Top hledané
Výsledky (0)
Její tetování zdobí těla některých známých osobností. Nejraději má Lila Wayna, Ellen DeGeneres jí chce vždycky ukrást oblečení a Chris Brown má párty každý den.

Slovenka tetuje celebrity v Hollywoodu. Dizajn přenáší i na oblečení luxusních značek

Kristina Valachyová
21. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Speciální rubrika
Ivana Beláková

Slovenka Ivana Beláková pochází z malé vesničky na západním Slovensku. Od dětství toužila žít v Americe. Vždy o sobě věděla, že je umělkyně, ale ani ve snu jí nenapadlo, co přesně bude v životě dělat. Velké sny se ale nedaly uskutečnit na Slovensku, proto hned po škole odešla do zahraničí. Z děvčete z vesnice se stala uznávaná tatérka, která dobyla Hollywood. Její losangeleské studio Ivana Tattoo Art navštěvují slavní zpěváci jako Chris Brown či Lil Wayne. Muzeum dočasného výtvarného umění v Římě vyhlásilo Ivanu za jedinou ženu na světě, jejíž tetování mají status současného výtvarného umění.

K tetování se Ivana dostala úplnou náhodou. Tetovat začínala na rodině a přátelích. První tetování, které zkusila, byl malý ornament na nohu.  Z desetiminutové kérky byla dvouhodinová. Tetování je pro ni láskou na celý život.

Otevřít v galerii (13)
Kromě tetování Ivana nic jiného v životě nedělala.
Kromě tetování Ivana nic jiného v životě nedělala. Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

První tetování, které si Ivana nechala udělat, byl malý ornament na zádech, který schovávala před rodiči. Později si dala potetovat celou ruku, hrudník a břicho.

„Na sebe nemám vlastní styl, to bych se musela tetovat sama a nerada se dívám na jehly, jak se mi zapichují do kůže.“

Ivaniny práce jsou velmi snadno rozpoznatelné pro jejich barevnost, originalitu, nápaditost a styl. Za kérku od známého tatéta zaplatíte stejnou sumu, jako například za obraz známého malíře.

Otevřít v galerii (13)
Tetování psa.
Tetování psa.Zdroj: Se svolením Ivany Belákové
Otevřít v galerii (13)
Ještěr.
Ještěr.Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

Průměrná cena Ivaniných menších tetování je od 7 do 10 tisíc dolarů (150 000-214 000 korun), větší okolo 15 tisíc (321 000 korun) a za celý „rukáv“ (tetování po celé dílce paže) zaplatíte až 30 tisíc dolarů (643 000 korun). Celá záda pak stojí 50 tisíc (1 000 000 korun). Od celebrit si přitom Ivana účtuje více, protože je chodí tetovat  přímo k nim domů nebo do nahrávacích studií.

Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Jaké jsou celebrity v soukromí?

Chris Brown

„Chrisa Browna jsem tetovala u něho doma. Byl to bláznivý večer. Vždy má doma párty a když jsem ho tetovala, vystřídalo se u něj v průběhu večera mnoho celebrit. Z dvouhodinového tetování bylo osmihodinové. Chris tancoval, zpíval a dělal mezitím grafity. Pouštěl písničky z alba, které bylo vydáno až o rok později,“ 

říká Ivana.

Momentálně s ním má rozdělaný projekt na jeho zádech.

Otevřít v galerii (13)
Chris Brown.
Chris Brown.Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

„Chris Brown je neskutečné talentovaný, stále žertuje a tvoří! Miluje umění a rád se o něj dělí. Úplný blázen. Vždy mi všechno ukazuje a vypráví o projektech, na kterých pracuje. Tetovala jsem mu portrét jeho syna Aeka v takovém futuristicko-punkovém stylu. On má rád barevné a vesmírné věci, proto jsem mu navrhla právě tento dizajn.“

U Chrisa Browna například byla Ivana například v momentě, kdy natáčel videoklip k písni Go Crazy. Měl tam asi 200 lidí, obrovská párty a množství známých osobností. Mimochodem Chris má i pěknou kolekci aut. Jeho dům je obrovský a postříkaný s grafity. Vevnitř má nahrávací studio a část domu je určená jen na párty. Venku má bazén a basketbalový kurt, a má 16 psů. 

„Párty má každý den. Hodně hudebníků, které jsem potkala, neumí být samo. Stále mají kolem sebe lidi, v průběhu celého dne. Chris kromě umění, žen a aut miluje oblečení. Ví, co je „in“ a vždy má na sobě nějaký „swag“.

Chris zbožňuje Michaela Jacksona, má hodně jeho portrétů. Jeho dům je plný umění - grafity, obrazy, hračky, trofeje.

Rapperům je úplně jedno, na jakém místě mají tetování. Je to jejich image. Nikdy přesně nevědí, co si chtějí dát vytetovat.

Lil Wayne

Osobně má Ivana nejradši Lil Wayna.

Otevřít v galerii (13)
Lil Wayne.
Lil Wayne. Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

„Lil Wayne na mě opravdu zapůsobil, je vysmátý, vyzařuje z něho energie, pokora, umění, je to prostě umělecká duše. Byl k mně velmi milý, uctivý, štědrý. Přesně takový, jak bych si představovala, že se celebrita jeho kalibru bude chovat. Pro mě je Lil Wayne top of the top!  Má krásný dům, 16 miliónovou vilu (v dolarech), perfektní dizajn, všechno čisté, uklizené – úplně můj styl! Dá se s ním povídat o čemkoli – je inteligentní,“ 

říká umělkyně.

Otevřít v galerii (13)
Tatérka tetuje Lila Wayna.
Tatérka tetuje Lila Wayna. Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

Lil má dobrý vkus, stále skatuje, tvoří hudbu a kouří džointy. Nemá žádné hvězdné manýry. Ivana mu darovala kšiltovku její značky s nápisem 'just Love' a Wayne si jí druhý den vzal na natáčení klipu.

Mia Khalifa

Otevřít v galerii (13)
Mia Khalifa.
Mia Khalifa. Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

„Mia Khalifa je největší bavička! S tou se nejvíce nasměju. Je úžasná – hodně přispívá na charitu, pomáhá druhým a věnuje se politice,"

říká Ivana.

Otevřít v galerii (13)
Mia Khalifa v tatérském křesle.
Mia Khalifa v tatérském křesle.Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

V Americe je velmi populární, hlavně u mladší generace. Je bezprostřední, štědrá, starostlivá a svá.“

Ellen deGeneres

„Ellen je také velmi milá a vtipná! Vždy když se potkáme, tak mi chce ukrást oblečení (většinou mám na sobě barevné Gucci)“.

Quavo

Otevřít v galerii (13)
Quavo má rád dochvilnost.
Quavo má rád dochvilnost.Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

Quavo je milý, talentovaný a „nohama na zemi“.  V Americe je dost velkou celebritou, nemůže si jen tak vyjít ven bez ostrahy. Naposledy pouštěl asi 100x dokola jeho nové album, zpíval a opakoval texty. Má krásny dům s výhledem na LA a má rád auta. Líbí se mi na něm, že je přesný na čas.

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

„Pikoška“

„Když tetuju kluky nebo chlapy, kteří mají holky – přítelkyně, ony vždy přijdou s nimi (asi se bojí, kdo jsem a co chci)!“  

Celebrity získala silou myslí.

„Umím se napojit na energii člověka a každého, koho chci tetovat, v podstatě tetuji.“

Otevřít v galerii (13)
Chester Bennington z Linkin Park.
Chester Bennington z Linkin Park. Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

Denně pouze jeden klient

Klienti čekají na tetování od jednoho dne do několika let.

„Ano! Chci být 100 % soustředěná na to, co dělám. Dizajny si moc dopředu neplánuju. V podstatě si je vymýšlím přímo při tetování na kůži, takže nikdy neumím klientovi přesně povědět, co budu dělat a jak to bude vypadat.“

Když je Ivana doma na Long Beach, tak se může dohodnout hned na následující den. Objednávky v Evropě a v jiných koutech světa plánuje asi tři až šest měsíců dopředu. Takže v Londýně, Paříži, ale i na Slovensku si musejí lidé počkat déle.

Pandemie a tetování

V době pandemie začala Ivana dělat i jiné umění – návrhy na novou kolekci oblečení její oděvní značky ITA LOS ANGELES.

Otevřít v galerii (13)
Ivanina oděvní značka s tetováním
Ivanina oděvní značka s tetovánímZdroj: Se svolením Ivany Belákové
Otevřít v galerii (13)
Oděvní značka.
Oděvní značka.Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

Začala malovat pro Louis Vuitton v Beverly Hills, točit videa a rozhovory s úspěšnými lidmi, jako jsou Rhonda Byrne, která napsala kultivní knihu Tajemství. ktorá napísala kultovú knihu Tajomstvo. Začala natáčet hlavně motivační videa pro slovenské a české sledující (followers), který mají velký úspěch.

Američané versus Slováci

Otevřít v galerii (13)
Americký raper a zpěvák A Boogie wit da Hoodie.
Americký raper a zpěvák A Boogie wit da Hoodie.Zdroj: Se svolením Ivany Belákové

Američané jsou ochotni za tetování zaplatit mnohem více než Slováci.

„Klienti mi běžně platí 10 až 15 tisíc dolarů (214 000 až 321 000 korun). Američani jsou zvyklí platit za tetování vyšší částky, nesmlouvají o ceně, ani si nestěžují, že je to drahé.“

Nejdražší jsou přitom velká tetování, která Ivana dělá, tedy tak zvané rukávy (noha, ruka). Byla to barevná umělecká díla a ceny se vyšplhaly až na 50 tisíc dolarů (1 000 000 korun). Dokončit je trvá několik let.

Roku 2018 vyhlásilo Muzeum dočasného výtvarného umění v Římě Ivanu za jedinou ženu na světě, jejíž tetování mají status současného výtvarného umění. To se stalo jen jedinkrát v historii.

Jak se vám líbí její práce? Musíme uznat, že originalita kérkám rozhodně nechybí.

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze