Top hledané
Výsledky (0)
Na trh vstoupila luxusní francouzská značka jako výrobce mateřských šatů. V současné tvorbě po nich ale nenajdete ani stopy.

O tom, že háčkování není OUT, vás přesvědčí nová kolekce Sonia Rykiel!

Martina Šmalclová
13. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Ďábelsky odvážná SS19

Pokaždé, když si vzpomeneme na to, jak Sonia Rykiel začínala, nepřestáváme žasnout nad tím, kam až to dopracovala. Jak moc se směr, kterým se rozhodla značka ubírat, změnil, ukazuje i kolekce SS19 plná ďábelských střihů. Nad nejnovějším počinem značky ale tentokrát mírně tápeme.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Zkraťte si dlouhou chvíli háčkováním!

Luxusní značka odhalila trend příští sezóny, a tím je háčkování. Pokud tedy patříte k vášnivým příznivcům této činnosti, možná už vás napadá, čím si můžete v následujících měsících a o víkendech krátit volné chvíle – tvorbou žhavého trendu SS19. Pro všechny ostatní, kteří této činnosti na chuť nepřišli, je tu nová kolekce Sonia Rykiel, pro které se háčkované kousky staly alfou a omegou.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Kostku střídají pruhy

Kostku, kterou představila luxusní značka na pařížském fashion weeku loni, regulérně vystřídaly proužky a minimalistické modely jedné či dvou barev. I tentokrát nabízí Sonia Rykiel ležérní a nedbalou eleganci. V porovnání s luxusní SS18 je pro nás však aktuální kolekce spíše zklamáním.

Kam se podělo ono kouzlo?

Zatímco loňská kolekce v našich očích oslavovala krásu ženského těla, ta letošní představuje umírněnost a do jisté míry potlačení ženskosti. Po oslnivém lesku, svůdných mini nebo průhledných krajkách není ani památky, což je velká škoda.

Třásně a šik kabáty nemají chybu

Přesto všechno nás SS19 baví stylovými kabáty, hravými třásněmi nebo luxusními kousky, které nemají chybu. K takovým patří mimo jiné sněhově bílý overal s kapucí a holými rameny nebo stylové, a v celé kolekci vůbec jediné, mini šaty s trendy potiskem.

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Z obyčejných kousků dělat něco víc? Přesně to je Sonia Rykiel!

Značka Sonia Rykiel mi nikdy nepřirostla k srdci. Možná je to i z toho důvodu, že ze zcela obyčejných kousků dělají rádoby něco neobyčejného. Obyčejné černé zvonáče totiž tady stojí 16 500, Kč. Promiňte, ale tento kousek skutečně Sonia ani její současný tým nevymyslel! A nějaký Hugo Boss to taky není, co si budeme povídat.

Kolekci SS19 jsem si skutečně prohlížela stále a stále dokola, abych přece jen našla alespoň jeden pozitivní paprsek z té hromady háčkovaných kravin. Nakonec moje volba padla na bílý oversize svetr a sukni složenou z třásní a geometricky děrované látky. Ano na takový ten plážový oběd někde na dovolené super. Ale třeba v práci by mi ty třásně po chvilce otravovaly život…

Zbytek je pak už taková směsice bez hlavy a paty. Nejdříve tu máme ty pletené šaty a různé hábity, pak obří džínovou bundu, japonské korzety a nakonec ještě hedvábné šaty s krajkou připomínající typickou noční košilku. Zkrátka a dobře, jeden velký chaos, o který vážně nestojím.

"Pozitivní paprsek" této kolekce podle Ornelly najdete na začátku galerie pod článkem.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze