Top hledané
Výsledky (0)
Pomalu, ale jistě naše životy začínají řídit chytré technologie. Inteligentní domácnost má za sebou dlouho cestu. Příští generace inteligentních SmartHome by mohla předpovídat vaše potřeby. Myslíte si, že by to dokázaly lépe než vy?

Smart technologie zásadně mění styl našeho tradičního bydlení

Mgr. Jana Höger
24. července 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Chytré domácnosti budou naše budoucnost?

Od chytré trouby až po inteligentní systém luxusního spánku

Dnes se již nikdo nepozastavuje nad automatickými roletami, pohyb ruky zajišťující přísun světla. Zvykli jsme si, že je to běžná součást našeho života. V současné době máme chytré trouby, příkladem je trouba od společnosti Tovala, která umí číst čárové kódy a upravuje páry a teplotní nastavení, aby se jídlo mohlo, co nejlépe uvařit. Také jsou k dispozici zařízení slibující nám pomoct řešit všední i nevšední starosti. Například Netatmo meteorologické stanice měří úroveň znečištění, teplotu a umožňuje zjistit, zda je potřeba zalévat zahradu. Není to luxusní? K dispozici je dokonce tzv. Nightingale (Slavík), technologie přizpůsobena spánkovému režimu, která vtáhne do vaší ložnice zdravé zvuky.

SmartHome - Google

Překážkou pro většinové přijetí je technologická roztříštěnost inteligentních domácích ekosystémů. Řada společností pracuje na řešení tohoto problému. Google vyvinula vlastní inteligentní domácí systém využívající rozsáhlé možnosti vyhledávání. V první řadě vám Google Home umožní získávat veškeré informace z internetu, a to inteligentnější formou, než jen pouhé hlasové vyhledávání Googlu. Asistant se snaží vašim dotazům porozumět a podle toho vyhledat relevantní informace a podat je lidštější formou. Google Home funguje jako kontrolní bod pro řadu inteligentních systému, včetně například Nest, Chromecat, Samsung, SmartThings, Phillips a další.

Luxusní vila na Hanspaulce 940m
Luxusní vila na Hanspaulce 940m, Praha 6

Luxusní DigitalSTROM

O krok ještě dál je společnost digitalSTROM specializující se na kompletní digitalní transformaci domova. Prostřednictvím platformy společnosti jsou analogové přístroje digitální a jsou vzájemně propojeny prostřednictvím softwaru, který diriguje jejich interakci. Například hudba přestane hrát, jakmile někdo zazvoní u dvěří. Na rychlovarné konvici můžete nastavit teplotu vody podle vašeho hlasového příkazu.

Dovybavení analogovových systémů na digitální vysílání se provádí pomocí domova, elektrického systému, což ve své podstatě nese označení digitalSTROM. V současné době je omezen na země, které používají 220-240 voltů (Evropa, většina Asie). Stávající inteligentní domácí technologie, jako je audio-vizuální systémy, které jsou již nainstalovány v domě, mohou být také začleněny do této platformy.

Je možné si to představit?

Zde je příklad: držíte ruce pod tekoucí vodou a kamery spojené s Microsoft cloud službou pro rozpoznávání obrazu vidí dřez i vaše ruce. Na základě toho vám dají vodu příznivé teploty. Držení šálku pod kohoutkem znamená, že se naplní studenou vodou. Voda se zastaví automaticky, když je šálek plný. Luxusní propojení techniky, co říkáte?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
DigitalSTROM
digitalSTROM AG Brandstrasse 33 CH-8952 Schlieren-Zürich
+49 9516 050251