Top hledané
Výsledky (0)
Ruml předvede chachu, Vágner tango

StarDance: Takhle bude vypadat dnešní večer pro Paraple!

Karolína Lišková
23. listopadu 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Na začátku bylo deset tanečních párů, zbylo jich pět.

StarDance není jenom o krásných šatech, dokonalých tanečnících, slavných osobnostech a tanci, ale také o pomoci druhým. Už počtvrté zatančí soutěžní páry také s klienty Centra Paraple, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík. Matouš Ruml tak předvede chachu s Lucií, které doslova zničehonic „prasklo“ srdce, kvůli čemuž zůstala na spodní část těla ochrnutá a rybář Jakub Vágner s Eliškou, která upadla na kole, ohromí diváky tangem.

Herec působí, že je v tanci už profík.
Vágner na parketě válí.
Matouš se na sobotní večer těší.
Rybář a jeho sobotní tým.

Pro všechny soutěžící je tohle zcela nová zkušenost. Sice je to pro ně zpestření, sami ale přiznávají, že skloubit na parketě partnerku, hosta a ještě vozíčkáře, je fuška. Profesionálové se tak s choreografií pro čtyři dost zapotí.

Matouš Ruml přiznává, že má v této sestavě problém tančit sám, protože ho Natálie Otáhalová vždy vede. Teď tam má pasáž, kde musí spoléhat sám na sebe.

Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²
Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²,

„Musím to mít fakt napočítaný, abych se neztratil. Ale když nás tam bude tolik, tak věřím, že mé chyby se ztratí,“

směje se herec, kterému budou na parketě hostovat Dana Batulková a vozíčkářka Lucie Gachi.

Otevřít v galerii (2)
Ruml doufá, že se za vozíčkem ztratí.
Ruml doufá, že se za vozíčkem ztratí. Zdroj: Facebook Centra Paraple

Prasklá aorta

Lucie před necelými třemi lety ochrnula na spodní část nohou kvůli tomu, že jí zničehonic praskla aorta srdce. Následek byl odumření hrudní míchy, který způsobil nehybnost v končetinách.

„Nikdo vlastně neví, co a proč se stalo, ale budou to skoro tři roky, naučila jsem se s tím už žít. V Centru Paraple mi ukázali, že život na vozíčku nemusí být zlý,“

usmívá se maminka pěti dětí.

Vyhýbala se autu

To Eliška Šulcová se celý život věnovala sportu. Když jela na kole z rakouských hor, tak se vyhýbala špatně zaparkovanému vozu. Bohužel nevybrala prudkou zatáčku a fatálně si při pádu porušila míchu.

„Jsem na vozíčku 11 let. Ale nikdy jsem si nezvykla. Na to se nedá zvyknout,“

tvrdí 38 letá žena s tím, že díky Centru Paraple vyzkoušela už mnoho sportů. Obě dámy berou příležitost zatančit si ve StarDance jako poctu. S tanečníky celý týden tvrdě dřely a v sobotním přímém přenosu předvedou to nejlepší.

Otevřít v galerii (2)
Jakub Vágner s Eliškou a Davidem Svobodou a tanečnicí Míšou.
Jakub Vágner s Eliškou a Davidem Svobodou a tanečnicí Míšou. Zdroj: Facebook Centra Paraple

Pomáháme

V rámci soutěžního pořadu StarDance se benefiční večer, během kterého pětice paraplegiků zatančí s tanečními páry, uskuteční už po čtvrté. Tradičně také do poroty zasedne zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák. Jen minulý rok se v rámci dárcovských SMS povedlo vybrat 5,5 milionu korun, peníze jdou na provoz Centra Paraple. I letos budou moci diváci přispět zasláním zpráv ve tvaru DMS PARAPLE 30, DMS PARAPLE 60 nebo DMS PARAPLE 90 na číslo 87 777.

Centrum Paraple slaví letos 25 let od svého vzniku. Od roku 1994 pomáhá lidem ochrnutým následkem nehody či úrazu s návratem do běžného života. Jen v České republice ročně ochrne následkem poškození míchy kolem 280 lidí. Nejčastěji se tak stává následkem dopravních nehod, po sportovních úrazech, pádech či skocích do vody. V následných rehabilitacích centrum často hraje nezastupitelnou roli, za dobu své existence pomohli již tisícům lidem.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Centrum Paraple
Ovčárská 471, 108 00 Praha 10
274 771 478