Top hledané
Výsledky (0)
Dominika Kozáková opět nezklamala. Na MBPFW představila kolekci, která šokuje i baví!

„Show must go on“ s kolekcí SS19 Dominiky Kozákové

Eva Ledecká
02. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Speciální rubrika
Dominika Kozáková SS19

Dominika Kozáková je mladá talentovaná návrhářka, která sklízí úspěchy i za hranicemi naší země. A není se čemu divit. O tom, že jí to šlape, přesvědčila všechny přítomné na MBPFW!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Eva Ledecká
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Eva Ledecká

Když v Clam-Gallasově paláci začala dunět hudba a přicházet extravagantní modelky v pestrém a velmi nekonformním oblečení, milovníci módy v tu ránu ožili. Tolik barev, materiálů, vzorů, potisků a nepochopitelných kombinací se už možná na letošním fashion weeku totiž neuvidí. Zároveň však, když si z celého outfitu vyberete jeden výraznější kousek, který zkombinujete s něčím jednoduchým, stylový a nositelný look je na světě!

Stylová provokace, která baví!

Dominika Kozáková vytváří provokativní módu určenou pro LGBT společnost, na show, party a pro velmi odvážné, kreativní lidi, které baví přitahovat pozornost ostatních a možná si i libovat v pozorování tváří, které na jejich vzezření užasle hledí. Užasle hledět musí, protože tohle je vážně show!

Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m
Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Dominika Kozáková studuje scénografii na JAMU v ateliéru Jany Prekové. Její móda by se dala vyjádřit slovy jako experiment, extravagance, a genderless fashion. Barvy, materiály i vzory jsou pro ni výzvou. V letošním roce byla její gender free kolekce Freak Show prezentovaná na MBPFW v rámci VAN GRAAF Junior Talent. A nejen tam, prezentovala ji také v Holandsku v Maastrichtu na Fashionclash Festival 2018.

Pokus o popis nepopsatelné kolekce

Kolekci SS 19 je těžké popsat. Každopádně je zábavná, sexy, bláznivá a hodně cool. Takové kombinace k docílení finálního looku dokáže vyladit jen ten, kdo se narodil s kreativitou v krvi. A to u Dominiky Kozákové rozhodně platí. 

Chcete přirovnání? Tak si představte ten nejdivočejší večírek v ulítlostí proslulé londýnské čtvrti Camden Town. Je jen pro zvané, kteří dodržují daný dress code: Show must go on!

Eva Ledecká

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Nenositelná kolekce

O pseudoumělecké haló dne se v sobotu bezesporu postarala mladá návrhářka Dominika Kozáková. Její módní kreace skutečně neznají hranic a rozhodně nemají obdoby. Kde jinde taky hledat ufounské modelky s fosforovým obličejem a prázdným rámečkem v ruce...

V jednu chvíli mi to skoro přišlo tak, že se člověk nedívá na módní přehlídku, ale spíš na ubožejší verzi jakési travesti show z NDR. Nevidím v kolekci nic nositelného. Ani kdybych byla barvoslepá jako pes, tak by to celkovému dojmu nepomohlo! 

Jistě se najdou tací, kteří o Dominice Kozákové budou mluvit jako o talentované dekadentní návrhářce. Na mě už ale ani slovo dekadence nepůsobí. Tohle je pro mě zkrátka konečná.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze