Rychlá zpověď – Zuzana Kubíčková: Týden módy letos vynechám, sázím na osobní kontakt

O koronaviru, pražském týdnu módy, Superstar i receptu na úspěch.

15. června 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Úspěšná česká návrhářka Zuzana Kubíčková není ve světě módy žádným nováčkem. Své kolekce pravidelně představuje na pražském týdnu módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week a její hvězdné modely obléká například bývala Miss World Taťána Gregor Brzobohatá, herečka Jana Plodková nebo filmová producentka Olga Menzelová. Na finálový večer Eurovize 2019 oblékla její overal zpěvačka Conchita Wurst a v průběhu letošního ročníku Superstar v jejích modelech zářila také novopečená maminka Monika Bagárová. Magazín LP-Life.cz vyrazil za Zuzanou Kubíčkovou do ateliéru, aby zjistil, jak se návrhářům žije v nelehké době koronavirové pandemie, jak probíhají její přípravy na letošní ročník MBPFW, který se již dvakrát dočkal přesunutí termínu, a také jaké sny a plány talentovaná návrhářka do budoucna má.

Video

Jak se návrhářům žije v době koronaviru?

Podobně jako většině profesí, které jsou postaveny na osobním kontaktu se zákazníkem. Změna byla rychlá a patrná hned od začátku. Protože tvoříme modely hlavně na společenské akce, většina zakázek se odsunula. Na počátku karantény jsme měli v atelieru rozpracovanou novou Ready-to-wear kolekci, která měla být prezentovaná na MBPFW v březnu. Využili jsme nečekaný volný čas k jejímu dokončení a lehce jsme ji rozšířili o modely Couture, tedy modely, které se tvoří výhradně a míru.

Pokles poptávky jste ale tedy pocítila?

Ano, bylo jasné, že většina lidí musela řešit jiné problémy a životní okolnosti než nové modely do svého šatníku. Naštěstí se situace uklidnila a my se teď pomalu vracíme do původního pracovního tempa.

Říká se, že na všem špatném je třeba hledat něco dobrého. Co myslíte, že nám může tato pandemie přinést?

Je načase zamyslet se nad tím, co je v životě skutečně důležité, to všichni slyšíme a čteme skoro všude kolem nás. Věřím, že v některých ohledech nezůstane pouze u slov. Co se týče mého oboru, přála bych si, aby se alespoň trochu změnil všeobecný přístup k oděvům, které jsou brány jako jednorázové spotřební zboží. Že není potřeba hromadit, ale dát přednost kvalitě a místním případně evropské výrobě.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se kvůli koronaviru dočkal svého přesunutí již dvakrát a nyní je termín stanovený na září. Už se na něj aktuálně připravujete?

I mě tato celosvětová situace přinutila k tomu zamyslet se, jak budeme fungovat dále. Mé modely se neprodávají v butiku, ale v atelieru na pražských Vinohradech. Tam je i dílna a jsme malý tým lidí. Každý oděv, který šijeme, vzniká pro konkrétní osobu, vše je založeno na osobním kontaktu, individuálním přístupu. Tedy nefungujeme jako velké módní domy nebo řetězce. Rozhodla jsem se tento rok soustředit na osobní kontakt, kdy se mohu klientkám věnovat a prezentovat novinky individuálně, MBPFW v září vynechám.

Jak moc vás finančně zasáhlo, že se nezúčastníte fashion weeku?

Přehlídka byla zrušena týden před jejím konáním, přesto mám finanční závazky s ní spojené, které musím splnit. Březen, duben a květen byly slabší měsíce, to bylo dáno i tím, že jsme veškerou energii a čas věnovali přípravě nové kolekce a samozřejmě karanténou a zákazem vycházení. Dnes můžu říct, že individuální prezentace kolekce je příjemnou změnou, která se ukázala jako dobrý krok.

V dalších letech se ale plánujete na MBPFW znovu vrátit?

Ano, těším se na jarní edici MBPFW. Beru to tak, že máme více času se na přehlídku připravit.

Co vy a světové fashion weeky?

Účast na zahraničních přehlídkách a akcích má smysl pouze v případě, že se děje kontinuálně a přemění se celá strategie, zatím to není pro mě.

Ale nikdy neříkejte nikdy…

Přesně tak, uvidíme, co přinese budoucnost, ráda se nechám překvapit.

Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m
Dům na prodej Praha 6 - Dejvice - 235m, Praha 6

Vaše modely jsme v uplynulých týdnech mohli vídat na televizních obrazovkách, kde je v SuperStar oblékala Monika Bagárová. Jak tato spolupráce vznikla?

Stylista Filip Vaňek, který obléká všechny hvězdy v Superstar, mě oslovil na podzim loňského roku a vše jsme předem domluvili. Vzhledem k tomu, že Monice rostlo bříško, museli jsme model vždy rozpracovat, zkoušet dva dny před natáčením, aby bylo vše tak, jak má být.

Monika je krásná žena, které sluší snad všechno. Kdybyste ale měla vypíchnout jeden váš model, který jí nejlépe „přistál“, který by to byl?

Myslím, že jí slušely všechny, každý byl tvořen pro jiné prostředí. Dovolím si vybrat hned dva modely. Černý tylový top s malými třpytivými kamínky, materiál pochází od mého oblíbeného výrobce z Itálie, se kterým už dlouho spolupracuju. Mám ráda třpyt a konkrétně tento model je ideální na večerní příležitost. Druhý model, tělové šaty se stojáčkem z lesklého průhledného úpletu s lurexovou nití. (Oba tyto modely najdete v galerii na konci rozhovoru, pozn. red.)

Čeho byste chtěla v životě dosáhnout, co je pro vás taková nejvyšší meta?

Žádná konkrétní meta v mých představách není. Dlouhodobě pracuji na tom, abych odváděla co nejkvalitnější řemeslo, byla věrná své vizi a aby mou módu nosily ženy s pocitem radosti, že se samy sobě líbí. Vyhovuje mi způsob, jakým ateliér funguje a byla bych ráda, kdybychom do budoucna byli schopni pracovat i v o něco širším týmu. Práce by však stále měla zůstat v osobním kontaktu se zákaznicemi, o žádném obřím podniku rozhodně nesním.

Na co jste ve svém životě nejvíce pyšná?

Pyšná není to správné slovo. Nicméně jsem vděčná za to, že jsem naslouchala své intuici a rozhodla jsem se pro vzdělání a posléze profesi, která mě každodenně naplňuje. Ráda tvořím, ráda naslouchám zákaznicím a diskutuji s nimi, ráda pro ně vymýšlím nové modely, ráda je vidím spokojené v mých oděvech… Každý den, když otevírám dveře do ateliéru, cítím se šťastná. A to je pro mě velká věc.

Je někdo, koho byste ráda oblékala?

Já chci oblékat všechny ženy! Samozřejmě to kapacitně není v mých možnostech, takže je to řečeno s nadsázkou, ale chci říci, že bych ráda oblékala všechny ženy, jimž se mé věci líbí a nějak si ke mně najdou cestu. Každé individuální setkání je pro mě zážitek. Tvoříme šatník podle osobnosti, potřeb, stylu… pokaždé je to jiné a pokaždé vzrušující.

A co takoví zahraniční Oscaři? Ani tam byste na nikom konkrétním svůj model ráda neviděla?

To je těžká otázka. Když se dívám na filmy, tak mě každou chvíli zaujme někdo jiný, takže bych potřebovala tak třicet lidí alespoň. Můžu udělat seznam?

Můžete! Ještě než se na něj ale vrhnete, řekněte mi, jakou radu byste dala začínajícím designérům?

Mám pocit, že každý si musí najít svou cestu rady nerady… Pokud víte, že chcete navrhovat a šít oděvy (asi to platí obecně i pro jakoukoli jinou práci), řekla bych, že je důležité uvědomit si proč to chci a poté především vytrvat. Připomínat si své „proč“ a jít za svým cílem. Leccos vás může odklonit od vašeho směru nebo rozptýlit (konkurence, kritika, náročnost, …), ale pokud máte jasno v tom, co chcete a jdete za tím svědomitě a pilně, zpravidla se to vydaří. Uspokojení z vlastního cíle je také uspokojením...

Myslíte, že tohle je právě ten aspekt, který pomohl k úspěchu i vám?

Nejspíš ano. Vědět co chci a proč to chci, mi dává odvahu dělat rozhodnutí a být odvážnější. A to je potřeba. Pokud nechcete zůstat při zdi, nesmíte se bát občas riskovat.

Co uděláte, až pandemie skončí, budete moci úplně zahodit roušku a vyrazit kamkoliv a kdykoliv?

Já se obávám, že až pandemie skončí a pokud bude všechno v pořádku, tak se odsud nehnu. (smích) Když začala karanténa, tak se mi paradoxně konečně splnilo to, po čem jsem posledních několik let volala, tedy to, že chci alespoň dva týdny volna. A byla jsem docela spokojená. Ale pokud jde o cestování, tak kdybych mohla vyjet klidně jenom do Tater na Slovensko, do Itálie, nebo do Paříže, kam jezdím hrozně ráda, tak to by mi stačilo úplně bohatě. Takové malé reálné cíle, to by šlo…

Mockrát děkuju za rozhovor, Zuzko, a přeju vám hodně úspěchu v osobním i pracovním životě!

Rychlá zpověď:

Váš recept na štěstí?

Pro mě je to talíř plný věnečků a větrníčků z Café-Café. To je jistota.

Jste pro nebo proti povinnému nošení roušek?

Ani pro, ani proti. Obecně nemám ráda zákazy. Myslím, že každý by měl být soudný, zodpovědný a ohleduplný k ostatním.

Brad Pitt, Bruce Willis nebo George Clooney?

Ani jeden, protože mám svého muže. A další mě nezajímají.

Co byste na sebe nikdy neoblékla?

Myslím, že taková věc neexistuje, ale spíš je otázka, jestli bych v tom vyšla ven. Takže v soukromí bych oblékla téměř cokoliv.

Který návrhář je vaším vzorem?

Tohle je záludná otázka, protože je spousta lidí a nejen návrhářů, kteří mě inspirují. Trochu bych se z toho vyvlíkla a řekla bych, že hodně návrhářů sleduji se zájmem i obdivem, ale není jeden, který by vyloženě byl mým vzorem.

Přešlap, kterého se Češi v módě nejčastěji dopouštějí?

Za mě to je neadekvátní oblečení na určitou příležitost. To si myslím, že je špatně.

Vaše životní motto?

Asi ne úplně motto, je spíše myšlenka. Když o věcech sním, tak pro ně musím i něco.Takže určitě konat.

Která lidská vlastnost vás přivádí k šílenství?

Snažím se, aby mě nic k šílenství nepřivádělo, abych si zachovala odstup a nadhled. Ale vadí mi zahleděnost sama do sebe a necitlivost k ostatním, neohleduplnost…

Kdo z českých celebrit má podle vás styl?

Třeba Jana Plodková.

Umělá, nebo pravá kožešina?

Když je to kožešina po babičce, tak určitě pravá, ale pokud bych si měla kupovat nový oděv, zvolila bych kožešinu umělou.

Který film vás nikdy neomrzí?

Konec starých časů od Menzela, Amadeus od Formana. To jsou moje nejmilejší filmy.

Kdybyste se mohla vrátit v čase, kam by to bylo a proč?

Myslím, že vracet se není úplně dobré. Ale když už, zajímal by mě konec devatenáctého a začátek dvacátého století, to byl takový zásadní přelom ve všech ohledech, toho bych chtěla být svědkem.

Bez čeho si nedokážete představit den?

Bez kafe.

Kde se vidíte za deset let?

Doufám, že tady v ateliéru a že budeme mít celé patro pro sebe. To by se mi líbilo a myslím, že je to i reálné.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Co si tady vyzkoušíte?

Úplně všechno!
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (12)

View photo gallery

O autorovi

Psaní, cestování, četba, sport a relaxace jsou tím, co v mém životě dělám nejraději. Podle toho by také vypadal můj ideálně strávený den. Ranní jóga na pláži, odpoledne strávené relaxováním a lenošením v houpací síti, kdy jediným dovoleným pohybem by bylo natáhnutí se pro kokosový ořech a večer strávený s knížkou v ruce... Nebo po boku svých nejbližších - se skleničkou vína, porcí čokolády a pořádnou dávkou smíchu. A nejlíp za zvuku práskajícího dřeva.
Martina Šmalclová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
16 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1

4 + KK 149 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
12 235 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m
Praha 1

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m

3 + KK 75 m²
9 595 250 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks