Top hledané
Výsledky (0)
Velikonoce se blíží a s nimi sváteční struktury televizí. V nich opět nebudou chybět více filmových premiér či svátečních speciálů, některé pravidelné programy však dostanou i přestávku.

Jaké pořady „vytasí“ televize na Velikonoce? Kultovní Sissi, oscarové Encanto i česká komedie z Tater

Kristina Valachyová
28. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
11 minut
Ptáci v trní (1983)

Velikonoce se nezadržitelně blíží a bohužel se bude opět velmi podobat té loňské. To znamená, že lidé budou sedět doma a hledat nějaké rozptýlení. Právě s tím kalkulují (v dobrém) nejsledovanější televize.

Na Velikonoce se mohou diváci těšit na pohádkovou klasiku, ale i na nové filmy. Co nabízí české televizní stanice?

TV program na Zelený čtvrtek (28.3)

Ty nejmenší čeká během svátků mnoho pohádek. Ty potěší děti i dospělé. Na Zelený čtvrtek večer vás pohltí jeden z nejdramatičtějších milostných příběhů 20. století v italském filmu z roku 2005 Callasová a Onassis (20:40), který vysílá ČT art.

TV pořad na Velký pátek (29.3)

Na Velký pátek dopoledne si nenechte ujít na TV Nova romantický film Vzpomínky na Itálii. Komedie Což takhle dat si špenát (14.25), Svatební cesta do Jiljí (15.50) nebo pohádka Korunní princ (17.15) zpříjemní odpoledne všem, kteří si na Velký pátek pustí ČT1.
Děti a dospělí si budou moci vybrat i z dalších českých pohádek, jako jsou například Princezna se zlatou hvězdou (12.40), Princ a Večernice (16:20), S čerty nejsou žarty (20:10). Ty nabídne TV Seznam. Večer si můžete odpočinout při skvělém Jesus Christ Superstar (20:15), kterou odvysílá ČT art.

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7

TV pořad na Bílou sobotu (30.3)

Oblíbené pohádky vás rozesmějí i na Bílou sobotu.
Pokud vstanete ráno, tak na ČT1 vás potěší opět komedie Což takhle dat si špenát (8:20) nebo Císařův pekař (16:25). Večer se všichni milovníci hudby mohou těšit na vyhlašování hudebních Cen Anděl (21:20).
Na TV Seznam vás čeká Princezna se zlatou hvězdou (20:10), Dedinka má středisková (22:00) i opakování S čerty nejsou žarty.

TV pořad na Velikonoční neděli (31.3)

Pokud jste v den Kristova zmrtvýchvstání naladěni na tradice a folkor, můžete si na televizi ČT1 naladit první díl Babičky (14:50) s Libuškou Šafránkovou jako Barunkou. Chcete-li si dále užít velikonoční svátky, hned za tím vás čeká Pekařův císař (16:15) nebo Tajemství staré bambitky (17:25).
Pohádkovou sněhovou atmosférou zažijete na TV Nova v komedii Krakonoš a lyžníci (16:35). Neodolatelný Radoslav Brzobohatý v roli čaroděje Mrakomora se představí zase v pohádce Princ a večernice (20:10) na TV Seznam. Na Primě vás čeká novinka s názvem Vytoč mého agenta (20:15). Po dlouhé době se na obrazovkách objevuje skutečně vtipný seriál, který je nejen skvěle obsazen, ale také bravurně natočen.

TV pořad na Velikonoční pondělí (1.4)

Hned ráno si ještě před koledováním můžete pustit na ČT1 pohádku Koloběžka první (8:25) a hned na to i Zlatovlásku (9:40). V pondělí zažijete i druhý díl známé Babičky (13:55) i pokračování Tajemství staré bambitky 2.
TV Nova také nezaostává a hned ráno si připravila pohádku o Rumburakovi (9:10), který utekl do světa lidí. Pohádková komedie Hrátky s čertem (12:55) natočená podle stejnojmenné divadelní hry patří dodnes k nezapomenutelným diváckým bonbónkům.
Velikonoční pondělí vám zpříjemní i nový romantický seriál na Primě, odehrávající se na prosluněném pobřeží, Lež na pláži.

Slovenská skupina Markíza bude během nadcházejících velikonočních svátků tím nejlepším televizním společníkem pro celou rodinu

Slovenské televizní stanice Markíza, Doma, Dajto a Markíza KRIMI přinesou pestrou žánrovou nabídku.

Sváteční programovou strukturu TV Markíza obohatí i několik zajímavých premiérových titulů a ani Velikonoce nepřeruší taneční horečku, kterou na Slovensku rozpoutala velkolepá show Let's Dance. Televize Doma potěší milovníky kultovní romantiky nezapomenutelnými příběhy Anna ze Zeleného domu a Ptáci v trní, Dejto přinese obvyklý mix legendárních sítkomů a špičkových akčních filmů či komedií, a se stanicí Markíza KRIMI si přijdou na své všichni fanoušci kriminální a detek, informuje PR oddělení TV MARKÍZA.

Veselá Velikonoce na TV Markíza

Velikonoční programová nabídka TV Markíza bude doslova nabitá veselými a oblíbenými rodinnými filmy a pohádkami.

V pátek, 29. března, ve 20:30 to bude skvělá rodinná komedie Králík Peter na útěku. Oblíbený nespratník Peter se tentokrát rozhodne utéct z farmy, protože si myslí, že svým chováním všem způsobuje jen problémy. Ve městě se dostane do party zvířecích zlodějů, jejichž novým cílem jsou farmářské trhy a šibal Peter do akce zatáhne i zbytek rodiny a kamarádů. Zátah však nedopadne podle plánu, a Peter tak za pomoci Thomase (Domhnall Gleeson) a Bei (Rose Byrne) musí napravit, co pokazil.

O den později, v sobotu, 30. dubna, ve 20:30 h nabídne ve slovenské premiéře českou dobrodružnou komedii s názvem Buď chlap!, ve které si zahrála celá plejáda špičkových herců a hereček jako Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ondřej Sokol, Filip Novák, Sabina Remundová, Ivana Chýlková či Naďa Konvalinková. Podaří se Pavlovi (Jakub Prachař) překonat sama sebe a stát se mužem, po kterém Tereza (Tereza Ramba) touží?

Skvělá nálada nebude na obrazovkách TV Markíza chybět ani po 22:45 h díky premiérově romantické komedii Manžel na zkoušku s hereckými hvězdami jako Anna Faris, Eugenio Derbez či Eva Longoria v hlavních rolích.

Nedělní večer, 31. března, ve 20:30 h bude i během velikonočních svátků patřit velkolepé taneční show Let's Dance.

Diváci a diváčky TV Markíza se během Velikonoc mohou těšit i na další populární tituly pro celou rodinu, jako například Připojení: Rodina na baterky (pátek, 29. března, v 09:00 h) Noc v muzeu: Tajemství hrobky (pátek, 29 . března, v 11:00 h), Králík Peter (pátek, 29. března, ve 13:00 h), Jack, zabiják obrů (pátek, 29. března, ve 14:50 h), Cesta na tajemný ostrov (pátek , 29. března, v 17:10 h), Wonder Woman 1984 (pátek, 29. března, ve 22:30 h), 27 šatů (sobota, 30. března, ve 14:30 h), 10 dní bez mámy ( sobota, 30. března, v 16:50, Percy Jackson: Zloděj blesku (neděle, 31. března, v 08:30), Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (pondělí, 1. dubna, v 08:35 h), Rio (pondělí, 1. dubna, v 10:45 h), Peklo s princeznou (pondělí, 1. dubna, ve 12:30 h) ) či Ferdinand (pondělí, 1. dubna, ve 14:45 h).

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Romantická Velikonoce na Doma

Televize Doma přinese během Velikonoc legendární příběhy plné lásky v seriálech Ptáci v trní (od čtvrtka, 28. března, v 16:40 h) a Anna ze Zeleného domu (od čtvrtka, 28. března, v 19:00 h). Programovou nabídku doplní silné skutečné příběhy jako To se může stát každému (čtvrtek, 28. března, ve 21:10 h) a Zázraky z nebe (pátek, 29. března, ve 21:10 h), ale také skvělé romantické filmy Jak sbalit milionáře (sobota, 30. března, ve 21:35) a Čokoláda (neděle, 31. března, ve 21:50). V pondělí, 1. dubna, ve 23:10 nebude chybět ani kultovní komedie Veselá Velikonoce, ve které se představily francouzské herecké hvězdy první velikosti Jean-Paul Belmondo a Sophie Marceau.

Velikonoční rachot na Dejto

Diváci a diváčky stanice Dejto se mohou těšit na pořádný velikonoční rachot plný těch nejlepších, hvězdně obsazených akčních a dobrodružných filmů, jako například Bad Boys (čtvrtek, 28. března, ve 20:30 h), premiérový Mechanik zabiják 2 (pátek, 29). března, ve 20:30 h), Sherlock Holmes: Hra stínů (sobota, 30. března, ve 20:30 h), Hunter Killer: Neviditelný zabiják (neděle, 31. března, ve 20:30 h), ale i výborných komedií Bláznivá střela (pondělí, 1. dubna, ve 20:30 h) či Zvíře (pondělí, 1. dubna, ve 22:20 h). Během dne bude Dejto tradičně domovem té nejlepší zábavy díky oblíbeným komediálním seriálům Teorie velkého třesku, Přátelé, Dva a půl chlapa, M*A*S*H, Mladý Sheldon a sváteční atmosféru podpoří velikonoční epizody kultovního seriálu Sousedé.

Na stopě zločinu s Markýza KRIMI

Naše nejmladší stanice Markíza KRIMI nabízí i během Velikonoc nezměněnou programovou strukturu, která je plná špičkových kriminálních a detektivních seriálů. Sváteční podvečery divákům a diváčkám v 19:00 zpříjemni legendární NCIS - Námořní vyšetřovací úřad, který o víkendu vystřídají oblíbené Bostonské vraždy. Od pátku do neděle ve 20:55 pokračuje mimořádně oblíbený český krimiseriál Specialisté.

Velikonoce na TV JOJ

Velký pátek 29. března

TV JOJ páteční program vyskládá z nejznámějších animovaných filmů, přičemž hned v 8:50 nabídne nejklasičtější zpracování Popelky z roku 1950. Před polednem otevře dvoudílnou verzi příběhu Kráska a zvíře v italském televizním zpracování, na které před 13. hodinou naváže dobrodružnou. Podvečer bude patřit dalšímu známému animáku Zootropolis, který si odnesl i Oscara za nejlepší animovaný film.
Na rozdíl od Markýzy, která během Velikonoc vynechá podvečerní denní seriál Mama k pronájmu, Joj bude v pátek i v pondělí pokračovat s kuchařskou show Bez ubrousku.
Svou hlavní velikonoční premiéru odvysílá televizní dvojka v pátek večer, kdy v televizní premiéře uvede oscarovou animovanou fantazijní komedii Encanto: Kouzelný svět (2021). Ocenění akademie rovněž získala za nejlepší animovaný film. Po animované premiéře přijde v pátek ve 22:50 na řadu populární fantazijní film Chatrč.

Bílá sobota 30. března 2024

Sobota bude patřit „dvojkám“ původních filmů – ráno otevře nový příběh Paddingtona 2, následně se na Joj uzavře dvoudílná televizní minisérie Kráska a zvíře. Po ní televize diváků opět zavede do Egypta ve filmu Mumie se vrací.
Odpoledne bude na Joj vyhrazeno klasické česko-slovenské komedii Pásla koně na betonu, ve které si zahráli Milka Zimková, Veronika Jeníková, Ľubomír Paulovič, Marián Geišberg a další. V sobotní podvečer televizní dvojka nevynechá Inkognito. Večerní program vyplní oblíbenou komedií Návrh, po které ve 23:00 uvede premiérový krimi triler s Melem Gibsonem Ve jménu krve (Blood Father, 2016).

Velikonoční neděle 31. března 2024

V neděli ráno Jojka zopakuje denní taháky z předchozích dnů Zootropolis a Mumie, po 13. hodině odvysílá emotivní romantický film Než jsem tě poznala. Nedělní odpoledne klasicky vyhradí premiérovým částem magazínů Nová zahrada, Na chalupě a Nové bydlení.
Během Velikonoční neděle bude ve svém příběhu pokračovat Iveta 2, vůči zbytku taneční show Let's Dance na Markíze Joj zařadí českou komedii Hádkovci. Před půlnocí stihne odstartovat dobrodružný thriller Do hlubiny 2.

Velikonoční pondělí 1. dubna 2024

Sváteční pondělí otevře Joj dobrodružně s Mumie se vrací a premiérou dobrodružné fantazijní komedie Kung-fu jóga: Honba za ztraceným pokladem (Kung Fu Yoga, 2017). Hlavní postavu si v ní zahrál Jackie Chan. Odpoledne přijdou na řadu reprízy večerních filmů z předešlých dnů Encanto: Kouzelný svět a Návrh. Podvečer nový týden odstartuje Bez ubrousku.

V hlavním vysílacím čase udrží Jojka tradici vysílání speciálního Velikonočního Inkognita. Poslední premiéru svátků odvysílá Joj netradičně v pondělní večer, kdy na 23:00 zařadila pokračování sci-fi trileru Tiché místo 2.

Velikonoce na RTVS

Velký pátek 29. března 2024

Denní program na Jednotce bude během Velikonoc patřit pohádkám, klasikám či křesťanskému vysílání. Sváteční pátek od 8. hodiny otevřou slovenské pohádky Kouzlo moudrosti a lásky a Husířka a král, po kterých budou následovat tradiční Služby boží na Velký pátek. Polední program vyplní dvoudílný dokument o současném papeži Volejte mě František. Ani tyto svátky nebudou chybět Pohádky bratří Grimmů, které Jednotka nasazuje do vysílání každoročně během velikonočních i vánočních svátků. Obsadí jimi každý ze čtyř velikonočních dnů kolem 14. hodiny. V 15:45 zase v pátek odstartuje čtyřdílné televizní zpracování klasického románu Bedári, které pojede také až do pondělí. Tři podvečery po sobě k tomu do neděle vyplní klasická rakouská filmová trilogie Sissi z 50. let minulého století.
Večer veřejnoprávní televize vynechá zábavnou show Miluji Slovensko, nahradí ji francouzským dramatem Naučte mě milovat. Druhou polovinu večera vyplní biblický snímek Syn Boží.

Z programu Dvojky zaujme na Velký pátek před 11:30 klasická adaptace Babičky Boženy Němcové z roku 1940 či po 17. hodině další klasika Tři kaštanové koně s Jurajem Kukurem nebo Michalem Dočolomanským.
Večerní program po 20. hodině tvoří dva premiérové dokumenty - Poslední večeře o rekonstrukci legendárního obrazu Leonarda da Vinciho a Bratr Štefan o minoritovi bratrovi Štefanovi Iglodym. Po 21. hodině Dvojka odvysílá přenos Křížové cesty z římského Kolosea.

Bílá sobota 30. března 2024

V sobotu Jednotka po dětském pásmu kolem 10. hodiny nabídne televizní adaptaci pověsti Sokoliarova dcera, ve 14:30 bude následovat dramatická Zuzanka Hraškovie. V pozdější odpoledne budou pokračovat Bedáři a dvojka z filmové série Sissi - Mladá císařovna.
Během sobotního večera se už Jednotka tradiční zábavné sestavy nevzdá, odvysílá Záhady těla i Pozdě večer.
Dvojka si na sobotu připravila například televizní film Čenkové děti po 13. hodině či Krutá milost v 17:00. Od 14:20 zas připravila dokumenty jako Poslední tajemství Marilyn Monroe nebo Sagrada familia: Gaudího výzva.
Po 20. hodině bude mít premiéru dokumentární film Pozor, padá SNG! zaznamenávající nejen rekonstrukci Slovenské národní galerie. Následovat budou další premiéry - ve 21:30 dokumentu Madame Tussauds - Příběh vosku a ve 22:20 koncertu Stinga na francouzském zámku Chambord.

Velikonoční neděle 31. března 2024

Nedělní dopoledne bude na Jednotce patřit každoročnímu přenosu slavnostní mše svaté Urbi et Orbi, kolem 13. hodiny přijde na řadu pohádka Falešný princ. Podvečer se uzavře filmová série Sissi - Osudová léta císařovny. Večer Jednotka nevynechá Duel šampionů, ve 21:25 uvede velkofilm Luca Bessona Posel: Příběh Johanky z Arku.
Dvojka si na neděli připravila například záznam divadelního představení Radošinského naivního divadla Člověčina, vysílat jej bude po 13. hodině. V 17:10 přichystala filmovou Baladu o Vojtovy Maríně.
Po 20. hodině Dvojka uzavře třídílnou dokumentární sérii Divoká Poľana, po které nabídne klasický western s Johnem Wayneem a Montgomerym Cliftem Červená řeka.

Velikonoční pondělí 1. dubna 2024

Ve sváteční pondělí Jednotka vsadí od rána na ověřené tituly.
Již v 7:40 vysílání otevře pohádka O hloupé ženě a hudební komedie Zahrnující nevěsta, po 10. hodině bude pokračovat rodinná komedie \"Páni kluci\" a televizní komedie Žárlivost s Josefem Kronerem nebo Júliusem Pántikem. Před 13. hodinou se na řadu dostane pohádka Čert ví proč. Odpoledne uzavřou příběh čtyřdílně Bedáři, v 17:05 se na obrazovky dostane Jean-Paul Belmondo v dobrodružném filmu Cartouche. Na večer si Jednotka připravila premiérovou italskou romantickou komedii Pokud mě opustíš, vezmu si tě. Sváteční pondělí ukončí na Jednotce romantická moderní pohádka pro dospělé Láska v Monaku.

Dvojka si v pondělí po 11. hodině připravila záznam koncertu Kandráčovců z oslav 10. výročí skupiny, ale také premiérový koncert Dětského a dívčího pěveckého sboru Slovenského rozhlasu S písní do života, který se uskutečnil u příležitosti 70. výročí vzniku uměleckého souboru. V 15:20 Dvojka uvede premiérový dokument Paříž: Záhada ztraceného paláce a před Večerníčkem veselohru Pomsta s Evou Křížikovou i Ivanem Mistríkem.
V hlavním vysílacím čase bude mít na Dvojce premiéru Velikonoční Lov slov i exkluzivní hudební projekt Lasica píše Čekovskému, ve kterém známý hudebník přespíval texty Milana Lasicy.

Zdroj: PR oddělení TV Markíza, Mediaboom.sk, Novinky.cz, autorské dílo

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: