Rychlá zpověď – Zuzana Kubíčková: Týden módy letos vynechám, sázím na osobní kontakt

O koronaviru, pražském týdnu módy, Superstar i receptu na úspěch.

15. června 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Úspěšná česká návrhářka Zuzana Kubíčková není ve světě módy žádným nováčkem. Své kolekce pravidelně představuje na pražském týdnu módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week a její hvězdné modely obléká například bývala Miss World Taťána Gregor Brzobohatá, herečka Jana Plodková nebo filmová producentka Olga Menzelová. Na finálový večer Eurovize 2019 oblékla její overal zpěvačka Conchita Wurst a v průběhu letošního ročníku Superstar v jejích modelech zářila také novopečená maminka Monika Bagárová. Magazín LP-Life.cz vyrazil za Zuzanou Kubíčkovou do ateliéru, aby zjistil, jak se návrhářům žije v nelehké době koronavirové pandemie, jak probíhají její přípravy na letošní ročník MBPFW, který se již dvakrát dočkal přesunutí termínu, a také jaké sny a plány talentovaná návrhářka do budoucna má.

Video

Jak se návrhářům žije v době koronaviru?

Podobně jako většině profesí, které jsou postaveny na osobním kontaktu se zákazníkem. Změna byla rychlá a patrná hned od začátku. Protože tvoříme modely hlavně na společenské akce, většina zakázek se odsunula. Na počátku karantény jsme měli v atelieru rozpracovanou novou Ready-to-wear kolekci, která měla být prezentovaná na MBPFW v březnu. Využili jsme nečekaný volný čas k jejímu dokončení a lehce jsme ji rozšířili o modely Couture, tedy modely, které se tvoří výhradně a míru.

Pokles poptávky jste ale tedy pocítila?

Ano, bylo jasné, že většina lidí musela řešit jiné problémy a životní okolnosti než nové modely do svého šatníku. Naštěstí se situace uklidnila a my se teď pomalu vracíme do původního pracovního tempa.

Říká se, že na všem špatném je třeba hledat něco dobrého. Co myslíte, že nám může tato pandemie přinést?

Je načase zamyslet se nad tím, co je v životě skutečně důležité, to všichni slyšíme a čteme skoro všude kolem nás. Věřím, že v některých ohledech nezůstane pouze u slov. Co se týče mého oboru, přála bych si, aby se alespoň trochu změnil všeobecný přístup k oděvům, které jsou brány jako jednorázové spotřební zboží. Že není potřeba hromadit, ale dát přednost kvalitě a místním případně evropské výrobě.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se kvůli koronaviru dočkal svého přesunutí již dvakrát a nyní je termín stanovený na září. Už se na něj aktuálně připravujete?

I mě tato celosvětová situace přinutila k tomu zamyslet se, jak budeme fungovat dále. Mé modely se neprodávají v butiku, ale v atelieru na pražských Vinohradech. Tam je i dílna a jsme malý tým lidí. Každý oděv, který šijeme, vzniká pro konkrétní osobu, vše je založeno na osobním kontaktu, individuálním přístupu. Tedy nefungujeme jako velké módní domy nebo řetězce. Rozhodla jsem se tento rok soustředit na osobní kontakt, kdy se mohu klientkám věnovat a prezentovat novinky individuálně, MBPFW v září vynechám.

Jak moc vás finančně zasáhlo, že se nezúčastníte fashion weeku?

Přehlídka byla zrušena týden před jejím konáním, přesto mám finanční závazky s ní spojené, které musím splnit. Březen, duben a květen byly slabší měsíce, to bylo dáno i tím, že jsme veškerou energii a čas věnovali přípravě nové kolekce a samozřejmě karanténou a zákazem vycházení. Dnes můžu říct, že individuální prezentace kolekce je příjemnou změnou, která se ukázala jako dobrý krok.

V dalších letech se ale plánujete na MBPFW znovu vrátit?

Ano, těším se na jarní edici MBPFW. Beru to tak, že máme více času se na přehlídku připravit.

Co vy a světové fashion weeky?

Účast na zahraničních přehlídkách a akcích má smysl pouze v případě, že se děje kontinuálně a přemění se celá strategie, zatím to není pro mě.

Ale nikdy neříkejte nikdy…

Přesně tak, uvidíme, co přinese budoucnost, ráda se nechám překvapit.

Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m
Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m, Praha 6

Vaše modely jsme v uplynulých týdnech mohli vídat na televizních obrazovkách, kde je v SuperStar oblékala Monika Bagárová. Jak tato spolupráce vznikla?

Stylista Filip Vaňek, který obléká všechny hvězdy v Superstar, mě oslovil na podzim loňského roku a vše jsme předem domluvili. Vzhledem k tomu, že Monice rostlo bříško, museli jsme model vždy rozpracovat, zkoušet dva dny před natáčením, aby bylo vše tak, jak má být.

Monika je krásná žena, které sluší snad všechno. Kdybyste ale měla vypíchnout jeden váš model, který jí nejlépe „přistál“, který by to byl?

Myslím, že jí slušely všechny, každý byl tvořen pro jiné prostředí. Dovolím si vybrat hned dva modely. Černý tylový top s malými třpytivými kamínky, materiál pochází od mého oblíbeného výrobce z Itálie, se kterým už dlouho spolupracuju. Mám ráda třpyt a konkrétně tento model je ideální na večerní příležitost. Druhý model, tělové šaty se stojáčkem z lesklého průhledného úpletu s lurexovou nití. (Oba tyto modely najdete v galerii na konci rozhovoru, pozn. red.)

Čeho byste chtěla v životě dosáhnout, co je pro vás taková nejvyšší meta?

Žádná konkrétní meta v mých představách není. Dlouhodobě pracuji na tom, abych odváděla co nejkvalitnější řemeslo, byla věrná své vizi a aby mou módu nosily ženy s pocitem radosti, že se samy sobě líbí. Vyhovuje mi způsob, jakým ateliér funguje a byla bych ráda, kdybychom do budoucna byli schopni pracovat i v o něco širším týmu. Práce by však stále měla zůstat v osobním kontaktu se zákaznicemi, o žádném obřím podniku rozhodně nesním.

Na co jste ve svém životě nejvíce pyšná?

Pyšná není to správné slovo. Nicméně jsem vděčná za to, že jsem naslouchala své intuici a rozhodla jsem se pro vzdělání a posléze profesi, která mě každodenně naplňuje. Ráda tvořím, ráda naslouchám zákaznicím a diskutuji s nimi, ráda pro ně vymýšlím nové modely, ráda je vidím spokojené v mých oděvech… Každý den, když otevírám dveře do ateliéru, cítím se šťastná. A to je pro mě velká věc.

Je někdo, koho byste ráda oblékala?

Já chci oblékat všechny ženy! Samozřejmě to kapacitně není v mých možnostech, takže je to řečeno s nadsázkou, ale chci říci, že bych ráda oblékala všechny ženy, jimž se mé věci líbí a nějak si ke mně najdou cestu. Každé individuální setkání je pro mě zážitek. Tvoříme šatník podle osobnosti, potřeb, stylu… pokaždé je to jiné a pokaždé vzrušující.

A co takoví zahraniční Oscaři? Ani tam byste na nikom konkrétním svůj model ráda neviděla?

To je těžká otázka. Když se dívám na filmy, tak mě každou chvíli zaujme někdo jiný, takže bych potřebovala tak třicet lidí alespoň. Můžu udělat seznam?

Můžete! Ještě než se na něj ale vrhnete, řekněte mi, jakou radu byste dala začínajícím designérům?

Mám pocit, že každý si musí najít svou cestu rady nerady… Pokud víte, že chcete navrhovat a šít oděvy (asi to platí obecně i pro jakoukoli jinou práci), řekla bych, že je důležité uvědomit si proč to chci a poté především vytrvat. Připomínat si své „proč“ a jít za svým cílem. Leccos vás může odklonit od vašeho směru nebo rozptýlit (konkurence, kritika, náročnost, …), ale pokud máte jasno v tom, co chcete a jdete za tím svědomitě a pilně, zpravidla se to vydaří. Uspokojení z vlastního cíle je také uspokojením...

Myslíte, že tohle je právě ten aspekt, který pomohl k úspěchu i vám?

Nejspíš ano. Vědět co chci a proč to chci, mi dává odvahu dělat rozhodnutí a být odvážnější. A to je potřeba. Pokud nechcete zůstat při zdi, nesmíte se bát občas riskovat.

Co uděláte, až pandemie skončí, budete moci úplně zahodit roušku a vyrazit kamkoliv a kdykoliv?

Já se obávám, že až pandemie skončí a pokud bude všechno v pořádku, tak se odsud nehnu. (smích) Když začala karanténa, tak se mi paradoxně konečně splnilo to, po čem jsem posledních několik let volala, tedy to, že chci alespoň dva týdny volna. A byla jsem docela spokojená. Ale pokud jde o cestování, tak kdybych mohla vyjet klidně jenom do Tater na Slovensko, do Itálie, nebo do Paříže, kam jezdím hrozně ráda, tak to by mi stačilo úplně bohatě. Takové malé reálné cíle, to by šlo…

Mockrát děkuju za rozhovor, Zuzko, a přeju vám hodně úspěchu v osobním i pracovním životě!

Rychlá zpověď:

Váš recept na štěstí?

Pro mě je to talíř plný věnečků a větrníčků z Café-Café. To je jistota.

Jste pro nebo proti povinnému nošení roušek?

Ani pro, ani proti. Obecně nemám ráda zákazy. Myslím, že každý by měl být soudný, zodpovědný a ohleduplný k ostatním.

Brad Pitt, Bruce Willis nebo George Clooney?

Ani jeden, protože mám svého muže. A další mě nezajímají.

Co byste na sebe nikdy neoblékla?

Myslím, že taková věc neexistuje, ale spíš je otázka, jestli bych v tom vyšla ven. Takže v soukromí bych oblékla téměř cokoliv.

Který návrhář je vaším vzorem?

Tohle je záludná otázka, protože je spousta lidí a nejen návrhářů, kteří mě inspirují. Trochu bych se z toho vyvlíkla a řekla bych, že hodně návrhářů sleduji se zájmem i obdivem, ale není jeden, který by vyloženě byl mým vzorem.

Přešlap, kterého se Češi v módě nejčastěji dopouštějí?

Za mě to je neadekvátní oblečení na určitou příležitost. To si myslím, že je špatně.

Vaše životní motto?

Asi ne úplně motto, je spíše myšlenka. Když o věcech sním, tak pro ně musím i něco.Takže určitě konat.

Která lidská vlastnost vás přivádí k šílenství?

Snažím se, aby mě nic k šílenství nepřivádělo, abych si zachovala odstup a nadhled. Ale vadí mi zahleděnost sama do sebe a necitlivost k ostatním, neohleduplnost…

Kdo z českých celebrit má podle vás styl?

Třeba Jana Plodková.

Umělá, nebo pravá kožešina?

Když je to kožešina po babičce, tak určitě pravá, ale pokud bych si měla kupovat nový oděv, zvolila bych kožešinu umělou.

Který film vás nikdy neomrzí?

Konec starých časů od Menzela, Amadeus od Formana. To jsou moje nejmilejší filmy.

Kdybyste se mohla vrátit v čase, kam by to bylo a proč?

Myslím, že vracet se není úplně dobré. Ale když už, zajímal by mě konec devatenáctého a začátek dvacátého století, to byl takový zásadní přelom ve všech ohledech, toho bych chtěla být svědkem.

Bez čeho si nedokážete představit den?

Bez kafe.

Kde se vidíte za deset let?

Doufám, že tady v ateliéru a že budeme mít celé patro pro sebe. To by se mi líbilo a myslím, že je to i reálné.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Co si tady vyzkoušíte?

Úplně všechno!
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (12)

View photo gallery

O autorovi

Psaní, cestování, četba, sport a relaxace jsou tím, co v mém životě dělám nejraději. Podle toho by také vypadal můj ideálně strávený den. Ranní jóga na pláži, odpoledne strávené relaxováním a lenošením v houpací síti, kdy jediným dovoleným pohybem by bylo natáhnutí se pro kokosový ořech a večer strávený s knížkou v ruce... Nebo po boku svých nejbližších - se skleničkou vína, porcí čokolády a pořádnou dávkou smíchu. A nejlíp za zvuku práskajícího dřeva.
Martina Šmalclová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m
Praha 1

Luxusní byt na Starém Městě - Praha 1 - 120m

3 + KK 120 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 339m

4 + KK 139 m², ter. 27 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 94m

3 + KK 94 m², ter. 11 m²
11 337 400 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 145m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 145m

3 + KK 145 m²
33 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

3 + KK 113 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní činžovní dům na pronájem - Praha 1

1126 m², bal. 36 m², ter. 169 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - 43m
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - 43m

1 + 1 43 m²
18 200 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
24 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
19 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov

4 + 1 111 m², bal. 1 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1
Praha 1

Luxusní restaurace na pronájem - Praha 1

Atypický 101 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
35 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
27 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 59 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

3 + KK 67 m²
31 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 54 m², bal. 6 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 48 m²
23 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy
Okolí Prahy

Luxusní Dům na prodej v okolí Prahy

6 + KK 240 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ 1341m

7 + KK 1341 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
34 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Hotel na prodej Praha 6 - 620m
Praha 6

Hotel na prodej Praha 6 - 620m

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům na prodej Malá Strana Praha
Praha 1

Dům na prodej Malá Strana Praha

3 + 1 92 m²
27 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m
Praha 1

Luxusní byt terasou na Praze 1 - 232m

4 + 1 232 m², ter. 60 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m
Praha 1

Luxusní byt Praha 1 - Malá Strana - 257m

5 + 1 257 m², bal. 10 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 302m
Praha 7

Penthouse Troja 302m

5 + KK 302 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 415m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks