Top hledané
Výsledky (0)
Pokud byste chtěli v Praze najít místo, kde načerpáte novou energii z malebné přírody, vydejte se do Divoké Šárky. Tato luxusní lokalita působí doslova jako balzám na duši.

Šárecké údolí: procházka pražskou oázou přírody

Eva Ledecká
04. července 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Vodní nádrž Džbán

Přírodní rezervaci Divokou Šárku najdete na úbočích Šáreckého potoka mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem na území Liboce, Vokovic a Dejvic.

Vydejte se od konečné tramvajové zastávky Divoká Šárka kolem Mc Donald's po úzké cestě dolů a dveře do krásné zdejší magické přírody se vám brzy otevřou. 

Kolem vodní nádrže k historickému koupališti U Veselíka

Vodní nádrž Džbán byla postavena v roce 1968 a po Hostivařské přehradě se jedná o druhé největší přírodní koupaliště v Praze. Má rozlohu 18 hektarů a hloubku 7,5 metrů. V současné době ji využívají převážně rybáři: slavná éra, kdy se sem chodili Pražané koupat ve velkém, je bohužel už dávno pryč.

Cesta vás mezi luxusními vysokými skalisky povede dál podél Šáreckého potoka až ke koupališti U Veselíka. To zde fungovalo již za první republiky a po revoluci ho získala zpět rodina Veselíků, která v tradici pokračuje. Najdete tu 2 bazény, brouzdaliště pro děti i hřiště na volejbal. Nečekejte však žádné teplé luxusní pokoupáníčko. Koupaliště je napájeno z Šáreckého potoka, který je velmi studený a i v parném létě má voda v bazénech okolo 18 °C. Vodu zde si užijí především otužilci!

Luxusní rodinné domy a vily
Luxusní rodinné domy a vily, Praha 6

Jak luxusní údolí ke svému jménu přišlo

Nedaleko za koupalištěm leží nejvyšší vrchol Divoké Šárky – Dívčí skok, kterému dominuje Koruna Šárky. Bylo to právě zde, kde podle legendy nebohá Šárka ukončila svůj život skokem z vrchu po smrti milovaného Ctirada. Tato nešťastná událost dala celému údolí svůj název.

Přímo pod vrchem stojí luxusní usedlost, která byla koncem 19. století přestavěna na výletní restauraci Dívčí skok. Budete-li pokračovat Šáreckým údolím dále, dostanete se do Vokovic a Veleslavína nebo do osady Jenerálka, jež představuje místo s jedním z nejstarších osídlení na území Prahy.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: 
Umělec Jaroslav Róna: Šárecké údolí a pomník Franze Kafky
Zobrazit článek