Top hledané
Výsledky (0)
LaFormela, Michael Kováčík, Pavol Dendis a Tereza Vu předvedli své kolekce na pražském Týdnu módy.

Sobotní přehlídky na Týdnu módy: Nechyběla odvaha, nadčasová smyslnost ani vkusná elegance!

Šárka Peková
02. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Pavol Dendis FW21

První přehlídkový den pražského Týdnu módy je za námi, a tak se společně s LP-Life.cz pojďte podívat na to nejzajímavější, co nejprestižnější akce v České republice i na Slovensku přinesla. Můžete se například těšit na novou kolekci LaFormela, která spojila křehkost i sílu ženy, nadčasovou kolekci Michaela Kováčika a rozmanité spodní prádlo Terezy Vu.

Co přinesl sobotní Týden módy?

Pražský Týden módy nabídl v sobotním programu celkem čtyři přehlídky a rozhodně všechny stojí za zmínku. Pojďme se na ně podívat postupně tak, jak šly podle časového harmogramu.

Kolekce LaFormela F/W 2021

Návrhářské duo Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová, známé jako LaFormela, dnes představilo svoji kolekci LaFormela Mainline, která je tvořená nekonečnou touhou cestovat a fascinací podmořským světem. Stejně jako v předchozích kolekcích je zdůrazněna síla, ale i křehkost ženy. Tyto dva protipóly spolu v tomto případě však nesoupeří, ale naopak tvoří harmonický celek, který je podtržen touhou po svobodě a cestování. 

Nechybí odvaha

Otevřít v galerii (7)
LAFORMELA FW21
LAFORMELA FW21Zdroj: Foto se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Nová kolekce nabízí oversize střihy, asymetrické detaily i výrazné šperky, které dodávají své nositelce patřičnou odhodlanost i sebevědomí. Samozřejmostí jsou precizně zpracované látky vyráběné v České republice nebo bližší Evropě, jejichž cílem je co největší udržitelnost.

Síla minimalismu

Otevřít v galerii (7)
LAFORMELA FW21
LAFORMELA FW21Zdroj: Foto se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Česko-slovenské návrhářské duo nám předvedlo kolekci z minimalistické barevné palety tvořené jemnými odstíny béžové, bílé, černé a khaki zelené. V kolekci se také objeví pastelově růžová barva a odstín baby blue, který pravděpodobně symbolizuje nekonečnost oceánu. 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Kolekce Michael Kováčik F/W 2021

Slovenský návrhář žijící v Praze Michael Kováčik vlastní značku charakteristickou elegancí a jednoduchostí. A přesně tyto prvky se objevily i v jeho nové kolekci "Party is not over", kde se spojila ženskost, osobitost i nadčasovost. Zároveň jste si mohli všimnout, že přiléhavé střihy v ní až na pár výjimek nedostaly příliš prostoru. Sympatický návrhář tím dává jasně najevo, že by se ženy měly cítit sebevědomě i přesto, že zrovna nemají míry modelek.

Nádech extravagance

Otevřít v galerii (7)
Michael Kováčik FW21
Michael Kováčik FW21Zdroj: Foto se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Na první pohled upoutaly pozornost extravagantní klobouky s kovovým obloukem a výrazné kapsy u kalhot, které sice překvapily, ale rozhodně neurazily, protože daly kalhotám zcela nový rozměr.

Odhalenost, která nepohoršuje

Otevřít v galerii (7)
Michael Kováčik FW21
Michael Kováčik FW21Zdroj: Foto se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Na své si v nové kolekci špičkového návrháře Michaela Kováčika přijdou také ty ženy, které se nebojí ukázat světu svoje křivky. Průhledné materiály působí odvážně, ale díky kombinaci bílé a béžové barvy rozhodně ne lacině.

Kolekce Pavol Dendis F/W 2021

Kolekce "Paradise Lost" od slovenského návrháře Pavola Dendise byla inspirována stejnojmenným básnickým dílem od Johna Miltona a blankytnou oblohou z obrazu Fallen Angel od Alexandra Cabanela. Moderní poetičnost otevírá úplně nový pohled na minimalismus.

Opuštění černobílého komfortu

Otevřít v galerii (7)
Pavol Dendis FW21
Pavol Dendis FW21Zdroj: Foto se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Ztracený ráj interpretoval designér skrze opuštění své komfortní zóny. Kromě černobílé tradice vsadil na odstíny modré a šedivé barvy a nebál se ani originální kombinace vzorů.

Popruhy i volnost střihu

Otevřít v galerii (7)
Pavol Dendis FW21
Pavol Dendis FW21Zdroj: Foto se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week

V nové kolekci Pavola Dendise najdeme bezpočet modelů s popruhy, které dodávají celkovému looku energii a svěžest. Zároveň se v ní nenachází žádný přiléhavý model, jen samé oversize kousky, jež jsou mnohdy obohacené dlouhými šálami s XXL třásněmi.

Kolekce Tereza Vu F/W 2021

Nová kolekce Terezy Vu FW21 “Zraněná srdce” poukazuje na nestálost v lásce a na rychlé vzplanutí i opadnutí citů. Tomu odpovídá i nejednotnost barevnosti, jež zosobňuje různé podoby vášně, a střihové řešení celé kolekce.

Hra kontrastů a barev

Otevřít v galerii (7)
Tereza Vu FW21
Tereza Vu FW21Zdroj: Foto se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Talentovaná návrhářka je pověstná využíváním jakýchkoli kontrastů, které nechybějí ani v této kolekci. Převažuje nenápadná tělová barva v kombinaci s císařskou žlutou a provokativní karmínově červenou barvou hedvábného saténu.

Věříme, že vás sobotní Týden módy bavil stejně jako nás. Pokud ano, můžete se těšit na další střípky z této prestižní akce...

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze