Top hledané
Výsledky (0)
Toužíte načerpat novou sílu, oblažit tělo a ducha? K tomu vám mohou dopomoci cizokrajná luxusní místa nabitá občerstvující energií. Zažijte na vlastní kůži chuť spirituální exotiky.

Spirituální dovolená: Tibet, Sinaj, Altaj

Mgr. Jana Höger
02. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Palác Potala, Tibet

Rozmanitost - Tibet

Místo s nebývalou historií a proměnlivým politickým stavem, přesto místo ve střední Asii, které nabídne vaší duši klid a mír. Mohou na vás zapůsobit čínské tradiční stavby, monumentální luxusní paláce, ve kterých najdete krásu a prostor. Ne jinak je tomu v nejznámější tibetské stavbě, paláci Potála ve Lhase, která se pyšní 13 patry a více než tisíci místnostmi. Kromě velkolepých paláců a uklidňujících mandal, na vás může zapůsobit síla majestátnosti úchvatných Himalájských velehor.  

 

Magické místo -  Sinaj

Pokud tíhnete k evropštějšímu směru myšlení, může vás oslovit svět židovského učení. Pokud stanete na vrcholu Sinaje, hory, kde podle Bible obdržel Mojžíš Desatero přikázání, i vy můžete symbolicky čekat na dar shůry. Nechat se ovívat pouštním větrem, skrývajícím tajemství tisíce let starého národa. Kochat se luxusním pohledem na rozlehlou krajinu, vidět svět jako na dlani, stejně jako svůj život. Dobré místo k rekapitulaci toho, co má člověk za sebou, a dobré místo k tomu, aby přijal nové výzvy do budoucna.

Loftové byty Praha
Loftové byty Praha, Praha 5

Okouzlující svoboda - Altaj

Příroda očišťuje i daleko v Sibiřském federálním okruhu Ruské federace. V tomto luxusním prostoru se nachází republika o rozloze 92 600 km2 s hlavním městem Gorno-Altajsk. Je řeč o Altajské republice přezdívané Ruský Tibet, nacházející se v jižní části Sibiře na pomezí Kazachstánu, Číny a Mongolska. Jméno Altaj pochází z mongolského Altan (zlaté hory), představující odkaz na přítomnost zlata ve zdejších horninách. Hlavní charakteristika tohoto území je svoboda. Rozlehlé zalesněné pláně, zasněžené horské vrcholy, chladný a ostrý vítr, průzračně čisté vodní prameny. Naleznete zde vodopády, ledovce, čiré řeky a luxusní jezera plesového původu. Ničím nespoutaný duch se může volně proletět na křídlech orla.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze