Top hledané
Výsledky (0)
O tom, že si syn známého baviče Petra Novotného, starosta Řeporyj nebere s nikým žádné servítky, se dlouhodobě ví. To, co ale naposledy předvedl, hraničí nejenom podle jeho spolustraníků z ODS, ale i podle všech pacientů bojujících s rakovinou s vrcholem hulvátství.

Starosta Řeporyj Pavel Novotný si to zavařil. O jeho členství v ODS se bude jednat po volbách do Europarlamentu

Tereza Brožová
20. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Starosta Prahy - Prahy Řeporyje Pavel Novotný

O tom, že si syn známého baviče Petra Novotného, starosta Řeporyj nebere s nikým žádné servítky, se dlouhodobě ví. To, co ale naposledy předvedl, hraničí nejenom podle jeho spolustraníků z ODS, ale i podle všech pacientů bojujících s rakovinou s vrcholem hulvátství. Jeho slova totiž zaživa pohřbívají dceru hudebníka Felixe Slováčka Aničku Slováčkovou, která statečně bojuje s rakovinou plic.

Starosta Prahy Řeporyje Pavel Novotný

Sprostá slova a pohřbívání zaživa

Pavel Novotný si na sociální síti pustil, jak je mu zvykem, opět ústa na špacír. Tentokrát ale pořádně přestřelil. „Felix byl vždycky d*bil. Dávám mu pokoj asi rok a půl, co vím, že mu zemře dcera. Anička bohužel nemá žádnou šanci,“ psalo se v jeho příspěvku pod fotografií Slováčka postávajícího vedle šéfky komunistů Kateřiny Konečné. Jeho bezcitný výrok okamžitě zvedl obrovskou vlnu nevole a pobouření. Starosta Řeporyj, od kterého mnozí už žádná hezká slova nečekají, sice nakonec příspěvek smazal, a po nátlaku se dokonce na sociální síti X také omluvil, nicméně reakce jeho kolegů z ODS naznačuje, že omluva stačit rozhodně nebude.

Za chyby se platí. To, co jsem předvedl, je neodpustitelné. Jestli je to na vyhazov ze strany, od toho máme výkonnou radu. Bude mi to líto. Ale zasloužím si to a život půjde dál,“ zní v jeho omluvě, která má ke skutečnému pokání celkem daleko.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Výrok byl natolik otřesný, že kvůli němu Novotný možná přijde o členství ve straně, o čemž se bude rozhodovat ale až 11. června, po proběhnutí voleb do Europarlamentu. Nicméně, jak seznamzpravam.cz potvrdil mluvčí strany ODS Jakub Skyva, vypadá to, že je v tomto ohledu většina členů za jedno a předsednictvo se jednomyslně usneslo, že už v ní nadále Novotný nemá co dělat. „Výroky starosty pražských Řeporyj Pavla Novotného z poslední doby jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné se členstvím v ODS,“ potvrdil mluvčí. Čeká se tedy pouze na výkonnou radu, která má pravomoc hříšníka ze strany vyloučit na dobro.

Vzal naději všem onkologickým pacientům

Novotný se svými slovy dotknul nejen Aničky samotné a její rodiny, ale také všech onkologických pacientů. Tím, že lidi bojující s rakovinou odsuzuje k jisté smrti, jim bere tolik potřebnou naději a sílu bojovat. „Mě teda hrozně píchlo u srdce, protože jsem si uvědomila, jak to musí být strašné pro Aničku, si něco takového přečíst. Pro její blízké a pro všechny onkologické pacienty, protože každý v tom hned uvidí sebe a začne si říkat, tak já taky nemám šanci a taky umřu. Je to teda strašný,“ reagovala v pořadu 168 hodin onkologická pacientka Lucie Levá na dotaz moderátorky Nory Fridrichové. Jeho nelidský výrok hluboce zasáhl i další pacienty a celou onkologickou komunitu, která se shoduje na tom, že jim spojování onemocnění rakoviny s jistou smrtí bere snahu bojovat.

Jako by snad starosta pražských Řeporyj ani žádné svědomí neměl, odpověděl na reportáž Nory Fridrichové a reakce dotčených onkologických pacientek opět podrážděně a jak jinak než útokem s výmluvami, že v natočené reportáži nedostal další prostor. Stejného názoru jsou i někteří jeho příznivci na sociálních sítích. „Jediné, co slyším od přátel, je, že má se mnou problém kvůli Wollnerovi (Nora Fridrichová, pozn. red.) a málem ji trefilo, že vím, že už nejsou spolu se Zárubou. Čistá osobka od ní. V pořádku, ale měl jsem dostat prostor,“ postěžoval si Novotný na síti X.

Fridrichová mu následně odpověděla s tím, že prostoru dostal tolik, kolik mu náleželo. „Starosta používá síť X jako komunikační kanál svých postojů. Z něj jsme čerpali, stejně jako u jiných politiků, a starosta zde postoj vyjádřil jasně a opakovaně. Reportáž popsala ′rozsah následků′ jeho vyjádření a dala prostor těm, kterých se nejvíc týká – pacientům s rakovinou,“ dovysvětlila kritikům smysl a obsah reportáže.

Co na to říká samotná Anička?

Otevřít v galerii (1)
Dcera Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové Anička Slováčková
Dcera Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové Anička SlováčkováZdroj: Profimedia

Ať už je to ve skutečnosti jakkoliv, Anička Novotného zpražila především tím, že si z jeho slov nic moc nedělá a rozladění ani lítost na sobě nedává znát. Naopak se ukázalo, že je známá zpěvačka a herečka dostatečně nad věcí a ani hloupý výrok Novotného na tom nic nemění.

Tenhle pán se chce jen zviditelňovat a na mé rodině to dělá už dlouho, jsme na to zvyklí. Osobně se mě to ani nedotklo, ale bylo mi líto, že se někteří lidé v mém okolí dozvěděli jisté informace od člověka, který o mně neví absolutně nic. Nic si z toho neděláme. Táta už se snad také uklidnil a jdeme dál. Ta osoba vůbec nestojí za pozornost,“ vyjádřila se k celé smutné kauze na Primě v pořadu Showtime Slováčková.

Zdroje: seznamzpravy.cz, twitter.com, extra.cz, ahaonline.cz, Česká televize, TV Prima

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze