Top hledané
Výsledky (0)
O lásce, gentlemanství a ženách

Rychlá zpověď – Valentýn s Tomiem Okamurou: Do vážných vztahů nevěra nepatří

Karolína Lišková
14. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
8 minut

Přestože to tak občas nevypadá, i politici mají city. A v únoru i to nejtvrdší vyjednávací srdce oblomí všudypřítomné připomínky času zamilovaných. Valentýn je sice americkým svátkem, nenuceně se ale rozšířil po celém světě – i do české Poslanecké sněmovny! Luxury Prague Life mělo možnost vyzpovídat zatím stále svobodného předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru. Tento hyperaktivní Čech s japonskými kořeny kvůli své práci sice téměř ani nespí, na lásku si ale prý čas najde vždycky…

Máte nabitý každý den od úsvitu do hluboké tmy. Existuje u vás pojem soukromý život?

Určitě ano. Nicméně mám tu výhodu, že práce, kterou dělám, je práce, co mě baví a kterou chci dělat. Řekl bych, že to tak mám celoživotně, protože jsem – upřímně řečeno – ještě nikdy v životě nebyl v zaměstnaneckém poměru. Vždy jsem byl buď brigádník, nebo jsem podnikal. A podnikám od 21 let. To znamená, že v podstatě jakákoliv práce, kterou jsem dělal, byla mojí vlastní volbou. Výsledkem je, že nejsem nějakým zásadním způsobem unavený a necítím, že bych neměl chuť do práce. Mám možnost volby.

Můžu působit unaveně, ale ve skutečnosti to tak není, protože já se každý den hrozně těším do práce. Už dnes se těším na zítřek a těším se i na příští týden. Moje práce je hodně kreativní a pestrá, takže každý den je plný různých překvapení, jak kladných, tak záporných.

Jak vypadá váš běžný pracovní den? V kolik například vstáváte?

Záleží na tom, jaký mám program. Jsem člověk, který pracuje hlavně do noci, takže chodím spát v průměru v půl třetí nebo ve tři ráno, a tím pádem vstávám mezi osmou a devátou hodinou. Když je schůze Poslanecké sněmovny, samozřejmě vstávám mezi sedmou a osmou, abych všechno stihl. Když schůze není, začínám v práci třeba v deset hodin. Ještě si doma otevřu počítač, abych už zadal úkoly a měl přehled. Každý den končím v práci kolem desáté, jedenácté hodiny. A chodím spát kolem té třetí.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Kdy je tam prostor na osobní život?

Chodím například pravidelně cvičit, v průměru čtyřikrát týdně, někdy i pětkrát. Jsem také členem střeleckého klubu, protože mě baví střílet. Mám príma trenéra, který má také podobné názory jako já, je to olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký. Disciplína se jmenuje olympijský trap a je to střelba na holuby. To mám rád, ale v poslední době se tam dostanu opravdu velmi zřídka.

Jinak všeobecně si rád zajdu do sauny, jenže ta je vedle té posilovny, tak to mám čas vždycky tak na sedm, osm minut, pak musím frčet. Ale problém je, že práce je moje hobby… Mám v tomhle japonskou krev, narodil jsem se jako člověk, který rád pracuje.

Asiaté takoví jsou.

Ano. A já obzvláště strašně rád pracuji, takže mě práce neunavuje. U mě platí, že ráno vstanu a zapnu počítač, během patnácti minut zkontroluji firemní a politické záležitosti, přečtu různé e-maily od nejbližších spolupracovníků a zadám úkoly, abych měl přehled. Potom přijíždím v drtivé většině do Sněmovny, protože politice věnuji v podstatě 99 procent času. A procento svému podnikání. Naštěstí mám všude dobrý management, takže to funguje.

Mám neustále jednání, každý den jsou také rozhovory s novináři, máme porady nad zákony i spoustu politických setkání. V SPD je nás 12 tisíc, takže je to poměrně velká strana. A pokud chcete „zmenežovat“ 12 tisíc lidí, tak samozřejmě té práce je dost a dost… Pracuje tady řada lidí, od právničky až po výkonný sekretariát, který řeší různé audity, abychom vždy vyhověli všem možným zákonům. Spousta lidí píše a volá, takže všechno je potřeba řešit, všechno musí fungovat jako hodinky.

Večer mám většinou buď nějaké mediální výstupy, nebo si něco píšu a přemýšlím nad tím, co udělat dál. Když budu konkrétní, tak včera jsem byl v rádiu téměř do půlnoci, dnes večer mám pracovní večeři.

Co plánujete na Valentýna? Říkal jste, že to slavíte.

Zatím nic, protože je otázkou, jestli ho někdo se mnou bude chtít vůbec oslavit.

Já jsem se nechtěla zeptat na přímo, jestli jste single, nebo ne.

Já bych o svém soukromí nerad nějakým způsobem hovořil, ale určitě bych ho rád s někým oslavil. Záleží na té druhé straně, jestli ho se mnou bude chtít oslavit.

Takže si ještě nejste jistý?

No, ještě nevím.

A už jste se jí zeptal?

Zeptal.

Takže se ještě nevyjádřila?

Ještě ne. Samozřejmě je to také časový problém.

Když ale někoho milujete, tak si na něj čas uděláte, ať už je to Valentýn, nebo obyčejný den…

To určitě ano.

Myslíte si, že když jste takto zaměstnaný, je dobré skloubit lásku na pracovišti? Je to řešení, jak strávit s protějškem více času?

Vztahy jsou podle mě různé. Mohou být dobré vztahy na pracovišti i mimo pracoviště, těžko toto hodnotit.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Byl jste ženatý s Japonkou. Dokážete porovnat, jaký je vztah s Češkou a Japonkou?

Já jsem byl ženatý jen od dvaceti do čtyřiadvaceti let, takže je to v podstatě 22 let zpátky, ale myslím, že je to úplně stejné. Některé ženy ze světa jsem poznal, a musím říct, že národnost je v podstatě úplně jedno, protože když vás má ženská ráda, tak výsledek je velmi podobný. Spíš se jedná o charakter, protože některá žena může být hodně ambiciózní, a tím pádem upřednostňuje svou práci a kariéru před partnerem. Mám ale také zkušenosti, že i velmi schopné ambiciózní holky, když mě mají rády, tomu bez problému dokáží přizpůsobit svůj program. Je to vždy o prioritě té ženy. Když má žena toho druhého ráda, vždycky si dokáže najít čas.

Jaký dárek od ženy vám udělá největší radost?

Nevím, jestli je to konkrétně o dárku. Jakákoliv pozornost je pochopitelně milá. To znamená třeba i pohlazení, nebo když vás žena sama od sebe vezme za ruku. Myslím si, že je to moc hezký okamžik, který já rozhodně vnímám. To jsou ty správné okamžiky. Není to v mém případě o nějakém dárku. Dárek je milá drobnost a je to určitě také pěkné, ale asi to není jen o Valentýnu, spíše o nějakém průběžném vztahu. Tyhle drobnosti jsou podle mě důležité.

Kdyby vás žena chtěla pozvat na večeři, co by měla uvařit a čím by vám udělala největší radost?

V podstatě cokoliv.

Jíte všechno?

Ano. Už jenom to pozvání je samo o sobě strašně milé. A hlavně bych chtěl zdůraznit, že je potřeba chovat se k ženám vždy jako gentleman a být milý. Když vidím některé lidi kolem sebe, kteří se s ženami hádají, je to úplně zbytečná věc. Za prvé, nad ženou se nedá vyhrát, protože jsou tam emoce, takže to nemá smysl. A za druhé, všechno se tím zbytečně kazí.

Mně připadá, že se to týká spíš lidí, kteří nejsou možná tolik vybití v zaměstnání. Ale já jsem tak vytížený, že už nemám jedinou chuť si něco dokazovat v soukromí, upřednostňuji klidné vztahy. S nikým se hádat nechci, chci mít klid a pohodu a spíš si to užívat.

Přeci jen jste mediálně velmi známý člověk a věřím, že máte spoustu fanynek. Jak se projevuje jejich náklonnost? Posílají vám květiny, zprávy, fotografie, pozvání?

Přiznávám, že čas od času se podobné náznaky objeví, ale podobné návrhy vzniklé z online komunikace nemůže brát seriózní a zodpovědný muž, přeci vážně.

Odpovídáte na ně?

Bohužel, nejsem schopný na to odpovídat, protože třeba jen na Facebooku mám 260 tisíc přátel. Těch zpráv a podnětů i na e-mailu je takové množství, že to v podstatě spadá hlavně pod moje spolupracovníky v rámci strany. Potřebuji se soustředit na svoji práci, jsem tady od toho, abych realizoval politický program, který jsem slíbil.

Je mi 46 let, nejsem žádný puberťák, který by využíval známostí, abych chodil na nějaké party a užíval si s ženami, to opravdu ne. Potřebuji klid, abych realizoval politický program.

Byl jste někdy nějakou ženou odmítnut? V jakémkoliv věku.

Samozřejmě, určitě ano. Já si na to upřímně moc nevzpomínám, myslím konkrétně na ty situace. Ne z toho důvodu, že by tomu tak nebylo, ale protože se nikde proaktivně neseznamuji a plně se soustředím na svou práci. Ale určitě tomu tak bylo. A také záleží, v jaké situaci.

Někoho jste chtěl pozvat na rande a ona řekla ne…

To se mi stávalo často dříve, například na střední škole, protože jsem koktal do nějakých dvaceti let. Část dětství jsem strávil v dětském domově v Mašťově u Podbořan v Ústeckém kraji, ten dětský domov je tam dodnes. Tam mě šikanovali a mlátili a já jsem od té doby koktal.

Líbila se mi nějaká slečna, byl jsem ve školském věku a nemohl jsem se ani vykoktnout. To samozřejmě odrazovalo. Chápu, že většina žen chce mít někoho, kdo není handicapovaný a komu se ostatní nesmějí. Mně se okolí smálo, byl jsem koktavý outsider, a ještě jsem byl kluk z děcáku. Takže odmítnut jsem byl mnohokrát. Ale v poslední době si na to nepamatuji z toho důvodu, že nikoho proaktivně neoslovuji, ani nikoho nehledám.

Ale myslím, že je to normální, ne? Není nikdo, kdo by se zalíbil všem. Určitě by mě také odmítla řada dívek a žen, které nemají rády náš politický program.

Kdy jste byl v životě nejvíce zamilovaný?

Určitě jsem byl zamilovaný vždy do své přítelkyně. Když jsem měl přítelkyni, byl jsem zamilovaný. Byly to všechno skvělé holky, ostatně napsal jsem o nich i ve svých knížkách. Musím říct, že máme skvělé vztahy, minimálně o Vánocích si vyměníme SMS. Chodí třeba i ke mně do obchodu nakupovat japonské potraviny, na které si se mnou zvykly. Ony už vesměs všechny, nebo většina, mají manžely a děti. Měl jsem vždycky dlouhé vztahy – pět, šest let, a všechny to byly strašně hodné holky.

Moc děkuji za rozhovor, přeji krásného Valentýna.

 

Rychlá zpověď:

Slavit Valentýna ano nebo ne?

Ano.

Kdy a od koho jste dostal první pusu?

To bylo asi v první třídě. Základní škola Chelčického ulice na Olšanském náměstí. To bylo od spolužačky, v družině.

Jak moc náročné je skloubit plné politické nasazení s láskou?

Já myslím, že možné to je, ale musí být trpělivý partner.

Jakou věc milujete na politice a jakou naopak nenávidíte?

Mám rád prosazování našeho programu, protože mu prostě věřím a to, co se mi nelíbí je, ty neuvěřitelné antikampaně, pomluvy a lži, které společně s novináři dělají ostatní politické strany, které bezkrupolózně řeknou prokazatelnou lež jen proto, aby toho druhého pošpinily.

Jste romantik?

Myslím, že jo.

Jaké květiny rád kupujete ženám?

Mám rád rozkvetlou louku, květiny kupuji pravidelně. Teď je zima, tak říkám, aby to byl mix spousty barevných kytek, protože v zimě rozkvetlé louky nejsou. Tak aby to evokovalo barevnou, pozitivní, radostnou, úsměvnou atmosféru. Vždycky je to tedy mix asi deseti barevných kytek.

Věříte na lásku až za hrob?

Tak věřím, nicméně vím, že realita bývá těžší, ale kdybychom přestali věřit, tak v podstatě rezignujeme na ten ideál.

Kdo je podle vás nejvíc sexy politička na světě?

To mě nenapadá, přiznám se, že příliš z tohoto pohledu političky nesleduju. Nicméně mám jednu kamarádku, kterou mám rád lidsky a myslím, že je to skvělá žena, a to je Marie Le Penn.

Blondýnka, černovláska nebo zrzka?

Já mám nejradši hnědovlásky.

Čeho si nejvíce vážíte na své mamince?

Byla to strašně hodná, pozitivní žena.

Co byste vzkázal všem zamilovaným politikům?

Že je to skvělý a že ve srovnání s tím politickým světem, který je plný nenávisti a pomluv, tak je to fajn, že mají politici s někým taky hezký a upřímný vztah.

Věříte na lásku na první pohled?

Možná to možné je. Takhle, zamilovanost na první pohled možná je, ale láska je něco hlubšího než zamilovanost. Přece jenom mně už není dvacet, takže ten rozdíl, když je někdo zamilovaný a skutečně má toho druhého rád, to znamená v každých životních situacích... ona láska a zamilovanost je něco jiného. Takže láska na první pohled nejde, ale zamilovanost určitě ano.

Jaké bylo vaše nejromantičtější gesto?

Mám rád, když jsou vztahy hezké, ale asi pozvání na exotickou dovolenou.

Jak byste reagoval na nevěru?

Myslím si, že nevěra je špatnou věcí, ale když se dívám kolem, jak to funguje v České republice, tak mi připadá, že se hranice posouvají. Ale já sám za sebe bych chtěl, kdybych měl hluboký vztah, abychom byli jenom spolu.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Jaký vy máte nejlepší romantický zážitek od nějakého muže?

Vzal mě na dovolenou.
Takže to máme to samé.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - Olivie Žižková:
Zobrazit článek
Rychlá zpověď - Andrej Babiš:
Zobrazit článek