Rychlá zpověď - Tonya Graves: Rasismus mě nikdy moc netrápil

O životě v Česku, cestování a zpěvu
28. ledna 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Je malá, šikovná a navíc strašně ukecaná. Tonya Graves přišla do Česka z Ameriky v roce 1995. A tak se jí tu zalíbilo, že zůstala, Praha je jejím domovem přes dvacet let. Díky svému talentu a entuziasmu se prosadila i na poli showbyznysu jako zpěvačka. Dlouhá léta strávila ve skupině Monkey Business. Od roku 2016 je na sólové dráze a její koncerty bývají beznadějně vyprodané. Krátce po startu nového roku si udělala čas na rozhovor pro Luxury Prague Life, kde se rozpovídala nejen o své dovolené v Mexiku nebo dětech, ale také o nepříjemnostech spojené s barvou její kůže a o lásce k hudbě.

Video

Vrátila jste se z Mexika, s kým jste tam byla? Byla jste si odpočinout, nabrat síly do nového roku?

Byla jsem tam s kamarádem, jela jsem si odpočinout. Cítím ale, že z cest tam a zpátky jsem ještě víc unavená než předtím. Přitom jsem nikdy na jet lagy moc netrpěla, ale tentokráte teda trpím. I tak jsme si tam užili krásné chvíle.

Vy jste byla v Tulumu, že? Tam je to skvělé!

Tam je to úžasné, koupila jsem si krásný prstýnek, můj kamarád tam vyrábí šperky. Podívejte! Je to tyrkys a mexický opál, já miluji tyrkys a taky miluji stříbro. Nenosím zlato, v tom se necítím. Pokud mám mít zlato, musí být bílé. Ale to je zbytečně drahé, když můžu mít hezké stříbro.

Když už letíte přes oceán, nemáte tendence zastavit se „doma“?

Ne, jezdím tam, kam mám namířeno. A až pojedu za rodinou, tak pojedu za rodinou… Tentokrát jsem odletěla z Vídně do Chicaga, kde mám sestru, bratra a neteře a synovce. Byla jsem tam ale asi jen pět hodin, potom jsem pokračovala do Houstonu, kde jsem zůstala přes noc. Další den jsem odletěla do Cancúnu, kde se mi nelíbilo, je tam moc turistů. Bydlela jsem sice mezi místními, ale nebylo to ono.

Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m
Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m, Praha 1

Kamarád měl nějaké známé v Tulumu, kam jsme proto třetí den odjeli. Byli jsme tam asi šest dní a bylo to super. Strávila jsem tam Silvestr – na pláži se spoustou lidí kolem sebe. Pár jsem jich znala, ale dalších tři sta ne… Přesto mezi námi byla taková pěkná energie. Celý den jsem tančila na pláži a užívala Karibské moře, poznala jsem spoustu nových lidí. Byla to nádhera. Jsem ráda, že jsem to zažila.

Takže jste na ty nejkrásnější svátky v roce odletěla, byla jste tam s kamarádem. Co rodina?

Já jsem tady strávila Vánoce, byla jsem tu se svými dětmi. Do Mexika jsem odletěla 27. prosince.

A děti byly u táty?

Děti byly u táty. V Mexiku to bylo moc krásné, měli výborné jídlo. Mám alergii na pšenici a tam je skoro všechno z kukuřice, tak jsem jedla dobrá a zdravá jídla, nonstop avokádo a guacamole, to já miluju.

Což mi připomíná zelenou, a vy jste celá v zeleno bílé…

Zelená bílá síla. (smích)

Odkdy vy fandíte Bohemce?

Odjakživa! Protože to miluju. (smích)

Ženy a fotbal, to se vidí málo.

Nejsem zas takový fajnšmekr na fotbal. Mně se na Bohemce oproti Spartě nebo Slavii, které mají ultras a chuligány, líbí, že na Bohemce prostě hrají fotbal. Nejsme tady ten nejlepší tým v lize, ale to je jedno. Jde o rituál, jít do Ďolíčku a koukat na zápasy, kde jsou vždycky stejní lidé, kteří jsou věrní. Nikdo si tam na nic nehraje, nikdo se nad nikoho nepovyšuje. Jsme si tam všichni rovni. Jsme tam kvůli fotbalu a našemu klubu. Nic víc v tu chvíli není důležité.

Je tam zkrátka dobrá atmosféra…

Ano! Dobrá atmosféra, to ano. Ale největší trapas byl, když jsem zpívala před zápasem hymnu a pak jsme prohráli se Spartou. Ale stejně, Bohemka je a bude. A my jsme s ní všude. (smích)

Do Česka jste přišla v roce 1995. To už je hrozně let, už jste v podstatě Češka.

Řekla bych, že víc než Američanka, kde jsem přes dvacet let nežila.

Proč jste si vybrala Česko?

Kamarád mně Česko doporučil jako dobré místo, protože nebylo zničené po druhé světové válce jako jiné evropské země. Bylo tady možné vidět Evropu takovou, jaká byla před deseti, dvaceti nebo 1500 lety. Máme tady jednu z nejstarších univerzit na světě, takové věci neuvidíš všude.

Takže vás uchvátila ta atmosféra, architektura a historie?

Chtěla jsem vidět opravdovou starou Evropu a Česko mi z té nabídky přišlo nejlepší. Díky tomuhle rozhodnutí jsem mohla vidět takovou nádheru – všechny staré zámky, hrady a podobně. O těch Američané ani netuší. Tak moc se mi tu zalíbilo, že jsem tady už zůstala.

Co lidi? V té době tady nebylo tolik cizinců, ještě k tomu jste tmavá. Musela jste tady úplně vyčuhovat, zářit.

Když jsem sem dorazila, bylo to úplně jiné. Ale nikdy jsem nepovažovala za problém, že jsem černá. Byla jsem jasná cizinka, kdybych byla Vietnamka nebo Japonka, vyšlo by to nastejno. Myslím, že jsem měla docela štěstí, protože tady byli černoši, ale byli spíš z Afriky, a já jsem Američanka. My jsme jiní, sice máme stejnou barvu pleti, ale to neznamená, že jsme stejní.

Tomu rozumím, tenkrát jste ale pro lidi byla přeci jen exotická. Jak se na to tvářili?

Zpočátku to pro mě bylo složité, všichni na mě čuměli a já jsem nevěděla proč. Teď už je mi to jasné, byli tady černoši a byli tady i černošky, ale nebyli tak vidět jako já. Jsem Američanka, chováme se jinak než Afričani. Já jdu, kam chci, kdykoliv chci, protože jsem na to zvyklá. Afričani ne. Afričani jsou spíše v pozadí a snaží se být neviditelnými.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Lidé jsou nejvíc překvapení, nebo nevím, jestli nejsou spíš zklamáni, že mě tady nijak zvlášť velký rasismus netrápil. Samozřejmě, všude na světě se najdou dobří a špatní lidi, i tady jsou nějací špatní. Ale je to o energii, kterou k sobě ty sám přivoláš. Když rozdáváš špatnou, tak se ti vrátí, třeba v podobě rasismu. Já jsem raději šťastná a myslím, že i díky tomu k sobě přivolávám dobré věci, dobré lidi.

A co jazyk? Přeci jen čeština je šíleně těžká. Ještě jsem neslyšela Američana, co by mluvil takhle dobře česky jako vy.

Nejsem žádný mistr v českém jazyce, ale dokážu v něm fungovat. Jsem kecka, nemám ráda, když nemůžu mluvit. Proto bylo potřeba naučit se jazyk.

Jak dlouho vám to trvalo?

Každý den se učím, pořád. Domluvím se a rozumím, ale ještě mám problém se čtením. Když dostanu nějaký dopis, tak netuším, co je tam napsané. Nemůžu číst české knihy, což mě mrzí, protože čtení miluji. Článek v časopise bych zvládla, ale nejsem v češtině vůbec dokonalá.

Vaši synové mluví česky?

Ano, spolu mluví česky, je to jejich první jazyk.

A s vámi mluví jak?

Mluví „czengliš“, takovou směsí češtiny a angličtiny. Nemám ráda, když s nimi Češi mluví anglicky, to jsem vždycky zakazovala, což teda nefungovalo. Když na ně totiž mluví anglicky Češi, nemluví pak správně anglicky.

Proč? Mají Češi tendenci na ně mluvit anglicky, protože jsou tmaví, jasní cizinci?

Ne, myslí si, že jsou chytrolíni, umí anglicky a budou mluvit s mými dětmi anglicky. Moje děti mluví tak blbě anglicky, že dokonce dostanou i nějaké dvojky nebo trojky z angličtiny! (smích)

Ale to je mi úplně jedno, protože alespoň rozumí a mluví, i když nemluví správně.

Čeština je jejich první jazyk a je to „superpower“, protože všichni na světě neumí česky. Angličtí rodilí mluvčí jsou většinou líní naučit se nový jazyk. Mluví anglicky, protože si myslí, že s nimi všichni budou mluvit anglicky. Já jsem na sebe nesmírně pyšná, že jsem se češtinu jakž takž naučila. Jsem schopná se tu domluvit, udělat rozhovor, je mi rozuměno. Kdo to umí, který Američan to umí? (smích)

Je to pravda, i když já tedy říkám každému cizinci, který do Čech přijde na nějakou dobu žít, aby se s češtinou netrápil, Česky mluví jen 10 milionů lidí.

Já myslím, že je extrémně neslušné, když tady má člověk žít a nenaučí se jazyk.

Určitě, když tu chce žít. Ale když je tu jenom na nějaký čas…

Babička mně vždycky říkala: kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.

Jezdí sem za vámi rodina z Ameriky?

Jednou tu byl můj otec, před šestnácti lety. Většina mojí rodiny necestuje, k tomu by byl potřeba pas a letadlo. (smích)

Kdy jste se naposled sešli všichni dohromady?

Na jednom místě? V roce 2004.

To muselo být super!

Já miluji svoje sourozence, mám čtyři a já jsem nejstarší. Ale myslím, že je to proto, že je nevidím každý den (smích).

Na to jsou dobrá sociální média. Podívám se na Instagram a Facebook, vidím všechno, co dělají bratři a sestry, a to mi stačí. Samozřejmě jsem ráda, když se s nimi vidím, ale oni nejsou na jednom místě. Bratra a sestru mám v Chicagu, dalšího bratra v Ohiu, poslední sestra je ve Virginii. Pak mám rodinu v New Yorku, na Floridě. Jsou všude.

V rychlé zpovědi jste říkala, že kdybyste nebyla zpěvačka, hlídala byste děti.

Než jsem dorazila do Čech, pracovala jsem v dětském domově pro děti, které utekly z domova nebo měly doma nějaké problémy. Dětem bylo zhruba od dvanácti do sedmnácti let. Snažili jsme se společně nabrat správný životní směr, řešit problémy s rodiči, aby mohli být zase spolu. Takové práce se mi líbí, práce, kde můžu pomáhat.

Stala jste se velmi slavnou zpěvačkou. Co váš čeká v tomto roce?

Měli jsme koncert, který se v prosinci vyprodal za dva týdny. Problém byl, že jsme chtěli na druhý den přidat ještě jeden koncert, ale další možný termín je až v květnu. Někteří tak byli smutní. S tím ale nemůžu nic dělat, já to nekontroluju. Moje práce je být na pódiu a bavit lidi, to se mi líbí, to je můj dar.

Miluju, když můžu pomáhat nebo dělat lidem radost, ale neumím to dělat sama pro sebe. Proto si myslím, že je to dar i prokletí. Když jsem sem dorazila, nemohla jsem pracovat s dětmi, protože jsem neuměla česky. Tak jsem mohla být aspoň zpěvačka. Jsem na pódiu, lidi jsou na mém koncertě a můžou zapomenout na věci, které jim vadí nebo dělají problémy. To je to jediné, co můžu dělat. Nebo být v televizi, například ve filmu.

Letos nevím. Budeme mít spoustu koncertů, nejbližší je 2. února v brněnském Mersey Music Club. Budu také dál dělat hudební moderátorku televizní show Drive. Je úžasné, že mi dali šanci, protože jak mluvím, je to slyšet. Dělám rozhovory v češtině s českými kapelami a je to zábava, můžu se zlepšovat v češtině. Na jakékoliv dobrodružství, které mě letos čeká, se těším.

Tonyo, moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Kde se cítíte být nejvíc doma?

Tam, kde je nejvíc lásky.

Nejkrásnější vzpomínka na Monkey Business?

V prosinci jsme spolu hráli několik koncertů po dlouhé době, to bylo super.

Kdo je vaším nejoblíbenějším českým zpěvákem?

To asi nemám.

Kolik máte doma párů bot?

Víc, než potřebuju.

Nejúčinnější dieta?

Dieta?

Jaký je rozdíl mezi Američany a Čechy?

Na to nemáme dost času.

Nejlepší hláška vašich synů, co vás vždycky rozesměje?

Nejvíc mě asi rozesmálo, když se mě syn zeptal, poté co jsem ztratila hlas, jestli ho zase najdu.

U jaké písně se pokaždé dojmete?

Vltava.

Co byste se chtěla v tomto roce naučit nového?

Každý den bych se chtěla naučit něco nového.

Nejhorší rasistická urážka, kterou jste tu kdy slyšela?

Měla jsem docela štěstí... ale co byl Monkey Business, tak ať tam nezpívám.

Nejoblíbenější české jídlo?

To je něco, co už nemůžu jíst - buchtičky se šodó.

Čím byste byla, kdybyste nezačala zpívat?

Pracovala bych nějakým způsobem s dětmi.

Nejlepší rada do života, co vám dala maminka?

Když nemáš co říct hezkého, raději neříkej nic.

Co byste změnila v české politice?

Máme na to málo času...
Dotazovaný se ptá redaktora:

Kolik bot máte vy?

Víc, než je potřeba. (smích)
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m
Praha 1

Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m

3 + KK 120 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1

1126 m², bal. 36 m², ter. 169 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - 43m
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - 43m

1 + 1 43 m²
18 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
24 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
19 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov

4 + 1 111 m², bal. 1 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1

Atypický 101 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
35 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
27 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

3 + KK 67 m²
31 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 54 m², bal. 6 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
23 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy
Okolí Prahy

Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy

6 + KK 240 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
34 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
27 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m

5 + 1 257 m², bal. 10 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 445m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 445m

Atypický 445 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks