Top hledané
Výsledky (0)
Japonsko je zemí, která se nám na první pohled může zdát docela šílená. Ty nejodvážnější technologické sny se právě tady stávají skutečností, na ulicích potkáte lidi oblečené jako postavičky z komiksu Manga, z každého druhého baru zní bláznivé karaoke a každý únor se tu koná luxusní sněhový festival Sapporo.

Sapporo Snow Festival: Umělecká sněhová kalamita!

Eva Ledecká
02. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Sapporo Snow Festival

Když Japonsko a když sněhový festival, rozhodně nečekejte nějakého umouněného sněhuláka s mrkví místo nosu! V Japonsku má sněhový festival Sapporo rozhodně pořádné grády. Tak, jako všechno tady.

Sapporo se koná vždy po dobu 7 dní v únoru ve stejnojmenném městě a to především v částech Odori Park, Susukino a Tsu Dome. Každoročně ho navštíví kolem 2 milionů návštěvníků z celého světa. Letošní ročník se uskuteční od 5. do 12. února a opět se bude jednat o jeden z nejpopulárnějších zimních akcí konaných v Japonsku.

Historie se datuje až do roku 1950, kdy šest vysokoškoláků postavilo několik sněhových soch v Odori parku. Postupně se přidávali další a další lidé až se stal sněhový festival slavným.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Saporro se mění v kouzelnou sněhovou zahradu

Hlavní částí je Odori Park, kde se nachází ty nejlepší sněhové sochy, z nichž některé měří až 15 metrů a na šířku mohou mít klidně 25 metrů! Každý den se rozsvěcují a vytváří luxusní a kouzelnou atmosféru!

Kromě tuctu velkých sněhových soch najdete po celém areálu menší sochy a celou akci doprovází koncerty a jiná představení, která luxusní sněhové sochy používají jako kulisu.

Luxusní výhled na Odori Park se naskýtá ze Saporro televizního vysílače stojícím na jeho západním konci.

Ledové sochy a zábava na sněhu

Čtvrť Susukino, která se nachází jen jednu zastávku metrem od Odori Park, vystaví každoročně přibližně 100 luxusních soch vyrobených z ledu.

Trochu stranou najdete čtvrť Tsu Dome, kde si můžete užít zábavu na sněhových skluzavkách, vyzkoušet sněhový rafting a samozřejmě nechybí další sněhové sochy.

Japonci si zkrátka umí užít sníh a umělecké týmy z celého světa se každoročně těší na příležitost ukázat svůj talent v praxi!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze