Top hledané
Výsledky (0)
V sousedství skvělých parků, kaváren, restaurací a obchůdků a v blízkosti centra hlavního města.

Stěhuji se do Vršovic: nákup bytu je jedna z nejjistějších investic. To platí dvojnásob v atraktivní lokalitě

Radek Polák
17. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Byt je snem mnoha z nás

V době rostoucích cen představuje nákup bytu jednu z nejistějších investic. To platí dvojnásob v tak atraktivním místě, jakým jsou pražské Vršovice. Ty se vyznačují jedinečným geniem loci, bohatými možnostmi trávení volného času a blízkostí centra metropole.

Usedlost Rangherka - Vršovický zámeček
Kulturní centrum Eden, Praha - Vršovice

Důvodem, proč je u nás v současnosti takový zájem o investiční byty, je jejich rostoucí hodnota v čase a příjem z pronájmu. Podle studie EuroEstate Investment Index se má v příštích třech letech hodnota nemovitostí v Česku zvýšit o necelá tři procenta. Ještě rychleji pak posilují samotné ceny nájmů. Ty podle dat Deloitte Rent Indexu loni v Praze povyskočily v průměru o více než 4 procenta. Byt určený k pronájmu má ale i jiné výhody - majitel na něj jednoduše řečeno „vidí“. Uvedený pocit jistoty je v současné turbulentní době velkou přidanou hodnotu. Investice do takové nemovitosti proto rozhodně nezklame. Pojďme se zblízka podívat na jeden z investičních tipů. Pořízením takového bytu svůj majetek ochráníte před budoucím růstem cen a můžete se současně zajistit na stáří.

Investice do bytu se v Praze rozhodně vyplatí

Praha dlouhodobě trpí nedostatečnou nabídkou bydlení. Ceny nových bytů navíc v posledních několika letech zdražovaly o desítky procent, což vyvolalo zvýšený zájem o nájemní byty. O nájemníky není tudíž rozhodně nouze.

Největší zájem bývá o menší byty, tedy buď jedno či dvoupokojové. Ptáte se proč? Větší byty se hůře pronajímají, protože za ně majitelé požadují vyšší cenu. Malé byty se kromě toho také lépe prodávají, pokud byste rychle potřebovali hotovost. Poptávka po bytech v širším centru města žene jejich cenu rychle nahoru, což návratnost investice dále urychluje.

Prodej bytu 1+kk, Praha 10 – 38 m²
Prodej bytu 1+kk, Praha 10 – 38 m², Praha 10

A máte-li zároveň děti, které budou později toužit po vlastním bydlení, není nic smysluplnějšího, než si takovou nemovitost pořídit. Ať již na hypotéku, nebo díky vlastním prostředkům, o něž se můžete opřít.

Vršovice vybízí k bydlení

Horní Vršovice, která bývají někdy srovnávány se sousedními Vinohrady, jsou považovány za jednu z investičně nejzajímavějších částí hlavní města. Pro tuto městskou čtvrť jsou typické půvabné historické budovy, jež prošly postupnou citlivou rekonstrukcí a vzrostlé stromy, jež lemují řadu místních ulic. To je mimochodem také příklad ulice 28. pluku, kde se investiční byt, který vám doporučujeme, nachází.

Samostatnou kapitolu pak představují místní parky. K největším patří Havlíčkovy sady, které jsou odsud v docházkové vzdálenosti. Návštěvníci tu najdou vzrostlé vinice, překrásné výhledy a prostředí, kde se během jara a léta odehrává mnoho zajímavých akcí. Konají se tu například oblíbené food festivaly, příležitostné koncerty a výstavy. Jen několik málo kroků odsud se navíc nachází oblíbené kino Pilotů a ulice Krymská, kde je nespočet skvělých kaváren a bister, ale i restaurací nabízejících jak domácí, tak zahraniční kuchyni.

V okolí ulice 28. pluku, kde se náš investiční tip nachází, jsou menší obchůdky, kadeřnictví a další služby. Nechybí ale ani velká zdravotnická zařízení, jako je mimo jiné i Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. S tou na konci uplynulého roku navázala spolupráci také samotná Praha 10.

Kooperace povede ke zlepšení kvality a dostupnosti péče pro občany desáté městské části,“

řekl LP-Life v té souvislosti starosta Martin Valovič.

Lokalita nezapomíná ani na sport. Vyznavače pohybových aktivit potěší přítomnost tenisových kurtů, atletických i fotbalových hřišť. Své sídlo zde dokonce mají hned dva prvoligové kluby, tedy Slavia a Bohemians Praha. První z nich před nedávnem změnil majitele, který slibuje nově investice ak do jeho sportovišť, tak sportovního kádru.

„Slavia Praha je legendární fotbalový klub. Když se objevila možnost jednat o koupi, vůbec jsem neváhal. Je to moje srdeční záležitost, a tak se zdráhám říct, že jde o investici,“

komentoval převzetí fotbalové Slavie pro Českou tiskovou kancelář její nový majitel - podle říjnového vydání magazínu Forbes čtvrtý nejbohatší Čech Pavel Tykač.  

Otevřít v galerii (2)
Horní Vršovice se mohou pochlubit kvalitní architekturou
Horní Vršovice se mohou pochlubit kvalitní architekturouZdroj: Freepik

Nabídka, co se nemusí opakovat

Další nespornou výhodou oblasti Vršovic je skutečnost, že se zde dají některé nemovitosti pořídit až o desítky procent levněji, než je tomu v sousedních Vinohradech. Díky tomu bydlíte v místě s velkoměstským rozletem a elegancí a neplatíte nepřiměřeně vysoké částky.

To může platit i v případě bytu o velikosti 1+kk, který je aktuálně v prodeji. Nachází se v šestém patře budovy, která byla navržena ve funkcionalistickém stylu a prošla v minulosti rozsáhlou rekonstrukcí.  Na 31 m2 je k dispozici obývací pokoj, na nějž navazuje kuchyňský kout. Samozřejmostí jsou dřevěné podlahy a v koupelně glazovaná keramická dlažba. Z balkonu o velikosti 5 m2 je jedinečný výhled jihozápadním směrem. Uživatel bytu má dostatečný odkládací prostor ve sklípku, který je součástí bytu. K bydlení náleží rovněž zahrada s relaxační zónou a společné fitness. Do centra Prahy pak trvá cesta autem jen zhruba 5 minut.

Prodej bytu 1+kk, Praha 10 – 38 m²
Prodej bytu 1+kk, Praha 10 – 38 m², Praha 10

Každý, kdo zvažuje novu investici do bydlení, by měl proto zpozornět. Taková nabídka se totiž už nemusí opakovat!

Otevřít v galerii (2)
Byt nabízí také balkon s výhledem
Byt nabízí také balkon s výhledemZdroj: Y&T Luxury Property

 

Zdroje. ČTK, Y&T Luxury Property, vlastní dotazování

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze