Slovensko nejsou jen Tatry: Zábavu nabízí i stezka korunami stromů nebo dům vzhůru nohama

Připravili jsme pro vás přehled netradičních a oblíbených míst, kam stojí za to vyrazit.
01. února 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Pandemie koronaviru nepříznivě zasáhla do mnoha oblastí a nevyhnula se ani cestovnímu ruchu. V současné situaci je obtížné podniknout jakýkoliv výlet, ale nezoufejte! Dobu nuceně strávenou doma můžete využít k naplánování příštích výletů s vašimi blízkými. Patříte-li k nadšencům poznávání krás Slovenska, přinášíme vám několik tipů na zajímavá místa, kam se v budoucnu vypravit. 

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů Bachledka.
Stezka korunami stromů Bachledka. • Zdroj: chodnikkorunamistromov.sk

Stezka korunami stromů Bachledka se nachází v srdci krásných lesů Pieninského národního parku. Více než 600 metrů dlouhá trasa provede návštěvníky druhově rozmanitým, pestrým lesem. Vrcholem trasy je úžasný rozhled z vyhlídkové věže, vysoké 32 metrů. Stoupáním se dostanete do výšky 24 metrů.

Podhájska

Bazén Podhájska
Bazén Podhájska • Zdroj: tkpodhajska.sk

Termální bazén Podhájska je známý léčivou geotermální vodou. Složením je podobná vodě z Mrtvého moře. Voda v prameni má teplotu 80°C. Obsahuje množství jódu, díky němuž má hnědavé zabarvení, je slaná a působí takřka zázračně proti mnoha zdravotním potížím.

Arboretum Mlyňany

Arboretum Mlyňany se pyšní nejbohatší a nejcennější sbírkou cizokrajných, zejména stále zelených dřevin na Slovensku. Patří k největším ve střední Evropě. Naleznete zde více než 2 300 druhů rostlin z různých koutů naší planety. Unikátem jsou mnohé asijské dřeviny, které mimo asijský kontinent nenaleznete nikde jinde než zde. Dominantou areálu je romantický zámeček. Hlavní vycházková trasa je dlouhá 4,5 kilometrů.

Zveropark

Zveropark je místem, kde se mísí příroda a pohádková atmosféra. Najdete zde klid, roztomilá zvířátka, zurčící vodopád i jezero plné ryb. Děti se tu mohou vyřádit na hřišti, zaskákat si na oblíbených trampolínách anebo si pohladit přítulné miniovečky a minikozičky. Ve Zveroparku je k vidění kolem 30 druhů zvířat. Máte se proto na co těšit.

Habakuky

Vesnička plná pohádek.
Vesnička plná pohádek. • Zdroj: travelguide.sk

Pohádkový svět, jako vystřižený z díla slovenského folkloristy Pavola Dobšinského, naleznete v obci Donovaly. Tvoří jej domky, které jsou směsicí lidové a fantazijní architektury. Na návštěvníky zde dýchne atmosféra slovenských lidových pohádek. O nezapomenutelné zážitky se postarají hrdinové lidových příběhů, jako jsou Loktibrada, Největší pecivál na světě a další.

Mysterium v Bojnicích

Tohle místo potrápí vaše mozkové závity. Mysterium nabízí zábavné logické hry pro všechny věkové skupiny. Jedná se o populární únikové hry, jejichž podstatou je tematicky laděný příběh. Během hry musíte najít různé klíče, rozluštit indicie a včas se dostat ven. Na vyřešení záhady máte určitý časový limit. Čeká tu na vás tajemno, zábava, ale hlavně spousta netradičních zážitků. 

Pieninský národní park

Lidé na vorech oblečení v tradiční goralské vestě a klobouku
Lidé na vorech oblečení v tradiční goralské vestě a klobouku • Zdroj: pltnictvo.eu

Národní park nacházející se na polsko-slovenské hranici nabízí na malé rozloze velké množství malebných přírodních krás. Hlavní místní atrakcí je plavba na dřevěných vorech kaňonem řeky Dunajec – největším kaňonem ve střední Evropě.

Biokoupaliště Sninské rybníky

Biokoupaliště Sninské rybníky
Biokoupaliště Sninské rybníky • Zdroj: biokupaliskosnina.sk

Jednou z turistických atrakcí obce Snina je místní biokoupaliště, vybudované přestavbou tří původních koupališť. Zajímavé je zejména tím, že voda v něm se filtruje v biologické zóně pomocí vodních rostlin, tedy výhradně přírodním způsobem bez použití chemikálií. Voda z bazénu se přečerpává do vedlejší čistící nádrže, v níž je vysazeno deset druhů vodních rostlin. Tyto zázračné rostlinky se živí nečistotami z lidského těla, které se při koupání uvolňují do vody. Čím víc lidí se tu koupe, tím víc prosperují i rostliny. Jejich úkolem je zajistit čistou vodu.

Skanzeny

Lidová architektura Slovenska.
Lidová architektura Slovenska. • Zdroj: Archiv Múzeum oravskej dediny

Skanzen v Zuberci se návštěvníkům snaží přiblížit dobový život na Oravě. Skládá se z více než 50 domů a jiných staveb lidové architektury. Domy jsou dobově zařízeny, chovají se zde domácí zvířata a v letním období se tu pěstují i typické plodiny. Toto muzeum v přírodě je rozděleno do pěti častí, představujících různé formy vesnic a usedlostí. Zajímavostí je dřevěný gotický kostel.

Živým skanzenem je i osada Kysuca, kouzelné místo, které mnoho lidí nezná. Nenachází se v oblasti Kysuce, jak by napovídal její název, ale v okrese Brezno. Osada Kysuca měla v 80. letech minulého století ustoupit plánované výstavbě přehrady, k níž však nakonec nedošlo. Později ji objevila skupina nadšenců, které fascinoval život na venkově a rozhodli se ji zachránit v původní podobě. Od obce odkoupili několik roubenek, které zrekonstruovali tak, aby se zachovaly prvky lidové architektury. 

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m, Praha 1

Kmeťov vodopád

S výškou přibližně 80 metrů je považován za nejvyšší vodopád na Slovensku. Vodopád je pojmenovaný po známém slovenském botanikovi a spoluzakladateli Slovenského národního muzea v Žilině Andreji Kmeťovi. Kvůli lepšímu výhledu na vodopád byla na levém břehu potoka vybudovaná vyhlídková plošina. Přímý přístup k vodopádu je však zakázán.

Dům vzhůru nohama

V domě je všechno vzhůru nohama.
V domě je všechno vzhůru nohama. • Zdroj: domnastreche.sk

Dům vzhůru nohama je unikátní projekt. Najít ho můžete jen na jediném místě na Slovensku nedaleko Liptovského Mikuláše. Tento zajímavý dům nechal postavit slovenský podnikatel na popud své neúspěšné války s byrokracií na Slovensku. Chtěl jeho prostřednictvím naznačit, jak funguje stát. Z jeho protestu se časem stala úspěšná turistická atrakce, která se těší značné oblibě. Co tu tedy můžete vidět? Představte si klasický rodinný dům se vším, co k němu patří, s kuchyní, obývákem a ložnicemi... No a teď to otočte vzhůru nohama.

Netopýří jeskyně

Veřejnosti přístupná jeskyně, dlouhá zhruba 57 metrů, je unikátním cílem výletů. Tento netradiční přírodní útvar je veřejnosti zpřístupněn zdarma. To však není zdaleka vše, jeskyně toho ukrývá mnohem víc. V současnosti ji obývají netopýři, kteří se tu zabydleli a můžete je tu vidět prakticky v každém ročním období, v zimních měsících ve větším počtu než v létě.

Chaloupka dědečka Večerníčka

Chaloupka dědečka Večerníčka.
Chaloupka dědečka Večerníčka. • Zdroj: Archiv Nová Sedlica

Chaloupku dědečka Večerníčka znají miliony televizních diváků, ale ne všichni pravděpodobně tušili, že skutečně existuje. Nachází se v obci Nová Sedlica v okrese Snina. Rekonstrukce domečku trvala 4,5 měsíce. Slovenská veřejnoprávní televize, která je vlastníkem objektu i pozemku, by uvítala, kdyby se z domečku dědečka Večerníčka stala vyhledávaná turistická atrakce. Chce zde proto zřídit expozici, která by návštěvníkům připomněla večerníčky Československé a Slovenské televize, aby se mohli ve vzpomínkách vrátit v čase k pohádkám, které měli rádi.

Symbolický hřbitov Popradské Pleso

Symbolický hřbitov.
Symbolický hřbitov. • Zdroj: vysoketatry.com

Jde o významné tatranské pamětní místo v blízkosti Popradského plesa. Symbolický hřbitov slouží především k uctění památky všech, kteří ztratili své životy ve Vysokých Tatrách, ale i významných Tatranců, kteří zahynuli v horách po celém světě. Nachází se zde více než 160 pamětních desek a na 50 ručně vyřezávaných barevných dřevěných křížů.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
55 315 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m

3 + 1 106 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

126 m²
8 887 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

Atypický 92 m²
6 879 994 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem coworking a servisované kanceláře
Praha 1

Pronájem coworking a servisované kanceláře

Atypický 1000 m², ter. 1000 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks