Top hledané
Výsledky (0)
Připravte si na slavnostní stůl něco speciálního a překvapte svou drahou polovičku, přátele či rodinu. Mozaikové sushi si nachází čím dál tím více příznivců a jeho příprava není o moc složitější než příprava klasického sushi.

Silvestr s hůlkami: mozaikové sushi

Eva Ledecká
29. prosince 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Mozaikové sushi

Japonci jsou velmi kreativní národ a obzvláště si libují v malých detailech. Není proto žádným překvapením, že povznesli už tak zajímavé a lahodné jídlo, jako je sushi, na ještě vyšší úroveň a vytvořili tak z něj opravdu luxusní pokrm už od pohledu.

Mozaikové sushi
Mozaikové sushi
Mozaikové sushi

Vynalézavost Japonců nezná hranic

Všichni jistě znáte sushi s lososem, avokádem nebo okurkou. Díky japonské vynalézavosti však v současné době můžete připravit luxusní formu sushi, která se nazývá sushi mozaikové.

Jednotlivé komponenty se k sobě naskládají do tvaru čtverce tak, aby mezi nimi byly barevné kontrasty. Vznikne vám úžasná barevná kompozice a pokrm, který vypadá i chutná luxusně. Je to trochu pracnější verze klasického sushi, ale určitě stojí za vyzkoušení.

Luxusní byty Dejvice 85m
Luxusní byty Dejvice 85m, Praha 6

Barevná hra s ingrediencemi

Sushi v překladu znamená „kyselá rýže“ a to proto, že se rýže dochucuje rýžovým octem. To zůstává i u sushi mozaikového. Zůstává v podstatě všechno, ale mozaikové sushi snese a vlastně i potřebuje více ingredincí, aby byl výsledný efekt co nejlepší.

Další rozdíl je v tom, že se neroluje jen jednou, ale několikrát. Záleží na každém z vás, jaký výsledný vzhled bude vaše sushi mít. Kromě výše zmíněných ingrediencí můžete použít mrkev, krabí tyčinky, houby shitake nebo tuňáka. Čím více barev, tím luxusnější bude vaše mozaikové sushi.

Pokud je ještě nemáte, seženete všechny potřebné ingredience na přípravu luxusního sushi i jiných asijských pokrmů v londýnském Japan Centru.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Japan Centre
19 Shaftesbury Ave London W1D 7ED United Kingdom
+44 20 3405 1246