Rychlá zpověď - bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula: Lidé mi lezli přes plot!

O koronaviru, soukromém životě, přáních a slávě
21. dubna 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Před pandemií koronaviru jeho jméno znali především lidé z oboru. Aktuálně v Česku ale není snad nikdo, kdo by ho neznal. Mnoha lidem je trnem v oku, faktem ale zůstává, že Roman Prymula je odborník za slovo vzatý, který se v první vlně pandemie výrazně zapojil do boje proti neznámém nepříteli. Přestože už není ministrem zdravotnictví a v televizi ho už nevídáme tak často, pořád má ke koronaviru co říct. V rozhovoru pro LP-Life.cz se vojenský lékař, vědecký pracovník a politik rozpovídal nejen o viru, ale také o svém soukromí.

Plukovník Roman Prymula.

Video

Jaké to je, sedět každý den na Pražském hradě s nádherným výhledem?

Určitě je to něco jiného, než co jsem doposud zažíval. Jsou to prostory, které historicky dýchají tím, co všechno se tady událo. Já to ale zas tolik nevnímám, pokud je to pracovní. 

Proč nejste na home officu jako většina národa?

Home office je výborná věc, ale v rámci různých kontaktů, když potřebujete něco operativně řešit, jde to lépe v prostorách, kde můžete občas přijmout nějakou návštěvu, protože doma to v tuto chvíli úplně nejde.

Jak se vám život za dobu koronaviru změnil? Jak byste ho porovnal s úplným začátkem epidemie a teď?

Život se změnil zejména ve vztahu k období před covidem, když člověk byl v nějakém režimu. Kdybych to přirovnal zpátky, tak na úrovni třeba vysoké školy, byť jste v pozici rektora, tak těch problémů je desetkrát méně, než jich je třeba na úrovni ředitele fakultní nemocnice. Přijdete na ministerstvo a problémů je ještě desetkrát více. Potom přijde covid a neděláte nic jiného. V tomto slova smyslu byl život obrovsky hektický, zejména na jaře. Teď v poslední době se to svým způsobem nějak ustálilo, už to není takové, že by se tady každý den něco úplně nového dělo, ale v podstatě už to jede v pro mě poměrně stabilním režimu.

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84, Praha 3

Jste epidemiolog. Není vám líto, že se vaše práce změnila vyloženě už v politiku? Nestýská se vám po věcech, které jste dělal předtím?

To se musí stýskat každému. Já jsem se od toho úplně neodříznul, snažím se každý rok publikovat v renomovaných časopisech dvě až tři publikace s týmy, které to dělají takříkajíc rukama. Byť už v laboratoři nejsem, snažím se s nimi spolupracovat i nadále. Nemyslím si, že bych se od toho úplně odříznul. Kdybych si musel vybírat mezi politikou a vědeckou činností, určitě zvolím vědu.

O čem budete publikovat v letošním roce?

Dělali jsme řadu různých testů, které měly zhodnotit, jestli antigenní testy mají nějaký význam, v čem jsou horší, a naopak lepší než PCR testy. Teď byla publikace přijatá do poměrně slušného virologického časopisu s týmem lidí kolem paní doktorky Zelené. Jsem rád, že se to podařilo a myslím si, že je stále o čem publikovat. 

Před koronavirem nikdo netušil, co dělá hygiena, že existuje nějaká epidemiologie. Dnes je epidemiolog každý. Vás do té doby nikdo neznal. Jak se změnil váš život, když jste teď veřejně známá osoba?

Je pravda, že epidemiologové byli obecně někde na okraji společnosti, mnoho jich tu nebylo a nikdo je neznal. Myslím si ale, že jsem se v masmediálním světě už několik let objevoval. Kdykoliv nastal nějaký problém, například německé okurky (E.Coli, poznámka redakce) nebo virus Zika, vždycky to "spadlo" na mě a já se s tím dva až tři měsíce nějakým způsobem potýkal, než to každého přestalo bavit a zmizelo to. Samozřejmě s koronavirem je to úplně něco jiného. To, že člověk nakonec skončil i několik hodin denně na obrazovce, totálně rozbilo stávající představy.

Lidé dnes vnímají epidemiologii jinak a bohužel, dnes je epidemiolog opravdu každý. Dokonce mě naprosto šokoval exprezident Klaus, když řekl, že v kardiologii člověk může být odborník, ale v epidemiologii v podstatě ne, protože jsou tam rozdílné názory. To mě pobavilo. Kdybych to aplikoval na ekonomii, je to úplně to samé.

Jak reaguje vaše okolí? V médiích jste byl skutečně hodně. Poznávají vás lidé na ulici? Chtějí se fotit, nebo naopak nadávají?

To je věc, která pro mě není úplně příjemná. Člověk totálně ztratil soukromí. Jestli to tak mají všichni lidé, kteří se dostali do veřejného prostoru, tak jim opravdu není co závidět. Nejintenzivnější to bylo někdy kolem dubna, kdy jsem nemohl vyjít vůbec nikam, protože okamžitě u mě byl dav lidí, všichni se chtěli fotit. Teď je to klidnější. Po nějaké době byly samozřejmě i negativní reakce, ale musím říct, že jich je poměrně málo. Setkal jsem se asi se třemi vyloženě negativními reakcemi na ulici, jinak je to vesměs pozitivní. Lidé mě zastavují, chtějí se fotit. Není to ale úplně příjemné, když jdete třeba na poštu, a než vyplníte papír, už vás někdo zdraví.

Někde jsem četla, že vám lidé vyloženě i vyhrožovali. To už je všechno pryč?

To je jiná věc, to je věc nekontaktní, protože jsem se nesetkal s tím, že by mi někdo vyloženě vyhrožoval násilím. Ale to, co chodilo přes internet, byla obrovská snůška různých invektiv, s čímž se potýkali všichni, kteří se pandemií zabývali na vládní úrovni. To jsem si také užil. Byly tam asi tři případy, které byly hodnoceny jako ohrožující a řešily se i trestně-právním způsobem. Já jsem do toho nechtěl být vtahován, nicméně ten jeden případ byl dotažen až do konce, včetně sankce pro dotyčného.

Takže jste se dozvěděl, kdo to byl?

Informovali mě, ale jak říkám, moc jsem se o to nezajímal. 

Je až neuvěřitelné, co jsou lidé schopni napsat.

Psaní ještě člověk unese, ale za čarou bylo, když přijeli k domu a snažili se přelézt plot. V té době jsem měl ochranku, hlídala bydliště, a to už je pro rodinu naprosto zatěžující. Je to velmi nepříjemné.

Jak na to reaguje vaše paní, nebojí se?

V tu chvíli obavy samozřejmě byly. Okamžitě přijela policie a celou dobu dům monitorovala. Je to ale velmi nepříjemné. Když začnou lidé manifestovat k domům konkrétních politiků, to už si myslím, že je opravdu za čarou. Pokud chtějí vyjádřit svůj názor, ať jdou před ministerstvo nebo před vládu, ale chodit k někomu domů a obtěžovat tam rodinu i sousedy, je věc, kterou jsem nechápal.

Pan premiér Babiš má tendence s lidmi diskutovat. Měl jste to někdy podobně?

Já jsem v tomhle možná podobný. Chodil jsem do různých relací, které byly v podstatě averzivní, od kterých mě zrazovali, abych tam chodil, protože je to pořad založený čistě proti. Chodil jsem ale prakticky bez výjimky všude a diskutoval i s lidmi. Dělal jsem to, dnes si ale říkám, jestli to stojí za to. S někým se nedohodnete a je to obrovská ztráta času. Několik hodin denně strávíte diskusemi a ukazuje se, že to úplně plodné není, protože některé věci se skutečně nedají vysvětlit.

Narážíte na tu kauzu, kdy jste byl vyfocen v restauraci na Vyšehradě?

Vůbec ne, myslím tím diskuze se zavilými oponenty.

Říkal jste, že situace už se relativně uklidnila a život se ustálil do nějakého režimu. Máte čas i na odpočinek?

To ne, přetočilo se to do jiné polohy. Dostal jsem se mnohem více do privátní sféry, a protože práce přibývá poměrně geometrickou řadou, tak už jsem se dostal do fáze, že už zase žádný čas není. Těším se, až nastane doba, kdy se člověk dostane na dovolenou, což se vlastně rok a půl nepovedlo. Doufám, že o prázdninách už nějaká dovolená bude.

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112, Praha 4

Být vaší ženou, už vám asi vyčiním, trvá to už opravdu dlouho…

To já vyčiněno mám kontinuálně (směje se).

Když vám hází klacky pod nohy kolegové i veřejnost, ptala bych se sama sebe, jestli mi to stojí za to. Jestli bych neodešla do předčasného důchodu nebo zpátky do laboratoře.. Víte, jak to myslím.

V tomto jsem zvláštní jedinec, protože čím víc těch klacků je, tím zavileji se s tím snažím bojovat. Asi to není dobře ve vztahu k rodině, protože jsem hodně času strávil různě po světě v zahraničí. Člověk by se asi měl usadit, ještě to na mě ale nepřišlo. Ještě pořád jdu za výzvami, které jsou kolem.

Vaše paní musí být opravdu velmi tolerantní.

Paní je tolerantní, i když mi to dává často na talíř, že by byla radši, kdybych byl víc doma. To je ale realita.

Dočetla jsem se, že máte hodně koníčků, ať už jsou to ponorky, šachy, sci-fi filmy... Tohle všechno šlo také stranou?

To se nedá nazvat koníčky. To bylo v minulosti, hodně jsem četl, jako žák a student, přečetl jsem vždycky celou knihovnu. To už je ale úplně pryč, teď když přečtu odbornou publikaci, a to spíš časopiseckou než knižní, tak je to všechno. Už se vůbec nedostanu ke čtení knížek, a že bych se věnoval ponorkám, to už je také pryč. Jediné, co si dnes člověk zahraje, jsou šachy prostřednictvím internetu, čemuž dnešní doba svědčí. Existuje celosvětová síť, na které lidé proti sobě hrají. Nehrají s počítačem, protože to už dnes není velká zábava, to je jako kdyby člověk soupeřil s kalkulačkou. Síla šachových programů je tak obrovská, že vás rozdrtí, to už nikoho nebaví. Takže lidé hrají spolu prostřednictvím internetu.

Hodně virologů říká, že viry jsou krásné, pod mikroskopem. O vás jsem se dočetla, že vás fascinuje hepatitida.

To bylo úplně na začátku mojí dráhy, to byla taková kuriozita, když jsem hledal téma své dizertační práce. Většina témat byla rozebraná, vybral jsem si virovou hepatitidu A. Všichni mi říkali, že jsem se zbláznil, že tam je všechno vyzkoumáno a na co tam chci přijít. Paradoxně krátce poté, co jsem práci zahájil, tak se objevila vakcína a rázem se to dostalo zase do zájmu. V tom musím říct jsem měl vždycky poměrně štěstí, a musím to zaklepat.

Napadlo vás v době studia, že přijde někdy něco, co takto zaskočí lidstvo? Hovořilo se o takové možnosti?

Nikdy. V podstatě úvahy, které byly, byly obavy zejména různých hemoragických horeček, eboly, která přijde z Afriky. Ukázalo se, že choroba, která může být podstatně závažnější, je teoreticky mnohem lépe zvládnutelná než to, co se stalo se SARS-CoV-2. Když si to člověk představí, před rokem a půl tady teoreticky na začátku byl jeden jediný virus, který zmutoval, a ten virus v podstatě přetlačil celou zeměkouli. To je věc, která je naprosto nepředstavitelná z hlediska jeho velikosti. Ukazuje se, že v tom, jak na jednu stranu není závažný a na druhou je nesmírně závažný, je obrovský problém, protože ho neumíme dobře diagnostikovat a léčit. V podstatě decimuje populaci celé zeměkoule a zatím jsme ještě nezvítězili.

Jak dlouho se s tím podle vás budeme ještě potýkat?

Myslím si, že tento virus nezmizí, že už s ním tady budeme na dlouho let dopředu. Věřím ale, že budeme v pozici, kdy už tady nebudou hrozit masivní epidemie, ale bude to infekční choroba jako každá jiná a bude to infekční choroba, proti které bude vakcína. Většina lidí se tedy bude očkovat a pokud to bude v tomto gardu, tak si myslím, že už nebude hrozit nějaké velké procento mutací.

Teď jsme v situaci, kdy se virus obrovsky množí a je to klasický příklad toho, proč se vybíjejí při ptačí chřipce chovy. Bojíme se toho, aby virus nezmutoval a z ptačí chřipky se nestal náhodou chřipkou, kterou budou trpět i lidé a bude mít takto vysokou smrtnost. To v tomto případě samozřejmě udělat nemůžeme, tady dochází k tomu, že se virus množí na lidské populaci. Ale čím více se množí, tím je větší riziko různých mutací a toho se samozřejmě bojíme, protože pokud přijde mutace, která by byla závažnější co do průběhu a zejména by se vymkla očkování, tak bychom museli připravit kompletně nové vakcíny.

Jakou vakcínu upřednostňujete? Nebo si necháte píchnout, co prostě bude?

Vakcíny jsou srovnatelné. Už jsem očkován byl vakcínou Pfizer-BioNTech.

Pokud bude možnost v létě cestovat, kam vyrazíte?

Po dlouhé době bych chtěl vyrazit někam k moři, za teplem. Posedět si někde na břehu šumícího oceánu. Po x měsících, kdy jsme tady uzavření. Nejméně dobrý pocit jsem měl v situaci, kdy se uzavřelo prakticky všechno v první vlně a šel jsem asi v půl jedné ráno v noci z ministerstva. Už jsem poslal domů řidiče, chtěl jsem se projít noční Prahou. Šel jsem až na Senovážné náměstí a nepotkal jsem v noci nikoho. To pak člověk dostává až depresivní myšlenky, co se vlastně děje, jestli neskončil život na zeměkouli, že tu nikdo jiný není. To člověk úplně nechce, takže doufám, že se dostaneme zpátky do situace, kdy se budeme moci normálně potkávat a nebudeme muset řešit, že bychom se mohli nakazit.

Tak už aby to bylo, děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Čím jste chtěl být jako malý kluk?

Kapitánem na ponorce.

Máte hodně vyznamenání, které je pro vás nejcennější?

Určitě Řád Bílého lva je řádově jinde než ostatní.

Jak byste se vy sám popsal jednou větou?

Workoholik se snahou hledat logické závěry.

Kterého lékaře opravdu nerad navštěvujete?

Naprosto žádného.

Co jste naposledy udělal hezkého pro svou ženu?

To je složité. V dnešní době toho opravdu moc nebylo, takže jsou to občas chvíle, kdy se vrátím z Prahy domů a máme čas si o něčem promluvit.

Kdo by podle vás byl nejlepší ministr zdravotnictví pro Českou republiku?

To je velmi složité. Myslím, že tak Džin z lahve.

Jaká je vaše současná noční můra?

Mutace, které nám hrozí.

Kdybyste si mohl vybrat, jaký vůz byste si pořídil?

Porsche.

Jaký je vás životní sen, který byste si chtěl splnit, ale ještě k tomu nebyla příležitost?

Souvisí to s dětstvím - projet se v ponorce, ale opravdové, ne té malé.

Co vám koronavirus dal a co vzal?

Dal mi nové přátele a některé mi vzal.

Kdo vás v období korony zklamal?

Překvapivě někteří kolegové - profesoři, lékaři, kteří prezentovali názory, nad kterými zůstával rozum stát.

Kdy jste byl naposledy šťastný a proč?

Když mi před lety vyšel článek v Lancetu a dostal se na první stránku, tak to je pro vědce určité štěstí.

Kde na světě vám bylo nejlíp?

Projel jsem mnoho zemí, ale myslím, že nejlépe mi je v České republice.

Koho byste vyzval na šachový souboj?

Pokud bych mohl vyzvat někoho z historie, tak by to byl Michael Tao.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Odpověděl jsem správně?

Odpověděl jste fantasticky.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

Roman Prymula před Úřadem vlády.
Roman Prymula za pracovním stolem.
Prymula s premiérem Andrejem Babišem.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks