Top hledané
Výsledky (0)
Jolana Blažková si nedávno pustila pusu na špacír ohledně prsou herečky Veroniky Arichtevy. Jaký je názor plastického chirurga?

Názor chirurga Molitora na poprsí Arichtevy: ať už má Veronika na hrudníku cokoliv, hanlivý komentář byl neopodstatněný

Tereza Brožová
07. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Veronika Arichteva

Českým showbyznysem stále otřásá nedávná kauza Veroniky Arichtevy a manželky herce Filipa Blažka, který nyní září na televizních obrazovkách v seriálu Jedna rodina. Jolana Blažková si nedávno pustila pusu na špacír ohledně Veroničiných prsou. A jaký je názor plastického chirurga?

Veronika Arichteva

Už od pondělí se sociální sítě otřásají pod přestřelkou herečky Veroniky Arichtevy a Jolany Blažkové, která zjevně holduje plastikám víc, než je zdrávo. Podle všeho jsou obě ženy navíc v příbuzenském vztahu, takže je skoro kupodivu, že mezi nimi dochází k veřejnému praní špinavého prádla. Všechno ale začala Jolana, která Veroniku veřejně zkritizovala za její přirozené poprsí.

Tvl ty kozy – hrůza a děs. Cvičení ti nepomůže,“ vyjádřila se prý na instagramu Veronice do zpráv Blažková, která celý text navíc nezapomněla navíc ještě doplnit emotikonem zvracení. To si ale rázná Veronika pochopitelně nenechala líbit a zprávu, kterou obdržela od manželky známého herce, zveřejnila. Přidala také názor na její nehtový salon s tím, že do něj už nikdy nevkročí. Zveřejnila také poněkud komický fakt, že Blažková není žádná hrdinka a zprávu zřejmě měla v plánu odeslat jako anonymní uživatel. Jenže se spletla a poslala ji z vlastního profilu, navíc s odkazem na profil manžela Filipa Blažka. A tím si před veřejností podřízla větev. Slavní kolegové Arichtevy, stejně jako ona samotná, totiž připojili pro vypočítavou hejterku jasné vzkazy a uštěpačné poznámky.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Měla jsem se ozvat? Měla! Nevím proč by si měl kdokoliv nechat líbit útok na svojí postavu, život, práci, děti... Od kohokoliv. To jsou hranice. Moje. Snad i vaše. Body shaming není v pořádku, hejt není v pořádku. V pořádku je, chovat se k druhejm tak, jak chceme, aby se oni chovali k nám. A případně si pod tyhle naše nový peckový šaty vzít horní díl plavek,“ reagovala Veronika na nechutný útok.

Veroniky se zastala řada slavných kolegů

 „Takže každá žena, která odkojila, by si měla podle paní Blažkové nechat udělat plastová prsa? WTF? To může vymyslet jen plastový mozek – a na ten operace neexistuje. Ať žijí přirozená prsa. Hlavně, že jsou zdravá. Jsi krásná, Veroniko,“ podpořila Veroniku například modelka a moderátorka Iva Kubelková. „A to neviděla Jolana moje dva šumavský chleby,“ připojila svůj pověstný humor Veroničina kamarádka, kolegyně a zpěvačka Martina Pártlová z jejich bývalého uskupení 3V1. „Z cyklu: Jenom vyjadřuji svůj názor, na to mám přece právo! Když se drzost a nevymáchaná huba schovávají za upřímnost a otevřenost. Úcta a respekt se vytrácí,“ vyjádřil se ke kauze také zpěvák David Gránský, který nezapomněl připojit hashtag zdůrazňující, že hejt není názor.

Blažková si neodpustila další poznámky

Otevřít v galerii (1)
Filip Blažek a jeho manželka Jolana Blažková
Filip Blažek a jeho manželka Jolana BlažkováZdroj: Profimedia

My se máme v rodině a Veronika se mnou neustále bojuje. Já jí to napsala do soukromé zprávy a ona to zveřejnila. Nevím, jestli se chce zviditelnit. Ona to zveřejnila, já ne. To bych si nedovolila. Já jí to psala do zprávy, že je to hnus. A za tím si stojím, protože už s tím mohla něco dávno udělat. Nepotřebuji bojovat, na to jsem stará. Možná i z mé strany to bylo zbytečné, ale proč bych nemohla vyjádřit svůj názor. Ten názor byl ošklivý, přiznávám, ale byl na místě. Já mám taky odkojené dvě děti a mám operaci prsou. Tak ať si to udělá, když má na to stavět baráky,“ stála si za svým nepoučitelná manželka Filipa Blažka, o které je známo, že holduje plastikám, ve vyjádření pro web VIPstar.cz. Otázkou však je, zda jsou v případě umělé Jolany takové rýpance skutečně na místě.

Kvůli hejtu sama čelí haterům

Těžko říct, co od svého přehnaně kritického výroku na Veroničinu adresu Blažková vlastně očekávala. Jisté však je, že nyní kvůli svému hejtu se nyní sama potýká s velkým přívalem nenávistných útoků na svoji osobu. „Bydlí kousek od nás, ráda bych si to s ní vyříkala, ale nejde to. Nechtěla jsem jí ublížit. Mně chodí teď strašné zprávy. Já to beru jako útok proti mně. Já jsem malý pán. Veronika má 600 tisíc sledujících,“ stěžuje si nyní Jolana na náhlý obrat jejích předchozích vlastních útoků na účet Veroničina těla. Inu, jak se do lesa volá…

Jaký je názor odborníka?

Je přirozený vzhled ňader v módě nebo by se měly ženy po kojení skutečně raději svěřit do rukou odborníkům z kliniky plastické chirurgie? „Estetické cítění lidí se vyvíjí, dá se to přirovnat k módním trendům, chvilku jsou v módě široké kalhoty, pak zase slim a poté znova široké. Podobně je to i s estetickými trendy vnímání ideálu ženského těla apod. Před pár roky byla celosvětově tendence k plným hýždím, vzorem byla Jennifer Lopez nebo Kim Kardashian, spousta žen vyhledávala cesty ke zvětšení hýždí. Dnes tato vlna pomalu upadá. S prsy je to podobné, jistou dobu jsou v módě větší prsa pak zase ne. Nicméně zatím osobně nepozoruji vysloveně jasnou tendenci žen k odstraňování prsních implantátů z důvodu, že chtějí být přirozené, nebo snížení počtu žen, které vyhledávají zvětšení prsou. Spíše se mi jeví, že je méně požadavku na velké implantáty a ženy vyhledávají hlavně doplnění objemu a tvaru a přirozený vzhled prsou. Koneckonců odpovídají tomu i světové statistiky, v roce 2022 bylo na světě provedeno téměř 2 200 000 zvětšení prsou implantáty a nárůst proti roku 2021 byl 29%,“ vysvětluje, jak je to se současnými trendy u dekoltů plastický chirurg Doc. MUDr. Martin Molitor, Ph.D., MBA.

Zároveň se naše redakce zeptala, jak je na tom poprsí Veroniky Arichtevy podle odborného názoru. „Ano zachytil jsem ve zprávách, že se něco takového řeší, ale moc jsem se tomu nevěnoval. Až nyní jsem si vyhledal fotografii Veroniky Arichtevy, která snad byla příčinou hanlivého komentáře, ale nejsem si jistý, zda to byla skutečně ta správná fotografie. Zde uvedu své naprosto jasné stanovisko. Ať už by paní Veronika měla na hrudníku cokoliv, tak je pro kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv naprosto, ale naprosto nepřípustné vypouštět jakékoliv soudy. A pokud jsem viděl správnou fotografii, pak jsem upřímně přesvědčen, že jakýkoliv hanlivý komentář byl neopodstatněný,“ má jasno přednosta Kliniky Plastické chirurgie FN Bulovka a 1. LF UK v Praze a vedoucí lékař subkatedry plastické chirurgie IPVZ v Praze.

A co když žena odkojí jedno i více dětí?

Doporučení Jolany Blažkové, které Veroniku v případě, že pracuje na svém vysněném domě, posílá na plastiku, silně zarezonovalo celou českou společností. Je ale skutečně tak běžné, že by ženy změny na svém přirozeném poprsí po kojení řešily plastikou a jaké typy žen ji nejčastěji vyhledávají? „Domnívám se, že se jedná spíše o individuální rozhodnutí. Rozhodně nevidíme ve svých praxích zástupy žen po porodech, které žádají plastiku prsou. Stále je podstatně více mladých žen, většinou bez závazných vztahů, které si chtějí zvýšit své sebevědomí, zvýšit svou ženskou atraktivitu, zlepšit svou sociální sebejistotu,“ zdůrazňuje odborník na ženskou estetiku.

I odstranění implantátů má svá úskalí

Někdy se stává, že se ženy naopak rozhodnou pro návrat ke svému přirozenému tvaru prsou. Ani to však není podle lékaře plastické chirurgie Martina Molitora jednoznačně prospěšný zákrok bez rizik. „Zde hodně záleží na stavu prsou a na poměru mezi objemem vlastní prsní žlázy a objemem implantátů. Pokud jsou prsa pevná a implantáty menší, mohou i po vyjmutí implantátů zůstat prsa pěkná, relativně pevná, bez poklesu. Pokud jsou prsa ale hodně povolená a implantáty jsou velké, pak po vyjmutí, pokud se neprovede modelace prsou, zůstávají prsa prázdná a pokleslá,“ říká lékař.

A pokračuje: „Pokud mluvíme o motivaci, pak nejčastěji ženy žádají vyjmutí z důvodu, že mají nějaký problém, prsa pobolívají, implantáty mají tužší kapsulu, je podezření na rupturu implantátu. Další skupinou jsou ženy, které mají různé nespecifické potíže v různých kombinacích a různé intenzity a domnívají se, že za to mohou prsní implantáty. I když to není oficiální diagnóza, všeobecně se tomu říká nemoc z prsních implantátů a zatím neumíme vědecky zcela jasně potvrdit, že to implantáty skutečně způsobují. A poslední skupinu, nejméně početnou, tvoří ženy většinou po porodech, které implantáty prostě již mít nechtějí, už splnily svou funkci, mají partnera, děti a žádají vyjmutí a často i modelaci prsou,“ dodává plastický chirurg s tím, že se některé ženy po příchodu potomků naopak rozhodnou pro odstranění implantátů.

Zdroje: super.cz, expres.cz, idnes.cz, vipstar.cz, autorský text - rozhovor

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze