Top hledané
Výsledky (0)
Už jste slyšeli o podílovém vlastnictví soukromých letadel? Je to jedna z možností, jak létat luxusně za poměrně nízké náklady. V Čechách ho provozuje společnost OK Aviation.

Soukromá letadla nejsou jen pro vyvolené! Existuje podílové vlastnictví

Eva Ledecká
14. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Lety soukromým letadlem

Fronty na letištích, nepříjemní cestující v letadle, nepohodlné lety, zpoždění, čekání... to, co nám vadí u klasických leteckých spojů u soukromých letů odpadá. Myslíte si, že si lety soukromým letadlem může dovolit jen hrstka vyvolených? Přesvědčíme vás o tom, že to není až tak úplně pravda. Letadlo vám sice nebude celé říkat pane, ale přesto ho můžete využívat, kdykoliv budete chtít.

Všechno to začalo v USA

Už v roce 1986 byl v USA zahájen provoz prvního systému podílového vlastnictví letadel na světě. A co bylo následkem? Obrovský boom! Dnes vzduchem po celém světě létá tisíce letadel, které jsou provozovány podílovými vlastníky.

Podílové vlastnictví soukromých letadel v ČR: NetFlight

Investice a fixní náklady se rozdělí mezi více majitelů, a ti ho potom mohou dle libosti využívat! Každý si platí jen provozní náklady na vlastní lety. Flotila NetFlight čítá celkem 7 letadel (pro maximálně 8 cestujících a 2 piloty) a podílový vlastník má možnost využívat jakékoliv z nich. Pokud se tedy stane, že konkrétně to letadlo, jehož podíl jste koupili, nebude volné, bude vám přistaveno jiné, ale úplně stejného typu.

A ještě jednu výhodu máte proti majiteli soukromého letadla. Vy se nemusíte starat o pojištění, servis, piloty ani hangáry! Stačí platit pravidelný měsíční poplatek a o všechno je předem postaráno.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Pokud toužíte po létání soukromými letadly, máte několik možností spolupráce:

1. Klubové členství

Pokud víte, že nebudete létat příliš často, můžete soukromé lety využívat v rámci klubového členství na základě podepsání klubové smlouvy NetFlight Club s ročním poplatkem 500 EUR bez DPH. Tato forma je zcela bez závazku a platí se zde pronájem letounu dle ceníku Netflight Club (1.487 EUR/letová hodina). Tento program se vyplatí v případě nízkého ročního náletu. Nevýhodou tohoto programu je skutečnost, že nelze garantovat dostupnost letounu. Pokud je flotila plně vytížena majiteli a nebo podílovými vlastníky, let není možné uskutečnit.

2. Zařazení do podílového vlastnictví. 

Jednotlivé programy se nazývají BASIC/SILVER/GOLD.

Velikou výhodou členství v podílovém vlastnictví je fakt, že se k Vám letoun chová jako k majiteli a například v případě podílu BASIC máte garanci dostupnosti letounu 50 letových hodin a 25 rezervačních dnů za rok. Vpřípadě podílového vlastnictví je vám garantováno, že bude letoun k dispozici na vámi požadovaný termín a čas. Dále zde neplatíte plnou cenu za letoun, avšak pouze poplatek za přímé provozní náklady 697 EUR/letová hodina. Cena podílového programu BASIC činní: 3.220 EUR/měsíc.

Demo let bez jakékoliv smlouvy

Soukromé letadlo můžete vyzkoušet v rámci demo letu, ke kterému se neváže žádný smluvní závazek. Jaká je jeho cena? Uvedeme na následujícím příkladu:

1 demo let stojí 1490 eur na hodinu. Pokud byste letěli z Prahy do Bratislavy, cesta trvá 50 minut, tedy celkem byste za let tam zaplatili 1240 eur, přistávací poplatek je 300 eur, a to celé je potřeba vynásobit dvěma. Celkem by vás let z Prahy do Bratislavy a zpět vyšel na cca 3300 eur, v základním provedení bez jakýchkoliv přidaných služeb.

Jak se vám to zamlouvá? Soukromá letadla pro služební i soukromé účely, to už není hudba jen pro vyvolené uši. Je na čase vstoupit do světa komfortu!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
OK Aviation Group
Letiště Příbram, 261 01 Drásov, Příbram Česká republika
(+420) 318 690 644