Top hledané
Výsledky (0)
Živou čtvrť na Praze 5 zná snad každý. Není to však jen obchodní centrum Nový Smíchov a několik luxusních obchodů, co láká Pražany i turisty.

Smíchov, jak ho neznáte: luxusní vily a krásné parky

Eva Ledecká
30. prosince 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Smíchovské ulice

Smíchov je poměrně rozlehlá pražská čtvrť (cca 7 km²), ve které žije 36 000 obyvatel. Rozkládá se mezi Malou Stranou, Hlubočepy a Radlicemi, rozléhá se směrem na západ hlavní Plzeňskou ulicí k hranici s Motolem. 

V jedné její části najdete nádherné vily, které představují dokonalé bydlení v luxusu, s pěknými výhledy na Prahu. Jedná se o vilové čtvrtě Hřebenky, Malvazinky a Dívčí hrady.

Krásné parky Smíchova

Není to čtvrť, která oplývá bujnou zelení, ale náleží k ní Zahrada Kinských, která vede až k Pražskému Hradu a navazuje na luxusní Petřínské sady. Když se vydáte směrem z OC Nový Smíchov směrem na Malvazinky, narazíte na půvabný park Na Skalce. Je vybudovaný do kopce a najdete zde vůbec první vodojem historického Smíchova. Půvab parku dodává jezírko, altánek a různé druhy stromů.

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Oázu klidu představují také dva ostrovy, které ke Smíchovu náleží - Císařská louka a Dětský ostrov.

Oblast kolem Smíchovského nádraží

Část Smíchova ve své spodní části u Smíchovského nádraží v současné době nepředstavuje žádnou exkluzivní lokalitu, ale to by se mělo časem změnit. Koncem roku 2018 by se zde mělo začít s novým developerským projektem, který část zvelebí, dodá do čtvrti více zeleně a postaví nové luxusní domy.

Kultura a společenský život

Na Smíchově, stejně jako v jiných pražských čtvrtích, vznikájí nové restaurace a stylové kavárny. Kulturu nabízí Švandovo divadlo nebo kino na Andělu Cinestar. Na nákupy můžete vyrazit do OC Nový Smíchov a v létě se kulturní akce konají také v prostoru slavného Smíchovského pivovaru.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Pražská čtvrť Anděl
Zobrazit článek
Hřebenky
Zobrazit článek