Top hledané
Výsledky (0)
Moderátorka Petra Svoboda zažívá své nejtěžší dny v životě.

Tragédie slavných: Nevlastní dcera Krbové byla zavražděna, Žilkové zemřel osmiměsíční syn

Denisa Zajíčková
14. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Veronika Žilková je silná žena, která to v životě neměla jednoduché

Tragická zpráva o smrti manžela Petry Svobody od včera zasáhla celé Česko. Mladému muži nedal přednost řidič osobního automobilu, a srazil ho, když jen na kole. Svým zraněním následně podlehl. Ztrátu blízké osoby zažila také herečka Stella Zázvorková, manžel herečky Ljuby Krbové ze seriálu Ulice Ondřej Neff nebo Veronika Žilková.

Tereza Brodská hraje v divadle i seriálu ZOO
Stella Zázvorková a Lucie Bílá v devadesátých letech
Ljuba Krbová ze seriálu Ulice a Ondřej Neff
Veronika Žilková, dcera Kordula a Martin Stropnický

Že se život může změnit ve vteřině v noční můru zažila na vlastní kůži v neděli moderátorka Petra Svoboda, který tragicky přišla o svého manžela Ondřeje Křivku. Bylo mu pouhých 39 let, když ho při jízdě na kole srazil nepozorný řidič. Další podrobnosti dopravní nehody vyšetřují příslušné orgány.

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Osudové zdržení v divadle

Těžké časy si v životě prožila také herečka Stella Zázvorková, která byla národem milovaná a mnohdy představovala především mateřské role. Její dcera Jana v 18 letech ale spáchala sebevraždu, a často se v médiích mluvilo o tom, že to bylo omylem. Zázvorková ale o celé události mluvila jen velmi nerada. 

Pro dospívající herečku bylo tehdy prý velmi náročné mít za maminku zaneprázdněnou herečku, která právě práci často dávala přednost před času stráveným s rodinou. Jana toužila po mateřské lásce, zřejmě se necítila šťastná ani naplněná. Zřejmě chtěla rodiče vyděsit, ale její poslední volání o pomoc skončilo fatálně. Před příchodem maminky v obvyklou hodinu otočila plynovým kohoutkem. Jenže Zázvorková se tehdy zdržela další dvě hodiny v divadle, a když přišla domů, dcera už byla mrtvá. 

Otec Terezy Brodské spáchal sebevraždu

Slavný král Karel IV. z pohádky Noc na Karlštejně se zastřelil sám na chalupě v obci Slunečná. Pro herečku Terezu Brodskou je to dodnes velmi bolavé téma, o kterém mluví jen nerada. Dodnes se spekuluje o tom, zda v den, kdy proti sobě otočil zbraň, šlo o náhlý zkrat nebo promyšlený tah. 

Noc před sebevraždou ještě večeřel s přáteli a nálada byla veselá. Až do chvíle, kdy se mu udělalo špatně. Blízcí ho chtěli odvést domů, on ale trval na tom, že nejdřív všichni dojí. Pak si ještě všichni dlouho do noci povídali u něj. Jeden z blízkých kamarádů u něj přespal, ráno chtěl dojet pro snídani, ale uviděl Brodského s prostřelenou hlavou na zahradě. Mrtvý byl na místě. „Já, ani můj bratr, ani nikdo z rodiny to nečekal. Ani jeho psychiatři. I je to zaskočilo, protože tatínek měl celý život takový černý humor a netušili jsme, že by se k něčemu takovému odhodlal,“ nechala se slyšet jeho dcera Tereza, kterou znají diváci ze seriálu ZOO. 

Otevřít v galerii (1)
Vlastimil Brodský se synem Markem
Vlastimil Brodský se synem MarkemZdroj: Profimedia

Melichar Stropnický zemřel jen pár měsíců po porodu

Syna Melichara porodila Veronika Žilková svému bývalému muži Martinovi Stropnickému. Společně si ale po porodu prožili tak těžké měsíce, že na ně dodnes herečka ze seriálu ZOO vzpomíná jen velmi nerada. "Od začátku jsem tušila, že je to špatně. Říkala jsem si: ‚To přece není možné, že bych vyhrála, že by se mi podařilo třetí manželství a chlapeček,‘“ promluvila herečka později o své intuici. 

Chlapeček měl brániční kýlu, stejnou vadou trpěl i hereččin starší syn Cyril Navrátil. Ten komplikace přežil, ale Melichar takové štěstí neměl. Stropnický ji tehdy nabízel ještě v těhotenství operaci, ona se ale bála, že by se s ní mohlo něco stát. Už tady měla několik dětí, kvůli kterým potřebovala žít. Dalších sedm let si to vyčítala. „Narodil se mrtvý, mně se v zásadě ulevilo, lékaři ho ale vzkřísili, a to trápení trvalo ještě dalších osm měsíců. Osmkrát byl kříšený, ale měli ho nechat zemřít,“ řekla později. 

Vražda Ireny Neffové

Dceři známého spisovatele Ondřeje Neffa, manžela herečky Ljuby Krbové, bylo 28 let, když tragicky přišla o život. Z případu Ireny Neffové se rázem stal jeden z nejsledovanějších kriminálních případů v zemi. Robert Neff Novák nejdříve svou ženu usilovně hledal, po dvou týdnech se přiznal, že svou ženu zavraždil a její tělo zakopal. Stalo se tak v roce 2008.

Než řekl pravdu, vylepoval po pražském Smíchově letáčky s prosebným textem, aby mu lidé pomohli hledat jeho ženu. „Prosím o pomoc při hledání mé ženy Ireny Neffové. Z domova odešla ráno v neděli 24. února 2008 a od té doby ji společně s 18měsíční dcerou Dominikou postrádáme. Nevrátila se, ani od ní nemáme žádné zprávy. Prosím všechny, kdo ji viděli kdekoliv a kdykoliv od toho nešťastného rána, aby mi podali zprávu,“ prosil tehdy.

Byl přitom jediný, který už tehdy věděl, že veškeré prosby jsou zbytečné. Její tělo po vraždě odvezl do lesa a ukryl pod vrstvou zeminy. Roli zdrceného hrál ale přesvědčivě. Věřili mu takřka všichni - prý až na Irenina otce Ondřeje Neffa a jejího bratra Davida. Později vyšlo najevo, že se Irena své lékařce svěřila, že je její muž agresivní, rozbíjí věci, ponižuje jí a dělá naschvály. Několikrát do ní strčil tak, že upadla. Dokonce i v těhotenství. Prý se s ním chtěla rozejít, už to ale nestihla.

Zdroj: iDNES.cz, extra.cz, super.cz, blesk.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze