hodně poruchové. Mně se na Jamesi Bondovi vždy líbilo, že bojoval za spravedlnost a byl galantní k ženám. Už od dětství jsem si chtěl vyzkoušet, jak se mu jezdí, takže to byl takový splněný dětský sen. Takže jestli to považujete za fashion, tak tahle auta… Já už ale dávno jezdím škodovkou. Třeba co se týče hodinek, dávno je nenosím. Před 22 lety, když jsem vydělal svůj první milion, jsem si koupil Omegy. Japonci mi vždy říkali, že se u lidí, se kterými dělají byznys, koukají na to, jak mají čisté boty a jaké mají hodinky. Bylo mi třiadvacet, tak jsem si koupil ty Omegy, nosil jsem je tři roky a pak je dal do šuplíku a tam od té doby jsou. A telefon? Ten mám taky starý, žádný módní výstřelek.

Když vybíráte dárek ženě, vybíráte ho sám, nebo si necháte poradit?

Určitě si nechám poradit. Mám celkem dost přátel, kteří mají v centru obchody, ještě ze začátku svého podnikání. Dárek jako takový, ten základ, vymyslím vždy já. Zamyslím se, co by se té dívce nebo ženě mohlo líbit, zeptám se třeba i jejích známých, co má ráda a co ještě nemá. Často to bývá drobnost, která udělá strašnou radost.

Máte oblíbeného módního návrháře?

Nemám, protože se v tom nevyznám. Vím, že jsou třeba dobří japonští návrháři, například Kenzo Takada. Takada mimochodem znamená Vysoké pole.

Co myslíte, že má společného politika a móda? Má vůbec něco společného?

Myslím, že nic. Zastávám konzervativní styl politiky. Politka by měli lidi hodnotit podle jeho názorů a toho, co udělal pro lidi. Každý by se měl rozhodnout, jestli chce být showman, nebo něco dělat pro lidi. Já chodím oblékaný hodně konzervativně. Důležité je být čistý a nebýt roztrhaný, nevyvyšovat se nad lidi a aby se nemohlo říct, že ten člověk vypadá jako buran. Myslím, že také není vhodné mít na sobě růžové nebo oranžové sako. Ke klasickému politikovi, podle mě, patří tmavý oblek a bílá košile - aby se lidi soustředili na to, co říká.

 

Rychlá zpověď:

Kdo se obléká lépe? Melanie Trump, nebo Brigitte Macron?

Já se přiznám, že ani jednu z nich pořádně nesleduji, ale určitě na to mají módní stylisty.

Co u vás ve skříni rozhodně nenajdeme?

Určitě nenajdete takové ty těsné plavky. Já nosím trenýrkové.

Oblíbená značka hodinek?

Hodinky nenosím.

Pro co máte v módě slabost?

Jsem rád, když to ženám sluší, když si na to někdo potrpí. Je mi celkem jedno, co to je.

Souhlasíte se rčením, že šaty dělají člověka?

Myslím, že ne tak úplně, protože zrovna mně se líbí ženy, které jsou hodné a chytré, takže to nemusí být jen o šatech.

Nakupujete ve slevách?

Ano. Moc sice nenakupuju, ale třeba co se týče potravin, to se podívám, jestli není něco ve slevě ve stejné kvalitě.

Oblíbená značka oblečení?

Já vlastně žádnou oblíbenou značku nemám. I tento oblek mám od českého prodavače.

Jaký módní kousek byste nikdy nekoupil ženě?

Asi ten, o kterém bych věděl, že by ho nechtěla.

Kdo má lepší módní vkus - Češky, nebo Japonky?

Víte, to je těžké, protože já v Japonsku nežiju, ale Češky chodí oblékané moc pěkně.

Kate Moss, nebo Sarah Jessica Parker?

Ani jednu nesleduju, to jste mě zaskočila, ale jelikož vím, že jsou obě světové hvězdy, tak obě budou vypadat skvěle.

Co byste vzkázal mladým návrhářům?

Abyste měli co nejvíc dobrých nápadů a abyste se uplatnili třeba i v tom velkém světě.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jak se vám to dnes líbilo a jestli vám není zima, protože je trošku chladno?

Zima mi není a líbilo se mi to moc.
Tak to je super.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - Lukáš Lindner: Šaty pro Beyoncé
Zobrazit článek
Rychlá zpověď Natali Ruden: Návrhářka, jak ji neznáte!
Zobrazit článek