Top hledané
Výsledky (0)
Slavný návrhář se při vybavování svého domu rozhodně nedržel zpátky

Sídlo módní ikony Gianni Versaceho je na prodej. Co dostanete za 70 milionů dolarů?

Barbora Večeřová
13. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Gianni Versace byl velkou rybou módního průmyslu.

Manhattanský trh s nemovitostmi na svůj seznam luxusních domů k prodeji přidal opravdovou perlu. I přesto, že je Manhattan všeobecně známý pro své luxusní multimiliardové rezidence, ta, která je nyní k dostání za 70 milionů dolarů, překonává úplně všechno, co trh doposud nabízel. 

Řeč je o newyorské rezidenci italského módního návrháře a zakladatele impéria Versace Gianni Versaceho. Elegantní a okázalá šestipatrová vápencová vila se nachází v relativně klidné manhattanské ulici na Upper East Side. A rozhodně ji nepřehlédnete. Celková rozloha jejího interiéru je 14 175 stop, což je asi 1316 metrů čtverečních. Celý pozemek, na kterém vila stojí, si slavný módní designér přizpůsobil k obrazu svému. Poté, co si nemovitost postavenou v roce 1950 pořídil, ji v roce 1995 oblékl do nového kabátu – svého, italského, a hlavně inspirovaného barokní architekturou. 

Otevřít v galerii (4)
Vápencová vila se nachází v klidné ulici v blízkosti Central Parku.
Vápencová vila se nachází v klidné ulici v blízkosti Central Parku.Zdroj: Sotheby's International Realty
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Co v domě najdete? 

Je jasné, že Gianni rozhodně při navrhování interiéru netroškařil. Dům má šest pater, ve kterých se nachází celkem 17 místností, z toho sedm koupelen, pět krbů, výtah, najdeme zde prostornou zahradu se zahradním altánkem, střešní terasu s výhledem na Fifth Avenue a Central Park. Každé ze šesti pater má jinou tematiku a atmosféru. Po příchodu do lobby na vás čeká pohled na masivní mramorové schodiště a galerii. První patro je věnováno neoklasicistní Anglii, ve třetím patře se nachází strop inspirovaný klenbou Sixtinské kaple. O patro výše najdeme lázně s mramorovou vířivkou, které údajně patří k největším ve městě. V předposledním a posledním patře se nachází ložnice a mediální místnost v marockém stylu. 

Otevřít v galerii (4)
Gianni Versace otiskl do interiéru svého domu svůj jedinečný styl.
Gianni Versace otiskl do interiéru svého domu svůj jedinečný styl. Zdroj: Sotheby's International Realty
Otevřít v galerii (4)
Jedna z mnoha ložnic.
Jedna z mnoha ložnic. Zdroj: Sotheby's International Realty

Chcete bydlet jako módní ikona? Dům může být váš 

Pokud máte 70 milionů dolarů navíc, vila může být vaše. Realitní kancelář Sotheby’s na svých internetových stránkách tuto nemovitost nabízí právě za tuto částku. 

„Toto rezidenční mistrovské dílo italského baroka, které okázale spravoval předchozí majitel a módní ikona Gianni Versace, a pečlivě zrestaurovali současní majitelé, nabízí možnost žít jako skutečná módní šlechta a vlastnit kus nemovitosti spjatého s historií módy,“

popisuje realitní kancelář Sotheby’s tuto výjimečnou nemovitost na svých stránkách. 

Otevřít v galerii (4)
Výhled na Fifth Avenue a Central Park.
Výhled na Fifth Avenue a Central Park. Zdroj: Sotheby's International Realty

Onemocněl rakovinou, osudnou se mu stala ale až kulka 

Gianni Versace patřil k nejvlivnějším osobnostem módního průmyslu minulého století. Když navrhl své první šaty, nebylo mu ani deset let. Z chudé Kalábrie se v 25 letech odstěhoval do Milána, kde začal navrhovat pro známé módní domy. V roce 1976 založil za pomoci své sestry Donatelly a bratra Santa svou vlastní značku Versace. V roce 1994 u něj byla zjištěna rakovina, jeho život tato zákeřná nemoc však neukončila. Když se v roce 1997 vracel domů z oblíbeného podniku, po otevření dveří jeho domu mu tělem prošly dvě kulky. Gianni zemřel při převozu do nemocnice, motiv vraždy nebyl nikdy úplně objasněn. Kromě nemovitosti v New Yorku vlastnil ještě sídlo v Miláně a Miami, právě jeho americké sídlo se mu stalo osudným. 

Zdroje: cnn.com, Sotheby's International Realty

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze