Top hledané
Výsledky (0)
Tady zanechali stopu slavní...

PO ČESKU: Navštivte města, kde se točily slavné české filmy!

Eva Ledecká
23. května 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Proč si režiséři vybírali na první pohled obyčejná města pro natáčení svých slavných filmů? Zmapovali jsme oblíbené filmové lokace a přinášíme vám ty, které mohou hodně překvapit! Udělejte si sem výlet a objevte jejich kouzlo také!

1. Pardubice - Dívka na koštěti

Naším prvním tipem na výlet jsou Pardubice. Film Dívka na koštěti z roku 1972 určitě nemusíme představovat. Taky máte pořád před očima Jana Krause, jakožto mladého výrostka, kterému nakonec zůstaly králičí uši? Základní škola Staňkova v Pardubicích je jedna z lokací, kde se film točil. Z okna právě této budovy vyskočila Petra Černocká, která zapomněla, že už není čarodějnice, a zlomila si nohu. Pardubice jsou také vyhlášeným městem perníku a koní. Zavítejte na renezanční pardubický zámek s Východočeskou galerií, na krásné náměstí nebo k nedaleké Kunětické Hoře.

Tip na restauraci: Galerie Café Park Restaurant

Tip na ubytování: Apartments near Golf & Spa Resort Kunětická Hora (apartmán pro 6 na noc 3 300 Kč)

Apartments near Golf & Spa Resort Kunětická Hora Zdroj: Booking.com

2. Ratibořice – Babička

Kouzelné údolí s říčkou a nedalekým splavem a malým zámkem. To musí být Ratibořice! Pokud jste tu ještě nebyli, napravte to, bude se vám tu líbit! Ze zámku vede příjemná procházka do Babiččina údolí, kde se film v roce 1971 natáčel. Najdete tu Staré bělidlo, mlýn a dokonce i Viktorku u splavu.

Tip na restauraci: Restaurant & Café Zahradní, Česká Skalice

Tip na ubytování: Wellness hotel Viktorka, herecký dům (dvoulůžkový pokoj pro 2 na jednu noc 1800 Kč)

Otevřít v galerii (9)
Babička
BabičkaZdroj: Youtube/Jan Novak
Wellness hotel Viktorka, herecký důmZdroj: Booking.com
Prodej rodinného domu, Praha 10 Záběhlice
Prodej rodinného domu, Praha 10 Záběhlice, Praha 10

3. Kazín – Pupendo

Chcete-li zažít romantiku kousek od Prahy, zamiřte si to na Berounku. Natáčela se tady řada filmů a jedním z nich je i slavné Pupendo z roku 2003. Víte, kde pršelo z lokálního mraku tak, že byl „ateliér durch, půlroku práce, všechno v čudu“? Ano, na Berounce, konkrétně v osadě Tornádo v Kazíně. Pokud budou otevřené hrady a zámky, můžete si výlet spojit i s návštěvou hradu Karlštejn. A právě i s výhledem na něj vám doporučujeme luxusní ubytování.

Tip na restauraci: Pizza Metro, Černošice

Tip na ubytování: Hotel Karlštejn & SPA (pokoj deluxe s výhledem na hrad 3 900 Kč pro 2 osoby na noc)

Otevřít v galerii (9)
Slavná dvojka z Pupenda
Slavná dvojka z PupendaZdroj: facebook.com/Pupendo
Hotel Karlštejn & SPA Zdroj: Booking.com

4. Mělník – Básníci

Ptáte se, proč vás zveme do Mělníka? Na první pohled možná nezajímavé město, něčím ale muselo upoutat režiséra Dušana Kleina, který zde natáčel téměř celý první díl básníků (Jak svět přichází o básníky, 1982). Mělník má krásný zámek s vinařskými sklepy, historické centrum, děsivou kostnici pod Chrámem sv. Petra a Pavla a také unikátní městské podzemí se studnou. Až se budete dívat na ten podivný kruh uprostřed náměstí, vězte, že to je právě místo, kde se pod vámi ukrývá ona středověká studna, která je jako nejširší u nás zapsaná také v české Guinessově knize rekordů.

Tip na restauraci: Němý Medvěd - Minipivovar & Beer Bar

Tip na ubytování: Penzion U Zámku (dvoulůžkový pokoj pro 2 na noc se snídaní 1 800 Kč)

Otevřít v galerii (9)
Jak svět přichází o básníky
Jak svět přichází o básníkyZdroj: pinterest.co.uk
Penzion U Zámku, MělníkZdroj: Booking.com

5. Kroměříž – Amadeus

Za natáčením amerického filmu Amadeus z roku 1984 stojí český režisér Miloš Forman a mnoho scén je natáčeno také v bývalém Československu. Proto na náš seznam rozhodně patří. Překrásný arcibiskupský zámek v Kroměříži zapsaný na seznamu UNESCO se stal místem, kde je ve filmu zachycen unikátní talent slavného a lehce šíleného Amadea. Zámek je vážně úžasný a neméně krásné jsou i jeho rozkvetlé zahrady. A až tu budete, navštivte také pozoruhodné Arcibiskupské vinné sklepy!

Tip na restauraci: VeloCAFÉ

Tip na ubytování: Hotel Harmony Medical and Wellness (apartmán pro 4 na noc 4 600 Kč, dvoulůžkový pokoj pro 2 na noc 2 400 Kč)

Otevřít v galerii (9)
Amadeus
AmadeusZdroj: Facebook/film Amadeus
Hotel Harmony Medical and WellnessZdroj: Booking.com
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze