Top hledané
Výsledky (0)
Serena Williamsová miluje módu. A ráda to ukázala i na kurtu

Serena Williamsová ukončila kariéru. Nejlepší outfity rebelky, kterou dresscode příliš netrápil

Barbora Večeřová
14. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Serena Williamsová ukončila tenisovou kariéru

Konec jedné éry. I tak by se dalo nazvat ukončení kariéry legendární tenistky Sereny Williamsové. Někým milovaná, jiným nenáviděná, tak by se v pár slovech dala popsat tato nepřehlédnutelná osobnost, kterou řada sportovních expertů i kolegů z kurtu řadí k nejlepším sportovkyním světa. Několik věcí se jí v každém případě upřít nedá. Její již zmíněné sportovní úspěchy, které se nesmazatelně zapsaly do historie tenisu, a také smysl pro módu a jedinečný výběr outfitů, jimiž nejednou porušila striktní turnajový dresscode a rozpoutala vášnivé debaty. 

Serena Williamsová na sobě za celou dobu své kariéry neměla stejný outfit dvakrát. A některé z jejích outfitů vyvolaly pořádné kontroverze. Některé turnaje dokonce její outfity zakázaly, protože porušovaly striktně daná pravidla, kterými se účastnící turnajů musí řídit. Pro Serenu je ale tenisový kurt jako přehlídkové molo a zažité konvence jdou v takovém případě často stranou. 

 

Custom Nike  - první outfit po podepsání smlouvy s Nike

Svou první smlouvu se značkou Nike podepsala tenistka v roce 2003. V té době šlo o nejdražší smlouvu sportovní značky se sportovkyní na světě. Prvním outfitem od Nike, který jsme na Sereně mohli vidět, byly bílé šaty s metalickým korzetovým páskem. Na její tehdejší volbu oblečení na kurt padlo hodně otázek od novinářů, kterým se od Sereny dostalo objasnění ohledně jejího vnímání sportovního oblečení. 

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

„Značce Nike jsem řekla, že chci na kurtu vypadat dobře. Nemusí mi to být příjemné. Pokud chcete změnu a chcete použít materiály, které ostatní nechtějí, protože jim jde hlavně o pohodlí a o to, jak budou hrát, o to mi jde sice taky, ale nepotřebuju tolik pohodlí jako ostatní,“

vyjádřila se tehdy na adresu svých šatů Serena. 

 

Růžový two-piece s růžovými kruhy 

Na French Open v roce 2004 dorazila Serena na antuku jako panenka Barbie. Celorůžový dvojdílný set od Nike doplnila ještě ladicí růžovou čelenkou a velkými růžovými kruhy. Zápas pro ni tehdy bohužel neskončil nejlépe, její cesta na tomto turnaji skončila už ve čtvrtfinále. 

 

Džínová sukně 

Džínová sukně? Na tenis? Mnozí možná měli pocit, že se Serena s tímhle outfitem zbláznila. S odstupem času ale ukázala, že možné je všechno. Na US Open v roce 2004 dorazila tenistka na kurt v krátké džínové minisukni. Později v rozhovorech řekla, že tento outfit byl inspirován Jamesem Deanem. Nebyla však prvním tenistou, který oblékl na kurty džínovinu: byl jím legendární Andre Agassi

 

All-black catsuit na prvním velkém turnaji po porodu 

Rok od porodu své dcerky se Serena vrátila na kurty. A její outfit rozpoutal vášnivé debaty mezi tenisovými odborníky i veřejností. Na French Open se představila s celotělovém černém overalu s červeným páskem. Nešlo jen o design, ale hlavně o funkčnost. Tenistka poté přiznala, že má problémy s cirkulací krve. Zároveň outfitem chtěla vyjádřit svou sílu jako matky, protože podle jejích slov všechny matky měly těžké těhotenství. Vedení turnaje pro overal ale mnoho pochopení nemělo. Tenisová federace zakázala všechny outfity podobné tomu, který měla Williamsová. 

 

Balerína podle Virgila Abloha

První kolaborace Nike s legendárním nedávno zesnulým módním návrhářem Virgilem Ablohem přišla v roce 2018. Outfit se skládal z černé tylové minisukně a asymetrického trička s jedním rukávem. 

 

Serena opět v Off-white 

Téměř totožný outfit předvedla tenistka i na US Open v roce 2018. Nebyl ale tentokrát černý, nýbrž levandulově fialkový. Spolupráce s módním návrhářem Virgilem Ablohem se Sereně zřejmě líbila, jeho outfity na sobě měla víckrát, stala se také tváří jedné z kolekcí Nike ve spolupráci právě s tímto designérem. 

 

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7

Poslední zápas na US Open 

Na svůj poslední zápas dorazila tenisová superhvězda jak jinak než ve velkém stylu. Říká se, že ne všichni superhrdinové nosí plášť. Serena si ho ale vzala. A zářila jako diamant. Její poslední tenisový outfit měl mnoho skrytých významů. Byl pokrytý zářivými krystaly, její už typická sukně se skládala ze šesti vrstev. Tento design byl inspirován oblečením proo krasobruslařky, šest vrstev sukně mělo symbolizovat šest titulů na US Open, která se Williamsové podařilo vyhrát. Krystaly představují noční oblohu, která se nad Queens stadionem rozprostírala. 

„Serena chtěla, aby šaty na její poslední zápas byly nezapomenutelné. Její klíčové slovo bylo ikonické,“ 

prozradila hlavní designérka Nike Carly Ellisová.  

A my myslíme, že to se rozhodně povedlo. 

 

Zdroje: glamour.com, people.com, Insider.com, popsugar.co.uk, marieclaire.com.au, sociální sítě

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze