Top hledané
Výsledky (0)
Cílit na GEN Z je novým trendem politiků

Fiala scamuje, Rakušan flexí po hospodách a Nerudová se Schillerovou se snaží o GEN Z jazyk

Aneta Havránková
30. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Alena Schillerová

Zaujmout mladé lidi a přimět je chodit k volbám je novým cílem mnoha politiků a kromě Andreje Babiše si to uvědomují i Alena Schillerová s Danuší Nerudovou. Starší z dam se ale vynasnažila o to, aby slang mladých pochopili i boomeři a začala ho vysvětlovat na svém TikToku, na což Nerudová zareagovala a ukázala, že má bohatší slovník. Zatímco některé to pobavilo, mnoho lidí považuje výstupy političek za směšné a přehnané. 

Alena Schillerová byla jednou z prvních političek, která aktivně začala ve své kampani využívat TikTok. Na síti se uchytila a momentálně tam má okolo 700 tisíc lajků. Kromě politických názorů se zde často snaží přiblížit mladší generaci. Uvědomila si ale, že mnoho starších lidí slovní hříčky generace Z nechápe, a tak natočila dvě videa s názvem Lekce pro boomers. V prvním z videí vysvětluje slova jako delulu, beef, chábr, scamovat, pass nebo flop a využívá je v popisu Petra Fialy. 

"No tak ten je úplně delulu a mám s ním docela beef. Dobře si to dává s chábrama v kampeličce. Scamuje, ale nikdo se mu na to nechytá. Celkem flop a asi brzo pass,"

říká o Fialovi. 

Rakušan po hospodách s Fialou

Mladým to však příliš vtipné nepřipadá. "Vážně si starší myslí že tahle mluvíme!?" ptá se mladá žena v komentářích. "No, až na to, že polovina je špatně, tak dobrý, babi," zaznívá v dalším komentáři. Někteří ze sledujících to také považují za absolutní "trapárnu" a píší bývalé ministryni financí, ať už se raději neukazuje na veřejnosti. K videu se vyjádřil dokonce i syn Nerudové Filip: "Další díl s hudbou Režim nerušit - Dollar Prync," sarkasticky komentuje. 

Političku však slova haterů nijak netrápí a rozhodla se natočit i pokračování tohoto videa. To tentokrát popisuje Víta Rakušana. "Trochu dozimetr a toxic, ale jinak celkem legit skiller. Felí po hospodách a flexí před Fialou, má to totiž za free. Má teď FOMO z TikToku, tak snad bu zachvíli bude hypovat," popisuje ve videu Alena Schillerová aktuálního ministra vnitra. "Prosím, úž dost," odpovídá jí na to Filip Neruda. Přidává se k němu i řada zástupců generace Z, která se do političky naváží a radí jí, aby radši směřovala svoji kampaň dál k důchodcům. Nechápou ji ani mileaniálové a generace Y, jejíž zástupci prosí v komentářích o srozumitelnější překlad. 

Schillerová vs Nerudová u GEN Z

Filipa Nerudu podpořila v kritice směrem k Aleně Schillerové i jeho maminka a natočila rovnou celé video s reakcí na Schillerové pokus zazářit. "Tak tady k tomu bych chtěla něco říct. Paní poslankyně Schillerová rozhodně není slay. Tady na sockách je spíš fake. Je bestie s Babišem, no ale pamatujete na ten rozpočet? Girl math is not mathing. Neustále o něčem yappuje, ale krom tanečku na TikToku fr z ní nikdy nic nevypadne. Nevěřte hnutí ANO, i když k vám mluví vtipným GEN Z slangem. Je to totiž celý scam," setřela Alenu ve videu a dočkala se řady pozitivních komentářů.

"Danuše uvařila, servírovala, snědla a nenechala drobky," zaznívá od jejích fanoušků. Najde se ale i řada těch, kteří jí do komentářů píší, jak je trapná a jedině je utvrdila v tom, proč volit ANO. Mezi těmito dvěma politickými tvářemi se rozhodně nejedná o první spor. První kritika ze strany Nerudové směrem k Schillerová zazněla již v roce 2021, kdy ještě nepůsobila v politice. Tehdejší rektorka Mendelovy univerzity Schillerovou kritizovala za její slova ohledně nulových kompenzací pro zavřené služby. „Jsem šokovaná, s jakým klidem to pronesla," vyjádřila se tehdy pro CNN Prima NEWS

Dřívější spory političek

Ženy se do sebe pustily i během prezidentských voleb, kdy Schillerová o kandidátce na prezidentku Nerudové tvrdila, že v debatách hází do vzduchu pouze prázdné fráze bez argumentů. Danuše Nerudová pak často narážela na to, jak špatné ekonomické kroky byly během vlády ANO a ministrování Schillerové podstoupeny. Na Twitteru zmiňovala například zadlužení a schodek státního rozpočtu, za který dle ní z části Schillerová může. "Kdybyste se v době covidu věnovala jen vedení dizertačních prací německých rychlodoktorandek, možná byste si podobnou kritiku mohla dovolit," hájila se bývalá ministryně financí. S Vaším angažmá na univerzitě to dopadlo neslavně. A stejně špatně by to dopadlo, kdybyste měla jakoukoliv zodpovědnost za hospodářskou politiku," dodala.

To si Nerudová nenechala líbit a do Schillerové se pustila: "Paní Schillerová, rozdíl mezi mnou a vámi je, že já o vás mohu říkat pouze pravdu, vy musíte lhát. A nedělám vůči vám útoky ad hominem, které vám v zoufalosti retweetuje váš šéf. Z vedení univerzity jsem si vzala velké ponaučení. A to je i důvod, proč obor pod mým vedením získal před pár týdny akreditaci na dalších deset let. Přála bych vám zažít podobný úspěch," okomentovala příspěvek na Twitteru. 

Obě ženy se vzájemně kritizují téměř v každé politické debatě a pravidelně reagují na činnosti té druhé. Není tedy divu, že se snaží získat si přízeň generace Z. Právě ta totiž může rozhodnout o dalších volbách. Volební účast mladých lidí se totiž neustále zvyšuje a politici se tak snaží o jejich hlasy. 

Zdroje: Twitter, Novinky.cz, CNN Prima NEWS, TikTok, autorský text

 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze