Top hledané
Výsledky (0)
Dne 8. 3. slavíme Mezinárodní den žen. Které našly v životě odvahu?

Silné ženy, které překonaly nejen nevěru: Beckham zažila veřejnou potupu, Selena přiznala týrání

Denisa Zajíčková
08. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Victoria Beckham Davida nikdy neopustila

I slavné ženy vědí, že jejich sílu tvoří často právě životní události a peripetie, které se nedají naplánovat. A tak zatímco Victoria Beckham si musela přečíst peprné zprávy svého muže s jeho mladší asistentkou, Selena Gomez fanouškům přiznala, že ji Justin týral. Ten se pak jen krátce po jejich rozchodu oženil s Hailey, čímž zasadil své bývalé lásce další krutou ránu. Nebyly však jediné, které to neměly v životě i vztazích jednoduché. Pojďte se s námi ku příležitost Mezinárodního dne žen podívat na ty silné, odvážné, riskující i úspěšné!

Brad Pitt a Jennifer Aniston v roce 2004
Arnold Schwarzenegger s podvedenou manželkou Marii Shriver
Hugh Grant a Elizabeth Hurley
Mia Regan, Romeo Beckham, Cruz Beckham, Harper Beckham, David Beckham, Victoria Beckham, Brooklyn Beckham a Nicola Peltz Beckham

Typickým příkladem stabilního páru světového showbyznysu jsou Victoria a David Beckhamovi. Ačkoliv se musela manželka vypořádat s nevěrou, po které dle svých slov svého muže na nějaký čas nenáviděla, všechno společně překonali. Před dvaceti lety našel totiž David zalíbení ve své asistence Rebecce Loos. „Když tě vidím, chci tě slyšet vzdychat a sténat. Už se nemohu dočkat," psala asistentka. „Neboj se, uslyšíš. A já tě chci slyšet křičet," měl odepsat Beckham. Vztah s Victorií pak složitě zachraňovali. Fotbalistovi bylo v tu dobu 28 let a donedávna o své aféře veřejně nemluvil nebo se tvářil, že se vůbec nestala. Vše změnil dokument na Netflixu o jejich životě, který se stal takřka virálním po celém světě.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Symbol lásky i bolesti? Selena a Justin

Jen málo který pár má po světě tolik fanoušků, ačkoliv spolu už dávno není. Selena Gomez přitom označila vztah s Justinem Bieberem, který trval v letech 2011 až 2018, za toxický. A některé její výroky fanoušky až šokovaly. „Cítím se jako oběť týrání,“ uvedla například s vysvětlením, že emocionální teror pro ni byl dříve velkou neznámou. 

Ačkoliv fanoušci stále doufají, že by se k sobě jednou mohli vrátit a splnit jim tak velký sen, Selena mluví opačně a poukazuje na to, že po jejich rozchodu Bieber rychle přešel k manželce Hailey Baldwin. S tou se oženil ještě téhož roku. Bieber, který světu v té době oznámil, že se potýká s lymskou boreliózou, také ostýchavě přiznal, že v minulosti holdoval drogám, zneužíval ženy, s nimiž byl ve vztahu, a ani trochu si jich nevážil. Zdá se, že Selena musela být ve vztahu velmi silnou ženou… 

Otevřít v galerii (1)
Selena a Justin byli tehdy jedním z nejoblíbenějších párů
Selena a Justin byli tehdy jedním z nejoblíbenějších párůZdroj: Profimedia

Ani další nezaháleli

I další slavní muži přichystali svým ženám perné chvíle. Arnold Schwarzenegger se spustil s chůvou a zplodil s ní syna, k jehož otcovství se přiznal až po 14 letech, Hugh Grant podvedl herečku Elizabeth Hurley s prostitutkou. Dvojice sice dokázala tehdy nevěru ustát, nakonec ale i tak o pár let později skončili u rozvodového soudu.

Tiger Woods si začal s hosteskou, čímž prosákly na veřejnost i jeho další zálety. Hollywoodský herec Ethan Hawke podvedl Umu Thurman, když si začal románek s jejich chůvou. Mimochodem, s Umou se rozešel a novou rodinu založil právě s chůvou Ryan Shawhughes. Herec Jude Law pouhých 7 měsíců od zásnub podvedl Siennu Miller, když si začal - ano, s chůvou jeho dětí. Nemají to ty ženy s chůvami lehké...

Eva Longoria požádala v roce 2010 o rozvod poté, co po tříletém manželství s Tony Parkerem zjistila, že posílá stovky intimních zpráv jiným ženám, Demi Moore měla zase Ashtona Kutchera opustit poté, co si začal na jejich sedmé výročí uzavření sňatku s mladou Sarou Leal. Vůbec jednou z nejznámějších aférek zůstává bezesporu začátek vztahu Brada Pitta s Angelinou Jolie. Ten, kdo na to tehdy doplatil, byla nebohá Jennifer Aniston. Kdyby Pitt věděl, jak divoký rozvod ho s Angelinou čeká, možná by si to tenkrát přeci jen ještě jednou rozmyslel...

Proč se slaví Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen, slavený každoročně 8. března, je důležitým okamžikem nejen k oslavě úspěchů žen, ale také k připomenutí nevyřešených výzev a boje za rovnost pohlaví. Má hluboké historické kořeny a je zasvěcený oslavě ženských přínosů ve společnosti, jakož i kritické reflexi nad tím, co ještě musí být uděláno pro dosažení skutečné rovnosti.

Historii hledejte v Americe

MDŽ má původ v socialistickém hnutí a boji za práva žen. Poprvé byl slaven v roce 1909 v USA na počest stávkového hnutí žen v textilní továrně v New Yorku, které bojovalo za lepší pracovní podmínky a práva zaměstnanců. O rok později, na mezinárodním socialistickém kongresu v Kodani, byl navržen Mezinárodní den žen jako den solidarity s boji žen za rovnoprávnost. První Mezinárodní den žen byl slaven v mnoha zemích v roce 1911.

Od té doby se 8. březen stal symbolem boje za rovnost pohlaví a připomínkou úspěchů žen v politice, vědě, umění a dalších oblastech života.

Boj za rovnost

Nicméně, Mezinárodní den žen je také připomínkou toho, že boj za rovnost pohlaví je stále aktuální. I když bylo dosaženo pokroku, stále existují překážky, které brání ženám v dosažení rovných příležitostí ve společnosti. Genderová nerovnost se projevuje v mnoha oblastech, včetně pracovního trhu, politiky, vzdělávání a domácí sféry. Klíčem pro změnu těchto strukturálních nerovností je vzdělání a osvěta. 

V současné době je Mezinárodní den žen oslavován po celém světě různými způsoby. Jsou to nejen demonstrace a akce na podporu práv žen, ale také oslavy, konference, vzdělávací programy a umělecké projekty, které zdůrazňují význam rovnosti pohlaví.

Zdroj: dailymail.com, nypost.com, un.org, unwomen.org

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze