Top hledané
Výsledky (0)
Transparentní bydlení má své příznivce i odpůrce. Nic však nemění na tom, že se jedná o velice elegantní, čisté a moderní architektonické zpracování.

Skleněné domy: luxusní propojení interiéru s okolím

Eva Ledecká
11. října 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Skleněný dům Santambrogio|Milano

Někdo tvrdí, že skleněné domy nemají ducha. Že pouze reflektují to, co se odehrává venku. V italském designérském studiu Santambrogio|Milano mají však jiný názor. Zaměřují se výhradně na výstavbu luxusních skleněných domů a teras.

Sklo: oblíbený materiál všech designérů

Sklo je velmi oblíbený materiál všech designérů. Je to díky jeho čistotě a lesku, který dovede zajímavě pracovat se světlem. Sklo je hlavním materiálem italské architektonické firmy Santambrogio|Milano.

Jejich luxusní designové domy mohou být postaveny kdekoliv na světě a dovolují svým obyvatelům naprosto splynout s okolní přírodou. Každá část obydlí kromě spodního patra je seskládána z kusů skel, které tvoří stěny, podlahy, schodiště. Domy v teplých krajích jsou zhotoveny z lehčího skla, neboť není potřeba chránit dům před vnějšími silami. Domy, určené do chladnějších klimatických podmínek, jsou vybudovány z pevnějšího a tlustšího skla, aby mohli lehce odolávat vysoké zátěži, kterou představuje hlavně sníh. Zároveň pomáhá izolovat interiér.

Skleněné domy v tom nejluxusnějším pojetí bývají vybaveny doplňujícími nezbytnými funkcemi. Zmáčknutím tlačítka se speciální skleněné panely změní v matné sklo, které zaručuje soukromí. Stěny jsou vybaveny sjíždějícími závěsy, které dokážou uzavřít místnosti před vnějším světem.

Byt k pronájmu Praha 6 - 193m
Byt k pronájmu Praha 6 - 193m, Praha 6

Skleněné domy v Praze

Skleněné domy najdete i v našem hlavním městě. Je to například luxusní Tančící dům, na jehož stavbě se hojně použily skleněné desky. V současné době představuje moderní dominantu města. Moderní skleněnou budovu představuje také obchodní dům Quadrio na Národní třídě nebo sídlo Raiffeisenbank na Karlově náměstí. Skleněné zdi má také budova Florentina a developerský projekt bytový Central park na Praze 3. I některé známé osobnosti propadli kouzlu skleněných domů. Například developer Luděk Sekyra si nechal postavit rodinný skleněný dům v Tróji, jehož návrh dělala uznávaná architektka Eva Jiřičná.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze