Top hledané
Výsledky (0)
Nový solární luxusní katamarán SoelCat 12 vznikl zásluhou nizozemské společnosti Soel Yachts. Podílel se na něm designér Joep Koster. Už se na něm vidíte?

Solární katamarán SoelCat 12 byl vyroben s ohledem na oceán

Mgr. Jana Höger
27. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Soelcat 12 solární katamarán

Budoucnost je elektrická

Společnost Soel Yachts má jedinečná solární elektrická řešení, testovaná a osvědčená v těžkém prostředí oceánu. Jejich rozsáhlé znalosti o námořní architektuře a specifické zkušenosti s elektrickým pohonem poskytují špičková řešení. Ve spolupráci se společností Naval DC byl vyvinut také systém monitorování stavu jachty.

„Naším posláním je změnit způsob, jakým léčíme svou zemi, a to prostřednictvím inovací. Musíme to dělat pro oceány.“ Zdůrazňuje společnost Soel Yachts.

Ať už potřebujete solární elektrárnu pro tiché cestování do přírodních rezervací nebo pro plavbu spojenou se šnorchlováním, potápěním a expedicí po oceánu, je vaším luxusním partnerem Soel Yachts.

Velké poslání

Na podporu změny klimatu a jeho účinků byl zhotoven první výrobek SoelCat 12 též zvaný "Okeanos Pearl". Lehká, ale odolná a trvanlivá skleněná konstrukce, velká solární střecha a velmi štíhlé trupy jsou hlavními klíčovými faktory pro vysoký výkon solárních plavidel, pokud jde o rychlost a dosah.

Nejnovější model solárního elektrického katamaránu SoelCat 12 může ušetřit až 142 tun CO2 ročně než tradiční poháněná loď se spotřebou paliva 200 litrů za den. Elektrické motory jsou zde dva a každý z nich má maximální výkon 30 kW. Elektrický katamarán může být dokonce použit jako mobilní střídavá elektrárna s výkonem střídavého proudu 15kVA. Vše se odvíjí od vaší rychlosti, při nižší rychlosti 6 uzlů baterie vystačí na 15 hodin, spolu se solárními články se pak dostaneme k téměř 30 hodinám. Další luxusní výhodou solárního elektrického katamaránu v podobě výrazného solárního zařízení je eliminace hluku, vůně paliva, což umožňuje hladší provoz bez narušení života oceánu.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –, Praha 10

Neskutečný design a luxusní variabilita

Palubní prostor solárního elektrického katamaránu je plně přizpůsobitelný. Vhodné uspořádání sedadel dokáže pojmout i větší skupinu vodních nadšenců. Celkově loď pojme 16 pasažérů. Bílý minimalistický vzhled dodává lodi patřičný luxus.

Cena se pohybuje od 600 tisíc dolarů nahoru.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Soel Yachts
Nieuwelaan 62 2611RT Delft, The Netherlands
+31(0) 616 828 937