Den, který patří matkám! Tipy na originální dárek pro novopečené maminky

Zajímavosti a moderní technologie pro snazší život. Oslavte Den matek s námi!
09. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Významný svátek Den matek je velkou oslavou lásky, mateřství a vzájemného pouta. Věděli jste, že v naprosté většině jazyků slovo "máma" začíná písmenem "m"? Přinášíme vám ze světa perličky a zajímavosti k tomuto dni, okořeněné i o 3 nejlepší technologické vychytávky, které můžete pořídit jako dárek a jistě je ocení každá hrdá nastávající nebo novopečená maminka. A nezapomeneme ani na ty, kdo letos slaví Den matek poprvé, nebo na ty, díky nimž víme, že stát se matkou je super!

Pár střípků z historie. Věděli jste, že...?

S Dnem matek jsou historicky nesmazatelně spjatá dvě jména. Julia Ward Howeová, jakožto zapálená americiká sociální aktivistka bojující proti válečným konfliktům, a Anna Marie Reeves Jarvisová, jež bojovala za práva matek během americké občanské války.

Dvě dcery přející mamince ke Dni matek
Dvě dcery přející mamince ke Dni matek • Zdroj: Profimedia

V našich podmínkách byla propagátorkou tohoto svátku dcera Tomáše Garrigua Masaryka, Alice Masaryková. Od roku 1923 se začal slavit i v Československu.

,,Za vše, co jsem, nebo čím se domnívám, že jsem, vděčím své matce." Abraham Lincoln

Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Byt na prodej na Praze 7 - 124m, Praha 7

Jiný kraj, jiný mrav aneb co země, to nápaditost

V České republice se slaví druhou květnovou neděli, ale předchůdce dnešního Dne matek se slavil už v 16. století jako tzv. Mateřská neděle. V tento den dostávali sloužící volno, aby mohli navštívit své matky. Neděle matek připadala na předvelikonoční období a slavila se čtvrtou postní neděli, a toto datum zůstalo například ve Velké Británii dodnes.

Každá země své matky jednou za rok oslavuje, ale tradice jsou všude jiné. Například v Polsku mají pevně stanové datum 26 května. V Rusku naopak připadá Den matek na neděli v listopadu. V Norsku je to druhá únorová neděle. V Etiopii probíhá radostné slavení dokonce až 3 dny.

Zatímco na českém území převládají dárky ze srdce, jako jsou květina, bonboniéry, ale i ručně vytvořené dárky, Francouzsky nebo Mexičanky nejčastěji dostávají pozvání na rodinnou večeři. Filipínci si naopak své matky „skoro nosí v náručí“, považují je za světlo domácnosti a projevují jim patřičnou úctu a respekt. V tento den si je patřičně rozmazlují.

Lorelai a Rory Gilmorovy a jejich neskutečné dialogy v nás všech určitě vzbudily pocit stát se matkou
Lorelai a Rory Gilmorovy a jejich neskutečné dialogy v nás všech určitě vzbudily pocit stát se matkou • Zdroj: Profimedia

Matky z filmového plátna a televizní obrazovky

Málokoho z nás nechává již přes dvacet let chladným veleúspěšný americký komediálně-dramatický seriál Gilmorova děvčata, kdy nás často slovní přestřelky, perfektní vztah matky a dcery a jejich osobitý humor a pohotové dialogy dohánějí až k slzám. Vývoj vztahu dvou “děvčat” jsme mohli sledovat ve 153 epizodách a ještě minisérii. Hlavní protagonistky ztvárnily skvělé Lauren Graham jako Lorelai a Alexis Bledel jako její vtipná, pohotová a krásná dcera Rory.

Viktor Sekanina a Theo Schaefer — oblíbení dětští herci ze seriálu Kukačky
Viktor Sekanina a Theo Schaefer — oblíbení dětští herci ze seriálu Kukačky • Zdroj: Show Jana Krause / Profimedia

Jako druhý příklad vzpomeňme třeba právě skončivší seriál České televize Kukačky režiséra Bisera A. Arichteva, který skvěle ukázal, čeho všeho jsou matky schopné pro své děti - dva zaměněné kluky. Role matek v opravdu bizarní a nelehké situaci se zde vynikajícně zhostily Sabina Remundová a Marta Dancingerová. Dámy a maminky lvice, děkujeme.

A do třetice buďme aktuální. I když ještě nemůžeme hodnotit, tento týden by se konečně měl dočkat premiéry film Matky režiséra Vojtěcha Moravce, jež je popisován jako film o ženách v nejlepších letech, které jsou elegantní, sebevědomé, chytré, užívají si, a probírají spolu chlapy, vztahy a sex. Můžeme se těšit na čtveřici celoživotních kamarádek, které se buď starají o své děti, nebo je právě porodily, případně jsou těhotné. V hlavních rolích se představí Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková.

Které české celebrity slaví Den matek poprvé v životě?

Loňský rok znamenal přechod do "statutu maminka" i pro mnohé české osobnosti. Úplně poprvé v roli maminky s velkým pocitem hrdosti slaví Den matek například modelka Renata Langmannová i zpěvačka Moniga Bagárová, jejichž kamarádkou je také zpěvačka Markéta Konvičková, herečka Veronika Arichteva, ale i zcela čerstvé maminky jako jsou Emma Smetana či Monika Leová. Přejeme všechno nejlepší!

Monika Bagárová oslaví dnes Den matek poprvé v nové roli
Monika Bagárová oslaví dnes Den matek poprvé v nové roli • Zdroj: Profimedia

Technologie určené nastávajícím matkám

Naše přání za LP-Life letos adresujeme zejména novopečeným a budoucím maminkám. Vzali jsme to z úplně jiného konce, protože vidíme, že v technologiích je budoucnost. Uvědomujeme si potřebu náležité péče a individuálního přístupu k matkám. A proto jsme zabrousili do světa techniky a představujeme vám moderní technické záležitosti sloužící k zjednodušení života. Pokud jste je ještě nezaregistrovali, rozhodně o nich ještě uslyšíte!

MyFetView: aplikace s vizí budoucnosti

MyFetView je aplikace navržená pro nastávající maminky. Postará se o kompletní přehled těhotenství. Vyniká svou jednoduchostí, multifunkčností a jednoznačně schopností sdílet informace přímo s vašim doktorem. Staví na 3 pilířích: snímky a videa, online přístup k dokumentaci, komunikace s lékařem.

„Aplikace FetView je výjimečná v tom, že byla první aplikaci na trhu, která spojuje doktora s pacientkou. Když pacientka, která dostane sdílená data přes myFetView, si tak může být jistá, že doktor používá profesionální program s nejaktuálnějšími postupy a kalkulacemi“

dodává na adresu FetView, ředitel David Dostal.

MyFetview
MyFetview • Zdroj: fetview

Zní to neuvěřitelně? Není nic snazšího než vzít telefon a podělit se o aktuální snímky z vašeho dnešního ultrazvukového vyšetření s blízkými. Je to zároveň i to, co nejvíce oceňují dnešní maminky. Podle Davida Dostala hraje velice důležitou roli okamžitá dostupnost.

„Pacientky mají přístupnou celou dokumentaci svého těhotenství společně s obrázky a videi od svého gynekologa digitálně ve svém myFetView účtu. Bohužel jinde je stále standard, že doktoři pacientce vypálí DVD s dokumentací, což je opravdu nepraktické.“

FetView, náhled aplikace
FetView, náhled aplikace • Zdroj: fetview

Pulsenmore ES

Ultrazvukový přístroj Pulsenmore ES dokáže provádět ultrazvukové vyšetření z klidu vašeho domova i přijímat zpětnou vazbu od lékaře. Velkou výhodou je, že v této nelehké době se budoucí maminka nebude muset vystavovat zátěži a stresu a omezí návštěvy nemocnice či lékaře na minimum. Postačí vám k tomu chytrý mobil, stažená aplikace Pulsenmore ES a také Wi-Fi či mobilní připojení. Přístroj i aplikace je v angličtině. Cena je 10 400 korun.

Na adresu Pulsenmore ES se vyjádřil Prof. Alfred Abuhamad ze zdravotní školy ve Virginii.

„Viděl jsem, že ultrazvukové vyšetření Pulsenmore ES je jednoduché a snadno proveditelné a pro nezkušené uživatele ultrazvuku velmi intuitivní. Toto zařízení může hrát v porodnictví skutečně významnou roli a může mít vliv na způsob péče.“

Ultrazvukový přístroj Pulsenmore
Ultrazvukový přístroj Pulsenmore • Zdroj: pulsenmore

Nutrimimi jako aplikace, která usnadňuje život

Nutrimimi by se dalo označit jako nepřeberná studnice maminkovských moudrostí. A co si budeme povídat, praktické rady a tipy se vždycky hodí. Sestavili ji odborníci nejen z řad gynekologů, pediatrů, ale důležité slovo měli i výživoví specialisté. Zaměřuje se na prvních 1000 dnů v životě dítěte od početí až po batolecí věk. Naleznete v ní cenné informace ohledně správné výživy a stravování, pomůže vám vyznat se ve všemožných vyšetřeních, která vás čekají, ale dokáže si pohlídat i hmotnost. A když si nebudete vědět s něčím rady, můžete využít online chat s lékaři. Aplikaci je možné si stáhnout zdarma.

Nutrimimi aplikace
Nutrimimi aplikace • Zdroj: nutrimimi

Na závěr už jen zbývá popřát nejen novopečeným maminkám, ale všem po celém světě - pevné zdraví, optimismus a stálý úsměv na tváři! 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
16 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

245 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1

4 + KK 149 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
12 235 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m
Praha 1

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m

3 + KK 75 m²
9 595 250 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks