Top hledané
Výsledky (0)
Uplynulo již 95 let od doby, kdy bylo otevřeno první studio Salvatore Ferragamo. K tomuto speciálnímu výročí vytvořila italská značka limitovanou edici 2 luxusních kabelek.

Salvatore Ferragamo: Značka, která stvořila klínový podpatek, slaví 95 let

Martina Šmalclová
15. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Značka slaví 95. let od otevření prvního studia

Návrhář, který světu dal klínový podpatek

Pokud se vám některý z luxusních kousků líbí, netřeba se dvakrát rozmýšlet. Značka Salvatore Ferragamo vyrobila od každého druhu pouze příznačných 95 kusů, a proto můžou být pryč dřív, než stihnete vytáhnout kreditku. Než se na hvězdné kousky podíváme trochu blíž, připomeňme si život návrháře, který dal světu dnes tradiční klínový podpatek a jemuž Hollywood ležel u nohou.

Luxusní model z kozí kůže
Luxusní model z telecí
Luxusní model z telecí kůže
Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Neuvěřitelný talent! Svou kariéru začal v 9 letech!  

Italský návrhář obuvi a značky Salvatore Ferragamo se narodil do chudé rodiny jako jedenáctý ze čtrnácti dětí a svůj první pár bot vytvořil v neuvěřitelných 9 letech pro jednu ze svých sester. A právě tehdy našel směr, kterým se chce v životě ubírat. Založil vlastní značku a jeho luxusní obuv nazouvala ve zlatých dobách Hollywoodu nejedna hvězda, tak velký jeho úspěch byl!

Své přátelé a klienty znal jako své boty…

Salvatore Ferragamo se vyznačoval unikátní schopnosti. Dokonale uměl odhadnout specifické potřeby svých přátel a klientů, díky čemu vytvářel luxusní kousky na míru, které nejen dokonale vypadaly, ale především byly v naprosté harmonii se svým nositelem.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Čisté s minimálními liniemi, takové jsou 2 luxusní unikáty

Po smrti talentovaného návrháře převzala otěže jeho žena Wanda a následně potomci. Dnes jsou butiky Salvatore Ferragamo po celém světě a kromě bot vyrábí oblečení, parfémy, hedvábné doplňky nebo kabelky. Právě jimi se značka rozhodla kulaté 95 výročí oslavit. Oba modely se vyznačují špičkovým řemeslným zpracováním a čistotou v kombinaci s minimálními liniemi.

Stříbro vs. elegantní mix barev. Který z modelů si získá vaše srdce?

Oba sofistikované modely z limitované edice pořídíte za cenu 2100 dolarů a jsou vyrobené z kvalitní kůže. Metalický stříbrný kousek je vytvořen z kozí, zatímco druhý z modelů v odstínech černá, bílá a béžové z telecí.  

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Chtělo by to víc originality

Je to opravdu jak příběh z nějakého holywoodského slaďáku s očekávaným “happy end”. Chudý chlapec vybuduje módní impérium, které dnes slaví neuvěřitelných 95 let!!! Tohle je vskutku výkon, který si zaslouží obrovskou úctu a radost v jednom.

Narozeninový dárek v podobě elegantní kabelky je takovou sladkou třešničkou na pomyslném dortu. Mě konkrétně baví ta tříbarevná verze, kde se zkombinovaly barvy, jako je černá a bílá s teplým odstínem jakési karamelové. Tohle je rozhodně kousek, který se díky své nadčasovitosti a kombinaci barev bude hodit takřka ke všemu. A to je obrovská výhoda hlavně pro ty ženy, které jsou v neustálém spěchu a nemají moc času na přemýšlení jakou kabelku zase zvolit - tento konkrétní případ jsem i já osobně.

Bohužel i tento kousek má malinkaté mínus. Na to, že je to symbol oslavy 95 let firmy, bych čekala o trochu víc originality. Dámy, které se v módě vyznají, pochopitelně na první pohled vidí velkou podobu s ikonickou kabelkou Birkin od značky Hermès. Na tu od Ferragamo však asi nebude muset čekat na čekací listině celé roky :)

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze