Top hledané
Výsledky (0)
Od založení svého prvního klubu v centru Londýna v roce 1995 společnost otevřela dalších 17 klubů po celém světě. Jejich cílovou skupinou jsou lidé pracující v kreativním průmyslu. Samotné luxusní kluby a jejich domy či hotely se staly natolik známými jako celebrity.

Soho House: Luxusnější VIP kluby a hotely už jen těžko najdete

Mgr. Jana Höger
17. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Nick Jones, zakladatem a jeden z majitelů Soho House

Kdo vlastní síť luxusních Soho House?

Když bychom šli pěkně od počátku, zakladatelem společnosti Soho House a předchozím generálním ředitelem byl Nick Jones. Dnes je to  Yucaipa, soukromá společnost založená americkým miliardářem Ronem Burklem, která vlastní 60 % společnosti Soho House. Britský magnát Richard Caring vlastní 30 % a zbytek patří Nicku Jonesovi.

Zaměřeno na kreativitu

Prostřednictvím svých salonků, lázní, bazénů, promítacích místností, hotelů a restaurací se Soho House stará o mladou, městskou kreativní třídu a poskytuje jim nádherné prostory, ve kterých budou hosté velice tvůrčí. Značka Soho House se však neskládá jen ze skvělých klubů hostící členy složené především z řad umělců a médií. Mimo jiné vlastní také restaurace po celém světě, roste tu provoz elektronického obchodování a za posledních 20 let si upevnila svou pozici na poli globálních luxusních značek pohostinství.

Jak získat členství?

To je svízelná otázka. Členství je selektivní a členové jsou čerpáni hlavně z mediálního, uměleckého a módního průmyslu. Žadatelé musí být nominováni dvěma stávajícími členy Soho House. Dnes čítá přibližně na 70 000 členů. Možná právě vy mezi ně patříte.

Kdo navštívil jako VIP Soho House?

I když je seznam poměrně utajovanou záležitostí, zmíníme pár jmen: Amy Adams, Jenni Konner, Alexa Chung , Henry Cavil, režisér Paul Haggis a scenárista Danny Strong nebo David a Samatha Cameron.

Speciální design, který vás nenechá chladnými

Společnost Soho House používá své vytvořené kolekce Soho Home. Je to sbírka nábytku, stolního nádobí, skla, textilu a doplňků inspirovaných nebo používaných ve světových domech, stejně jako luxusní exempláře a výtisky v limitovaných edicích. Některé položky byly vybrány z Berlína, Miami a New Yorku, zatímco jiné byly speciálně navrženy pro Soho House Chicago, Soho Farmhouse a Soho House Barcelona.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Zajímavosti ze světa Soho House

Ani nás nepřekvapuje, že tak skvostné kluby byly ztvárněny ve filmu či seriálu. Soho House New York byl představen v sezóně 6 proslaveného televizního seriálu Sex ve městě v epizodě s názvem "Boy Interrupted". Dne 16. srpna 2017 byl poprvé promítán film Tulip Fever v londýnském Soho House.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze