Top hledané
Výsledky (0)
Čím dál tím více lidí touží po vlastním ostrově

Roste poptávka po vlastních ostrovech! Tyto celebrity svůj ostrov už mají, víme kde

Nela Štefanová
03. června 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Leonardo Dicaprio

Zatímco se lidem v Česku otevírají hranice do okolních evropských států, Američané zatím zelenou v cestování nemají. A kdo ví, kdy ji vůbec dostanou. Podle deníku CNN se proto kvůli probíhající pandemii značně zvedla poptávka po soukromých ostrovech. Dobrý nápad, že? Vlastní ostrov přináší řadu výhod a navíc v této době je to výhoda opravdu k nezaplacení. Můžete si na něm být stoprocentně jisti, že vás zde nikdo koronavirem nenakazí. Ostatně některé světové celebrity, které se do soukromého ostrova rozhodly investovat, se jistě v tuto dobu opalují na své písečné pláži, popíjí koktejl a jsou vděčni za svůj bezpečný ráj na zemi. 

Zvýšený zájem o koupi soukromých ostrovů mají především klienti ze Spojených států a Kanady. Dotazy ohledně projede či pronájmu se týkají především ostrovů v Karibiku nebo ve Střední Americe. 

„Lidé chtějí místa se snadnou dostupností. Denně naše společnost zodpovídá okolo sto padesáti dotazů,"  

sdělil Chris Krolow, generální ředitel realitní společnosti Ontario Private Islands, která pronajímá a prodává více než osm set ostrovů. Podle Krolowa roste poptávka právě díky tomu, že v době pandemie mnoho lidí touží po soukromí. A jak taková koupě ostrova probíhá? Téměř úplně stejně, jako když se rozhodnete pořídit si dům. 

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

,,Problém však může nastat, pokud se rozhodnete na pozemku něco postavit. To pak musíte řešit stavební povolení a řídit se místními nařízeními,”

sdělil Krolow. Ceny ostrovů se pohybují od padesáti tisíc dolarů (v přepočtu jednoho milionu korun) za malý ostrov v Kanadě, až po 150 milionů dolarů (v přepočtu tří miliard korun) a to třeba za několika akrový ostrov s vilou v Karibiku. Rozhodnutí a výběr je čistě na vás a samozřejmě na vašem bankovním kontě. 

Eko Leo 

Nyní se podíváme na pár celebrit, které si své vlastní ostrovy už koupily a mají teď mnoho práce s přemýšlením, co vše si na nich ještě pořídí. Asi vás nepřekvapí,  že oblíbený herec, který hrál ve filmu Pláž nebo Prokletý ostrov, Leonardo Dicaprio, se před pěti lety rozhodl, že si jeden takový tropický ostrov pořídí pro svou vlastní potřebu. Ostrov o rozloze 104 hektarů s názvem Blackadore Caye v Belize zakoupil Leo za 1,75 milionu dolarů. Hercův sen byl od počátku koupě proměnit toto místo v ekologické středisko. A tak jako někdo pracuje na své zahrádce, Leo už několik let pracuje a investuje do proměny svého ostrova. Tento ekologický resort by měl být veřejnosti otevřen do konce tohoto roku. Oscarový herec a zároveň enviromentální aktivista věří, že jeho ostrov bude "prvním, ekologickým ostrovem na světě.” Jen tak dál, Leo! 

Otevřít v galerii (5)
Leonardo Dicaprio
Leonardo Dicaprio Zdroj: Profimedia

Nevítaným vstup zakázan!  

Americká herečka, kterou proslavil snímek Pretty Woman Julia Roberts vždy tak nějak dokázala udržet svůj rodinný život v tajnosti a střežit ho mimo tisk. Možná je to tím, že si na Bahamách koupila svůj vlastní luxusní ostrov, který má údajně hodnotu přes 6 milionů dolarů, tedy 145 milionů korun českých. Slunce a božského klidu si zde oscarová herečka užívá společně se svým manželem Danielem Moderem a třemi dětmi. Ve chvíli, kdy ale herečka přeci jen zatouží po společnosti, může se na společné grilování domluvit se svými nedalekými sousedy a to Lennym Kravitzem, Johnem Travoltou nebo Nicolasem Cagem. 

Otevřít v galerii (5)
Julia Roberts
Julia RobertsZdroj: Profimedia

 

Pozor, pirát na obzoru! 

V neposladní řadě stojí za zmínku herec Johnny Depp. Ten se rozhodl, že si pořídí svůj soukromý ostrov během natáčení filmu Piráti z Karibiku. Okouzlen krásou Baham se v roce 2004 rozhodl za svůj soukromý ráj zaplatit kolem 3, 6 milionu dolarů.  Jeho resort Little Hall’s Pond Cay obsahuje celkem šest pláží, které pojmenoval podle svých dětí, bývalé partnerce Vanesse Paradise, legendárního herce Marlona Branda a jeho přítele novináře Huntera S. Thompsona. 

Otevřít v galerii (5)
Johnny Depp
Johnny DeppZdroj: Profimedia

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze