Top hledané
Výsledky (0)
Každá část Prahy má své kouzlo. Některá láká své diváky historií na první pohled, jiná zase své architektonické poklady luxusní skrývá. V Praze 5 se očím kolemjdoucích za zdí schovává kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Holečkově ulici.

Sacre Coeur v Praze: jako stvořený pro luxusní svatbu

Mgr. Jana Höger
16. května 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Kostel, Sacre Coeur

Trocha historie

Samotný kostel stojí na jižním svahu Petřína, na místě vily továrníka Rieda von Riedenstein, kde zhruba v 70. letech 19. století začaly dámy řádu Ježíšova srdce budovat penzionát pro dívky. Poté byl postaven samotný kostel, který je spolu s nedalekým kostelem Zvěstování Panně Marii v bývalém klášteře sv. Gabriela jedinečnou ukázkou tzv. beuronského slohu.  

Sloh z jihozápadního Německa

Název nese po benediktinském opatství sv. Martina v Beuronu. Vyznačuje se silnou inspirací v dávné minulosti – stavbami z dob raného křesťanství a renesance. Společným jmenovatelem je pak podléhání zákonitostem symetrie, rytmu a harmonie. Z geometrických tvarů se proto uplatňuje kruh, čtverec a trojúhelník.

Luxusní svatba jako z pohádky

Za jedinečností této stavby v současnosti stojí impozantní nápad, jak s touto bývalou sakrální luxusní stavbou naložit. Důstojný a rozlehlý prostor je přetvořen v místo, kde se životy dvou lidí nadobro spojí láskyplným slibem věrnosti. Tento jedinečný okamžik je uchován v paměti účastníků o to víc, že se odehrává v luxusním a designově řešeném kostele. Vše je nádherně podsvíceno, veškerá výzdoba souzní s okolním prostředím a podtrhuje výjimečnost svatby. Podle společnosti Naxos, jež má prostory v pronájmu, je vytíženost kostela největší na podzim a v prosinci, dále pak v květnu a červnu.

Byt na prodej Praha 5 - 130m
Byt na prodej Praha 5 - 130m, Praha 5

Další varianty využití

Kromě kostela se dají využít i okolní prostory, jako je boční loď o rozměru cca 86 m a nádvoří o rozloze 600 m. Tyto prostory jsou vhodné ke všem společenských a firemním akcím. Je libo hudební večírek v netradičním pojetí s bohatým nápojovým barem? To vše a mnohem víc luxusní Sacre Coeur nabízí.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Sacre Coeur Praha
Holečkova 31 Praha 5, 150 00
+420 739 168 033