Rychlá zpověď - Těhotná Sandra Parmová: Porodní asistentku už mám. Jen o tom ještě neví!

Moderátorka zpravodajství TV Prima v rozhovoru o velkých životních změnách.
28. dubna 2017
 
Hlavní stránka Nové články

Lásku svého života potkala paradoxně v ne moc příjemném porozchodovém období. Po několika měsíční známosti se zasnoubila a s přítelem Pavlem čekají holčičku. Sandra je aktuálně v šestém měsíci těhotenství. Půvabná moderátorka sice zatím pendluje mezi Prahou a Brnem, s příchodem miminka se ale všechno změní. V rozhovoru pro magazín LP Life prozradila, ve kterém městě plánuje svoji dcerku vychovávat, podle čeho pro ni vybírali jméno a proč omezila kontakt s některými kamarády. 

Video: Rychlá zpověď Sandry Parmové

Ty jsi do médií říkala, že nemáš žádné nevolnosti. Všude čtu, že jsi reklama na těhotenství. Tak jak si to užíváš?

Četla jsem jeden z tvých předchozích rozhovorů na stránkách LP Life a tam jsem se dozvěděla, že ten, kdo říká, že těhotenství je krásné, tak lže. S tím nemůžu souhlasit. Mám tak pohodové těhotenství, že by mě nikdy ani nenapadlo, že by to takhle pěkné mohlo být. Předčilo to veškerá má očekávání, takže si to užívám opravdu moc.

Komu jste o tvém těhotenství řekli úplně na začátku a jak to probíhalo?

Jako první jsme to během vánočních svátků oznámili rodičům. Tehdy jsme probírali jejich plány na příští rok. Jsou vášniví motorkáři, takže už tou dobou měli v kalendáři spoustu moto akcí. Tak jsme jim řekli, že v srpnu si to budou muset trošku přeorganizovat, protože budou mít jiný program. Chvíli se na nás dívali a nechápali. Nejprve si mysleli, že jsme se zasnoubili, chceme se vzít a máme naplánovaný termín svatby. Pak jim došla ta druhá věc, že čekáme miminko. Takže byli šťastní.

Byli dojatí?

Byli dojatí. Nejprve to došlo mamince a ségře, táta ještě chvilku tápal a pak měl taky radost. 

Jaké si myslíš, že to bude až se to narodí?

Já vůbec nevím. Zatím si dokážu představit průběh těhotenství a začínám se už pomalu připravovat i na porod. Plánuji, kde budu rodit, kdo chci, aby u toho byl a tak dále, ale zatím si ještě neumím představit tu fázi, kdy budu držet miminko v náručí.

V těhotenství mi strašně vadili lidé, kteří mě pořád něčím strašili. Třeba tím, že nebudu mít na nic čas a znělo to všechno strašně negativně. Děje se to i u tebe?

Za dobu těch šesti měsíců potkávám hodně lidí, kteří stresují, plaší a neustále dávají rady typu: Počkej, až se stane tohle a támhleto…třeba až začneš pořádně přibírat nebo až ti otečnou kotníky.

A co si o tom myslíš?

Myslím si, že když žena v tomhle období nemá ve vztahu pohodu, může jí to těhotenství dost pokazit nebo ji ty řeči minimálně vystresují. Já mám štěstí v tom, že Pavel je rozumně smýšlející chlap, vždycky tyhle negativní řeči odfiltrujeme a díky tomu ve stresu nejsem. Taky jsem omezila kontakt s lidmi, kteří mě zbytečně strašili. Radši se vídám s těmi, kteří to všechno berou tak nějak rozumně.

To znamená co?

Že to berou tak, že určité věci k těhotenství patří. Že žena přibírá a jsou s tím spojené změny v životě, a spousta z nich jen dočasných.

Létají ti hormony nahoru dolů? Ženy bývají v tomhle období hodně přecitlivělé...

Tak to se mi asi ještě nedostavilo. Nějak extrémně přecitlivělá si nepřijdu. Asi možná nekoukám na ty správné filmy, které by mne dojímaly (smích). Zatím mi všechno přijde úplně normální. Teď, v šestém měsíci, už je samozřejmě rozdíl v tom, že mám o miminko větší strach. Už o ní vím, tím že začala kopat. A teď už intenzivněji kopat..

Jaké to bylo poprvé, když kopla?

Já jsem si zhruba od čtvrtého měsíce začala přikládat ruce na bříško a čekala jsem, kdy to ucítím. Úplně poprvé ale vlastně kopání ucítil Pavel. Ten si na bříško vždycky položil tvář a pokaždé se pak na mě podíval takovým ohromujícím pohledem, když se malá začala vrtět. Takže ty první pocity jsem měla spíš přes něho.

Pavel je z Brna. Kde vy vlastně budete žít? Teď už to totiž nebude o nějakém pendlování mezi dvěma lidmi, co spolu chodí. 

No, nebude. Já mám představu takovou, že dokud mi můj stav umožní pracovat, což by mohlo být až do července, tak bych chtěla být v Praze. Pak se na nějakou dobu přesunu do Brna, kde bych chtěla porodit a být tam minimálně šestinedělí. A jakmile přijde ta správná doba, kdy bych se chtěla vrátit do práce, plánujeme pořídit společné bydlení v Praze. Bydlení, které máme v Brně si ponecháme. Pavel tam má domeček, tak bychom to chtěli nějak skloubit.

Je to takový druh kompromisu..

Určitě a jsem ráda, že to nebylo jen z mojí hlavy. Pavel nikdy nechtěl, abych se vzdala práce, protože vidí, že mě to nabíjí a baví, že jsem šťastná. A to nejenom když moderuji zprávy na Primě, ale také když uvádím nebo se účastním spousty jiných akcí. Tím pádem bylo jasné, že nějaké zázemí v Praze potřebujeme. On má navíc práci, která vyžaduje, aby byl čas od času v Praze, takže se nám to bydlení bude hodit tak i tak.

Říkala jsi, že budeš rodit v Brně. Máš už doktora? 

Doktora nemám. Teď mám vytipovanou jednu slečnu, kterou bych moc ráda měla jako porodní asistentku. Je strašně milá a já potřebuju u mít u porodu někoho, kdo bude mít podobnou energii jako já a Terezka tomu úplně vyhovuje. Takže já bych si moc přála, aby to byla právě ona a myslím, že ona to v tuhle chvíli už trošku tuší. Že bych to měla ale úplně naplánované, to nemám. Pořád si říkám, že na to je ještě čas.

Ty jsi médiím nechtěně prozradila pohlaví miminka. Co na to říkal partner?

Já jsem mu říkala, že to určitě někde takhle prozradím a ono to tak vážně bylo. Nevadilo mu to. A ani mně to nevadí, že se ví, že to bude holčička. Spousta kolegyň mi ale říkalo, že holčička je prý nejistá až do poslední chvíle, takže vlastně uvidíme.

Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m
Luxusní byt s výhledem na hrad - 334m, Praha 1

A jména už vymýšlíte? A shodnete se?

Myslím si, že jsme se shodli úplně bezproblémově. Měli jsme na vybírání metodu, kterou můžu vřele doporučit. Asi měsíc nebo dva jsme sbírali inspiraci, aktivně se zapojovali i rodiče, kteří nám dávali seznamy jmen. Vybírali jsme mezi královskými jmény, španělskými jmény, českými a udělali jsme seznam asi tak dvaceti jmen. Jeden večer jsme si nad to sedli a postupně jsme vyškrtávali ty, které jednomu nebo druhému vadily úplně nejvíc, takže jsme se dostali na nějakých sedm jmen a z toho by už ani jedno nebylo průšvih. Nakonec jsme každý řekl své tři favority a v jednom jsme se shodli.

A prozradíš ho?

To neříkáme nikomu. Ani babičkám a dědečkům a neví to ani Pavlova dcera. I když ta má slíbené, že to bude vědět jako první, těsně před tím než se to narodí. Chceme si to nechat pro sebe, protože znáš to. Když někomu řekneš nějaké jméno, obzvlášť, když je méně obvyklé, tak tě od toho lidé začnou odrazovat nebo k němu mít vlastní připomínky. Tomu se chceme vyhout.

A taky často hrozí, že ti to jméno někdo ukradne.

Přesně tak. To nám kamarádi taky říkali.

Když se bavíte o miminku, oslovujete ho jménem?

No právě. Toho se taky bojím, že se jednou prořeknu, protože my už malou tak oslovujeme, abychom si na to jméno zvykli a tak musím dávat pozor, ať to zase někde neřeknu.

Co si myslíš, že je největší luxus pro miminko?

Hodní rodiče, kteří mají hezký vztah nejen k miminku, ale i mezi sebou. Myslím si, že jsem naší malé nemohla dopřát lepšího tátu než jakého bude mít, protože když vidím Pavla, jak si hraje s jinými dětmi, je tak úžasný, že se na něj vydržím jen tak koukat. S dětmi to umí neskutečně.

Ty jsi opravdu chodící pohoda. Chybí ti aktuálně ve tvém životě něco?

(vrtí hlavou) Opravdu ne. Jsem vdečná za to, jak to teď je. 

Rychlá zpověď:

Praha nebo Brno?

Praha i Brno. Obojí.

Jakou máš oblíbenou barvu?

Teď aktuálně černou, šedou, růžovou.

Co nejvíc miluješ na svém partnerovi?

Úsměv. A to jak je tolerantní a jak mě umí poslouchat.

Jaké místo v Praze máš nejradši?

Já mám v Praze ráda tolik míst.. Třeba Grébovku nebo Vyšehrad. Fakt moc.

Co bys partnerovi nikdy neodpustila?

Zatím nenastala žádná situace, kterou bych mu neodpustila, tak to nechci napráskat, aby to pak neudělal.

Co ti udělá největší radost?

Největší radost mi udělá nějaké dobré jídlo.

Jaký je tvůj oblíbený film?

Hříšný tanec. To můžu vidět každý rok několikrát a pořád mě to baví.

Co tě jako první zaujme na mužích?

Říká se tomu charisma. Já nevím, jak to popsat, ale to asi vystihuje tak nějak všechno dohromady.

Změnila bys kvůli někomu barvu vlasů?

Já barvu vlasů ani změnit nemůžu, protože to mám ve smlouvě a asi bych ani jinou nechtěla.

Čeho se nejvíc bojíš?

Teď trošku porodu, ale Pavel mi pořád říká, že všechno zvládnem, tak to zvládnem.

Sparta nebo Slavie?

Ani jedno.

Kdo je víc sexy? Roman Šebrle nebo Jaromír Jágr?

Já jsem určitě pro Romana Šebrleho

Kdo je tvůj vzor?

Maminka.

Je nějaký adrenalinový zážitek, co bys chtěla vyzkoušet?

Já moc na ten adrenalin nejsem, ale jednou bych asi chtěla zkusit buď podržet hada nebo si dát pavouka na ruku.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Já bych se tě zeptala, komu jsi takhle zkoušela psát o rozhovor a třeba ti to dlouhodobě odmítá a chtěla bys ho.

Jaroslav Dušek. S ním pořád ne a ne se domluvit.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Bývalá reportérka televize Prima, která miluje dobré jídlo, víno, cestování a svoji rodinu. Ve volném čase ráda vaří, peče, maluje. Aktuálně nejvíce času jí zabírá dcera Emilka a syn Mikuláš.
Tereza Janatová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka
Praha 6

Luxusní vila na prodej Praha 6 - Hanspaulka

7 + KK 527 m²
125 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - Podbaba
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - Podbaba

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
63 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem
Praha 9

Luxusní dům na prodej se zahradou a bazénem

3 + KK 121 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Staré Město - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Staré Město - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní kancelářské budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní kancelářské budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
20 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 188 m², ter. 45 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
21 290 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

5 + 1 278 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

4 + 1 180 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m
Praha 1

Byt k pronájmu Praha 1 - Nové Město - 66m

1 + KK 66 m², ter. 19 m²
18 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze
Praha 4

Vila na prodej s luxusním pozemkem v Praze

Atypický 458 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 130 m², bal. 1 m²
65 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem bytu na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - 72m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - 72m

2 + KK 80 m², bal. 8 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Troja 415m
Praha 7

Luxusní kancelář Troja 415m

Atypický 415 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt s historickými prvky - Praha 1 - Malá
Praha 1

Byt s historickými prvky - Praha 1 - Malá

3 + 1 113 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní byt s terasou Praha 1 - 321m

4 + KK 321 m², ter. 144 m²
41 928 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 202m

5 + 1 202 m², ter. 13 m²
90 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 42m
Praha 1

Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 42m

2 + KK 42 m²
9 177 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město
Praha 1

Mezonetový byt na pronájem Praha - Nové Město

1 + KK 46 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Vyšehrad
Praha 2

Pronájem luxusního bytu Vyšehrad

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 86m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 86m

2 + KK 86 m², bal. 3 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks