Top hledané
Výsledky (0)
Letošní školní rok byl podle horoskopu pro každé znamení jinak náročný. Kdo další kromě rodičů Kozoroha by se měl připravit na to, že jeho ratolest může přinést domů horší známky na vysvědčení?

Školní průšviháři podle horoskopu: Vysvědčení Kozoroha rodiče pěkně potrápí. Štíři se budou muset pořádně zasnažit

Tereza Brožová
12. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Naštvaný rodič při učení s dítětem.

Letošní školní rok byl podle horoskopu pro každé znamení jinak náročný. Někteří školáci a studenti naráželi během svého studia na problémy, které se jim těžko překonávaly. O jiných by se dalo dokonce říct, že letos patří mezi chronické lajdáky. Kdo další kromě rodičů Kozoroha by se měl připravit na to, že jeho ratolest může přinést domů horší známky na vysvědčení?

Rak (22. června - 22. července)

Raci jsou většinou pečliví. Jenže umí být také pořádně líní a přecitlivělí, což je poměrně nevhodná kombinace pro dlouhodobé studium. Jakmile narazí na překážku, ne vždy mají chuť a sílu ji s plným nasazením překonávat. Na začátku druhého pololetí se sice jejich studentské schopnosti zlepšily a stejně tak jejich soustředění, některé mezery v předmětech se jim ovšem budou i tak jen těžce dohánět. Naskytne se jim zároveň mnoho dalších studijních příležitostí, což je může akorát ještě více rozhodit a znejistit. Když ale pomineme, že mohou mít problémy s odpoutanou pozorností, pokud skutečně zaberou, podaří se jim některé předměty vytáhnout. Tak či tak by se měli rodiče Raků připravit na to, že jejich vysvědčení může překvapit na obě strany, stejně jako jejich celoroční snaha totiž budou i jejich známky jako na horské dráze. Naopak vysokoškolským studentům Rakům se má podle astrologie ve druhé polovině roku začít nadměrně dařit, protože se poučí ze svých předchozích přešlapů a začnou se hodně snažit.

Štír (24. října - 22. listopadu)

I když Štíři zaznamenají během celého školního roku četné studijní úspěchy, nesmějí ztrácet postřeh. Během druhého pololetí na ně čekala spousta překážek, z nichž některé zjevně nepřekonali tak dobře, jak si původně představovali. I když vysvědčení snaživých a ambiciózních Štírů nejspíš nebude úplná hrůza, měli by se připravit na možné studijní zhoršení. Je možné, že bude překvapený nejen Štír samotný, ale i jeho rodiče, protože mu hrozí špatná známka tam, kde by to příliš nečekali. Ještě ale zbývá trochu času, takže pokud bude rafinovaný Štír dostatečně ostražitý, mohl by do určité míry své studijní neúspěchy ještě trochu vytáhnout. Bude ho to ovšem stát hodně úsilí a kvůli obtížnosti některých předmětů a navíc jeho trochu horší paměti není stoprocentně jisté, že se setká jenom s úspěchem. Naopak Štírům budou hvězdy přát v různých školních soutěžích, které by jim mohly zvednout náladu. Horoskopy slibují také příznivé šance na účast ve výměnných pobytech a studium v zahraničí, kterých by měli Štíři určitě využít.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Střelec (23. listopadu - 21. prosince)

Dobrodružní Střelci bojují se svou chaotickou, zbrklou a ukvapenou povahou téměř celý školní rok. Není divu, že se může projevit i na jejich známkách. Raději už se totiž vidí někde na prázdninách u vody, než ve školních lavicích. Jestliže by teď ovšem polevili, nemuselo by se jim to vyplatit. Oproti začátku pololetí, kdy byli ještě plní elánu a využívali svého přirozeného intelektu, je nyní mohou potrápit problémy se špatnou koncentrací, ale především také strach a stres z neúspěchu. Měli by se ho pokusit zbavit opakováním učení před závěrečnými písemkami, ale také menším nestudijním rozptýlením, aby toho na ně nebylo moc a nepřecenili své síly. Právě negativní stres spojený s přeučením by jim mohl konec roku pokazit. Zatímco náročnější budou nyní pro Střelce předměty, jako je matematika a fyzika, v oblasti IT technologií zaznamenají velký pokrok a špatné známky jim v tomto předmětu nehrozí.

Kozoroh (22. prosince - 20. ledna)

Jindy pečliví a pracovití Kozorozi jsou poslední dobou roztěkaní. I když v jejich případě nepůjde z hlediska známek o žádné dramatické změny, hrozí, že narazí na menší problémy, během kterých budou muset pořádně zabrat, aby si dobrý prospěch v některých předmětech udrželi i na konci školního roku. Jestliže se jim to ale vlivem přílišného množství nahromaděných povinností a značné nervozity nepovede, mohou se setkat se snížením známky o jeden až dva stupně. A to je zejména pro Kozorohy, kteří často platí za známé šprty, obzvláštně nepříjemné zjištění. Nedá se tedy říct, že by vysvědčení Kozorohů mělo být nějak významně horší nebo dokonce špatné, na jejich poměry to však nebude žádná velká sláva, protože umí podávat daleko lepší výsledky. Rodiče by ovšem neměli na Kozorohy nijak tlačit, protože jsou dostatečně rozumní na to, aby si svůj prospěch sami ohlídali a další nátlak by jejich školní výkony mohl jen zhoršit. Naopak by jim měli poskytnout potřebnou oporu a dodat sebedůvěru. Čím rychleji se pečliví Kozorozi oklepou a získají nové pozitivní vyhlídky do budoucna, tím lépe pro ně. Měli by myslet na to, že menší neúspěch k životu někdy patří a v jejich případě jde spíše o výjimku než pravidlo.

Ryby (21. února - 20. března)

Na to, jak slibně Ryby začaly nové pololetí, nebudou jejich závěrečné školní úspěchy nijak valné. Je to dáno především tím, že jsou zasněné Ryby poslední dobou myšlenkami někde jinde. Hrozí jim rezignovanost. Pokud ale budou prokrastinovat a stagnovat, nepovede to z hlediska jejich školních výsledků k ničemu dobrému. Rodiče budou muset nyní na konci roku projevit trochu přirozené autority a Ryby maličko popostrčit, aby se ve své snaze nevzdávaly, a to ani navzdory četnějším neúspěchům a přešlapům. Ryby jsou hodně přecitlivělé a každá větší překážka je dokáže srazit na kolena. Když ovšem zabojují, dostanou šanci alespoň některé své školní ohodnocení ještě trochu vytáhnout. Mají poslední šanci a je to jen na nich. Rodiče by jejich případné zhoršení neměli ovšem brát zase až tak fatálně, a pokud se Rybám zhorší některé školní výsledky, měli by se snažit hledat pro ně pochopení a nabídnout jim útěchu. Příští vysvědčení Ryb může být i díky jejich přičinění už mnohem lepší.

Zdroje: astrosage.com, timesofindia.indiatimes.com, autorský text

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze