Luxusní jachta Seven Seas je Stevenovi Spilbergovi malá. Touží po větší!

Seven Seas, luxusní jachta Stevena Spilberga.
25. října 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Známý světový režisér Steven Spielberg, který má jmění v hodnotě 3,6 miliardy dolarů, si nechal postavit jednu z nejvíce rozpoznatelných jachet. Je dlouhá 86 metrů, její vnitřní objem je 2 750 tun a jmenuje se Seven Seas neboli "Sedm moří".

Spielberg miluje vodu, zvažoval stavbu nové jachty

Loď byla dodána v roce 2010 holandskou loděnicí Oceanco a nejvýraznějším rysem jachty je obrovský plavecký bazén na hlavní palubě. Nechybí ani vířivka na přídi přístupná i přes hlavní salónek nebo nezbytná posilovna. V hlavním salonu visí 5 metrová obrazovka s filmovým formátem. Jachta dosahuje díky motorům o výkonu 9,360 koní maximální rychlosti 20 uzlů. V posádce je 23 lidí, kteří se starají o 12 hostů v 6 kabinách.

V roce 2015 bylo oznámeno, že Spielberg bude stavět novou, větší jachtu a prodávat Steven Seas, protože si plavbu po oceánu natolik oblíbil, že chce více času trávit na moři se svými přáteli. O tři roky později je však stále nejasné, zda Spielberg vybudoval jachtu o délce 300 stop.

Luxusní byt s terasou Troja 145m
Luxusní byt s terasou Troja 145m, Praha 7

Slavný režisér exceluje i ve vzduchu

Seven Seas, v době jejího dodání, byla 48. největší jachtou na světě. Dnes se v žebříčku usadila na 94. místo. Sám světově uznávaný režisér se téměř po dobu šesti desetiletí dostal v žebříčku nejbohatších mužů světa na příčku s číslem 500. Jeho zisky dosáhly celosvětově více než 9,3 miliardy dolarů. V současné době je 184. nejbohatší muž v Americe.

Kromě své 86 metrové jachty je Spielberg vlastníkem soukromého letadla Gulfstream G650. Jde o jedno z nejdelších soukromých letadel na světě. Cena modelu G650 je odhadována na 66,6 milionů dolarů.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Jana Fikotová působila jako redaktorka časopisu Story a reportérka Aktuálně.cz. Před odchodem na mateřskou dovolenou byla šéfredaktorkou magazínu OK!. Nyní je externí spolupracovnicí iDNES.cz a TV Prima.
Jana Fikotová