Top hledané
Výsledky (0)
Jako druhý domov si vybrali Kanadu, lidé je tam ale nechtějí

Šok pro prince Harryho a vévodkyni Meghan: V Kanadě je nechtějí!

Karolína Lišková
16. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Budou moci Meghan a Harry žít v Kanadě?

Když britský princ Harry a jeho manželka Meghan učinili veřejné prohlášení, že už nechtějí plnit královské povinnosti, ale žít jako „normální“ lidé s tím, že svůj život rozdělí mezi Velkou Británii a Kanadu, celý svět se zastavil. Co to vlastně znamená a bude obnášet, zatím nikdo moc neví. Jisté ale je, že bývalá herečka chce část roku žít v Kanadě. Jenže kanadští občané si nepřejí platit výdaje královského páru, a to ani v nejmenším.

Dvojice vyvolala ve světě poprask.
Britská královna rozhodnutí manželů respektuje.
Princ Harry by mohl v Kanadě být generálním guvernérem.

Veškeré výdaje jako je například ochrana královské rodiny se hradí z peněz daňových poplatníků, Britové jsou na to zvyklí, ale Kanaďané tenhle „nešvar“ tolerovat nechtějí a nebudou.

Ano nebo ne?

Podle jednoho z nedávných průzkumů by většina Kanaďanů chtěla Harryho jako generálního guvernéra, tedy zástupce britské královny. Na druhou stranu ale podle jiného průzkumu rovněž většina Kanaďanů nechce platit výdaje královského páru. A jeden z nejčtenějších kanadských deníků The Globe and Mail ve svém editorialu dokonce napsal, že pokud by Harry a Meghan zůstali členy královské rodiny, nejsou v Kanadě vítáni.

Otevřít v galerii (3)
Bude Toronto novým domovem královského páru?
Bude Toronto novým domovem královského páru?Zdroj: Markéta Schusterová
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Obyčejný pár vítaný je

Zatímco kanadský premiér Justin Trudeau na twitteru napsal, že Harry, Meghan a jejich syn Archie »jsou přátelé, kteří jsou vždycky vítáni«, list The Globe and Mail si to nemyslí. Konzervativní deník, který vždy tradičně monarchii podporoval, ve svém článku uvedl:

„Kdyby byli obyčejnými občany, obyčejný Harry a Meghan ze Sussexu, byli by vítáni.“

Podle deníku je život královského rodiny něco, co si Kanada nemůže dovolit. Prý to dokonce porušuje nevyslovené ústavní tabu. Také upozorňuje, že králové Kanady v místě nežijí, ale vedou ji na dálku, a tak by to mělo zůstat. Samozřejmě státní návštěvy jsou vítány. Občas je milé vidět své panovníky, a krátká návštěva není finančně tak náročná jako několikaměsíční opakující se pobyt.

Otevřít v galerii (3)
Meghan a Harry chtějí žít v Kanadě.
Meghan a Harry chtějí žít v Kanadě. Zdroj: Facebook

Status Harryho a Meghan by se měl tedy v nejbližší době vysvětlit. Královna Alžběta II. ve svém prohlášení pro média uvedla, že přání dvojice respektuje, ale jejich nové role se teprve vyjasní.

Tak už je ale na čase, protože obyvatelé severní Ameriky jsou už netrpěliví...

Otevřít v galerii (3)
Premiér Kanady Justin Trudeau.
Premiér Kanady Justin Trudeau. Zdroj: Facebook
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze