Top hledané
Výsledky (0)
Seven Seas, luxusní jachta Stevena Spilberga.

Luxusní jachta Seven Seas je Stevenovi Spilbergovi malá. Touží po větší!

Jana Fikotová
25. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Seven Seas

Známý světový režisér Steven Spielberg, který má jmění v hodnotě 3,6 miliardy dolarů, si nechal postavit jednu z nejvíce rozpoznatelných jachet. Je dlouhá 86 metrů, její vnitřní objem je 2 750 tun a jmenuje se Seven Seas neboli "Sedm moří".

Spielberg miluje vodu, zvažoval stavbu nové jachty

Loď byla dodána v roce 2010 holandskou loděnicí Oceanco a nejvýraznějším rysem jachty je obrovský plavecký bazén na hlavní palubě. Nechybí ani vířivka na přídi přístupná i přes hlavní salónek nebo nezbytná posilovna. V hlavním salonu visí 5 metrová obrazovka s filmovým formátem. Jachta dosahuje díky motorům o výkonu 9,360 koní maximální rychlosti 20 uzlů. V posádce je 23 lidí, kteří se starají o 12 hostů v 6 kabinách.

V roce 2015 bylo oznámeno, že Spielberg bude stavět novou, větší jachtu a prodávat Steven Seas, protože si plavbu po oceánu natolik oblíbil, že chce více času trávit na moři se svými přáteli. O tři roky později je však stále nejasné, zda Spielberg vybudoval jachtu o délce 300 stop.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Slavný režisér exceluje i ve vzduchu

Seven Seas, v době jejího dodání, byla 48. největší jachtou na světě. Dnes se v žebříčku usadila na 94. místo. Sám světově uznávaný režisér se téměř po dobu šesti desetiletí dostal v žebříčku nejbohatších mužů světa na příčku s číslem 500. Jeho zisky dosáhly celosvětově více než 9,3 miliardy dolarů. V současné době je 184. nejbohatší muž v Americe.

Kromě své 86 metrové jachty je Spielberg vlastníkem soukromého letadla Gulfstream G650. Jde o jedno z nejdelších soukromých letadel na světě. Cena modelu G650 je odhadována na 66,6 milionů dolarů.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze