Top hledané
Výsledky (0)
Saigon nebo chcete-li Ho Či Minovo, což je oficiální název metropole, se v dřívějších dobách honosil titulem hlavního města jižního Vietnamu.

Saigon - luxusní perla Vietnamu

Mgr. Jana Höger
23. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Saigon

V současnosti je ekonomickým a z části i kulturním srdcem Vietnamu, zatímco Hanoj si uchovala svůj politický status.

Saigon je jednou z největších metropolí Vietnamu nabízející zábavu a nakupování v luxusním měřítku. Vypravit se do tohoto urbanisticky se rozvíjejícího města vyžaduje plnou peněženku a dlouhou dovolenou. Za pár dní totiž luxusní skvosty, historii ani živelnou povahu tohoto města zkrátka nestihnete spatřit.

Historická proměna města

V harmonický celek se zde snoubí vietnamská tradice reprezentována historickými stavbami s chrámy a pagodami. Na druhé straně zde naleznete moderní architektonické stavby s celkově kosmopolitním rázem. Moderní dějiny města se datují od roku 1859 a jsou spjaty s francouzskou dobyvačností. Ti učinili Saigon centrem kolonie Kočinčína v jižní části dnešního Vietnamu. I když se poté v roce 1902 rozhodli pro Hanoj, jako hlavní město, Saigon si uchoval svou proslulost obchodního města. Čas plynul dál, Saigon se stával bohatším, rozvíjel se, hustota obyvatel narůstala (dnes čítá 6 miliónů obyvatel). Pak přišel rok 1975, milník v dějinách Vietnamu (jednotlivé části byly spojeny) a město bylo přejmenováno na Ho Či Minovo.

Čínská čtvrť zvaná "Chinatown"

Oficiální název zní Cholon, což v překladu znamená Velké tržiště a odkazuje k zašlým koloniálním časům. Čínští přistěhovalci obydlovali Vietnam od pol. 18. století a svou neochvějnou pracovitostí tvořili významnou část vietnamské ekonomiky, i když po roce 1975 jich velká část zemi opustila.

Pronájem luxusního bytu s terasou, Praha 1
Pronájem luxusního bytu s terasou, Praha 1, Praha 1

Turistická lákadla

Nejvýznamnější čtvrt nese prosté jméno Saigon a představuje původní město s hlavní ulicí Pham Ngu Lao s řadou levných hotelů a restaurací. Pro náročnější a movitější klientelu jsou vystavěny luxusní hotely v centru města v ulici Dong Khoi. Válečné muzeum je jednou z nejnavštěvovanějších turistických míst, dále zde najdete historické muzeum, palác Norodom, Pagodu Giac Lam, Pagodu Phuoc Hoi Quan, nebo Katedrálu Notre Dame.

Urbanistický rozvoj

Saigon neúnavně pokračuje ve svém úkolu obnovy. Město se dynamicky rozvíjí, co do šířky a výšky. Započalo se s transformací veřejné dopravy, tzv. Saigon metro s rozpočtem 2,5 mil. dolarů. Postmoderně vyhlížející bude i 81 podlažní luxusní budova blízko Saigon mostu – Landmark 81. Tato luxusní „věž“ se stane nejvyšším mrakodrapem ve městě, jehož stavba začne v roce 2018.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze