Top hledané
Výsledky (0)
Luxusní vilu v přírodě najdete i nedaleko Prahy

Sníte o bydlení v souladu s přírodou? Útěky z města jsou čím dál oblíbenější

Barbora Večeřová
17. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Každý z nás občas zatouží po klidu

Kdo z nás občas nezatouží nechat Prahu za hlavou a vydat se někam, kde si v oáze klidu a přírody doopravdy odpočine? Pokud tuhle potřebu pociťujete čím dál víc, nemusíte už utíkat daleko za naše hranice. Naštěstí existují místa, kvůli kterým nemusíte cestovat daleko. 

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852, Okolí Prahy

Mozek lidí z města funguje jinak 

Vědci z německé univerzity v Heidelbergu se věnovali výzkumu mozku městských lidí a těch, kteří žijí na vesnici. Výsledky tohoto výzkumu byly překvapivé. Mozek lidí žijících ve městě totiž funguje jinak než mozek lidí žijících na venkově. Lidé z města mají totiž výjimečně aktivní část mozku, která pomáhá řešit nebezpečí a kontrolovat emoce. Předpoklad je, že v roce 2050 by ve městech mělo žít už 70 procent světové populace. S městy souvisí tlak, stres, a útěk je občas více než potřeba. Ideálním řešením je právě útěk z města. Ne ve městě, ale ani ne mimo civilizaci. Zkrátka stěhování někam, kde si odpočinete, ale zároveň nebudete daleko od všeho důležitého ve svém životě. 

Otevřít v galerii (5)
Vila se nachází ve Středočeském kraji
Vila se nachází ve Středočeském krajiZdroj: Y&T Luxury Property

Češi, národ chalupářů 

Češi jsou vynalézavým národem a dokáží si poradit téměř se vším. Asi nikde jinde nejsou útěky z velkoměsta tak oblíbené, jako právě u nás. Přes víkend fungovat jako vystresovaný městský člověk a na víkend zmizet na venkov, kde není potřeba myslet na nic a jen si užívat tu oázu klidu. Velmi oblíbená jsou právě místa, která nejsou "na konci světa", ale zároveň jsou dostatečně blízko všemu, co je přes týden potřeba. Bydlení za Prahou si vychvaluje velké množství lidí. 

"Vždycky jsem byla městský člověk, myslela jsem si, že nezvládnu bydlet nikde jinde než v centru, ale bydlení kousek od Prahy mě překvapilo. Po práci se vždycky těším domů, do klidu, kde nemusím nic řešit a můžu si odpočinout,"

svěřila se pro LP-Life.cz Marie V., která se před několika lety odstěhovala mimo město. 

Otevřít v galerii (5)
Jezero je jen nedaleko vily
Jezero je jen nedaleko vilyZdroj: Y&T Luxury Property
Otevřít v galerii (5)
Luxusní vybavení v italsko-francouzském stylu
Luxusní vybavení v italsko-francouzském styluZdroj: Y&T Luxury Property

Oblíbenost venkovských sídel se zvyšuje

Bydlení mimo město je stále oblíbenější. Má své výhody i nevýhody, jedno je ale jasné. Čeká vás zde klid a odpočinek, kvůli kterému se opravdu vyplatí z města utéct. Mnohé menší vesničky, obzvlášť, pokud se nachází kousek od velkých měst, poskytují takovou občanskou vybavenost, za kterou by se nemusely stydět ani některé městské části. Vesnice si zkrátka ty, kteří sem utíkají za klidem a svobodou snaží hýčkat. Pokud právě přemýšlíte nad tím, že byste se i vy odstěhovali daleko od ruchu velkoměsta, ale zároveň chcete mít všechno po ruce a nechcete si odepírat komfort, právě pro vás by mohla být vila nedaleko Prahy ve Středočeském kraji, která disponuje rozsáhlým pozemkem, který nemusíte využít pouze k odpočinku. Kromě vily, která na pozemku už stojí, k němu patří také další dva pozemky s velkým potenciálem, z nichž jeden má již schválené stavební povolení k výstavbě rodinného domu. Tenhle klidný ráj tak můžete snadno proměnit v investiční příležitost a zřídit si zde například ubytovací zařízení nebo třeba dům pro hosty.

Otevřít v galerii (5)
Příroda všude kolem
Příroda všude kolemZdroj: Y&T Luxury Property
Otevřít v galerii (5)
Rozsáhlá zahrada
Rozsáhlá zahradaZdroj: Y&T Luxury Property
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852, Okolí Prahy

Zdroje: autorský článek, e15.cz, idnes.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: