Top hledané
Výsledky (0)
V současnosti se z Al Barsha stává jedna z nejvýznamnějších obchodních a rezidenčních čtvrtí v Dubaji. Zajímá vás, které atrakce tu navštívit?

Stěhuji se do Al Barsha: dynamická čtvrť, kde si o ulici vedle zalyžujete nebo navštívíte motýlí zahradu

Kristina Valachyová
31. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
9 minut
Speciální rubrika
Al Barsha

Kromě známého nákupního centra Mall of the Emirates je v Al Barsha mnoho dalších míst, která stojí za to navštívit. Můžete zde ochutnat rozmanitá jídla světových kuchyní ve špičkových restauracích nebo si užít pobyt v luxusním hotelu.

Mall of the Emirates

Al Barsha (také známá jako Barsha) je hlavní obytnou čtvrtí Dubaje. Dříve zde bývala široká písčitá plocha s ostrůvky obytné zástavby a řídkou silniční sítí. To se dramaticky změnilo založením Mall of the Emirates v roce 2005.

Nákupní centrum Mall of the Emirates patří mezi největší a nejznámější v Emirátech. Vyznačuje se zvláštním stylem, který spojuje prvky tradiční evropské a arabské architektury. Dominantní částí jsou hlavní atrium a boční promenády, které jsou během dne prosvětleny skleněnými kupolemi inspirovanými londýnskými zimními zahradami. Hlavní atrakcí Mall of the Emirates však je Ski Dubai, největší krytý lyžařský svah na světě. Kromě lanovek zde naleznete také originální Snowpark pro děti a typickou alpskou chatu. To prostě musíte zažít!

Na lyže do Dubaje

Lyžařské středisko Ski Dubai nacházející se v nákupním centru Mall of the Emirates je zajímavým místem.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Najdete zde takové atrakce, jako jsou kryté lyžařské svahy a 85 metrů vysoká krytá sjezdovka. Můžete zde nejen lyžovat – na své si tu přijdou jak začátečníci, tak experti – ale také snowboardovat, sáňkovat nebo si prostě jen užívat sníh.

Zdejší sjezdovka je považována za třetí největší krytou sjezdovku na světě a první svého druhu, která byla otevřena na Blízkém východě. Na ploše kolem 22 500 metrů čtverečních, se 6 000 tunami sněhu okolo a teplotami kolem 0 °C se budete cítit jako v zasněžených horách.

A věřte nebo ne, můžete tu dokonce navštívit kolonii tučňáků oslích a tučňáků královských!

Dubajská zázračná zahrada

Zahrada Dubai Miracle Garden se otevírá během zimní sezóny a na rozloze 72 000 m² se honosí propracovanými květinovými konstrukcemi – včetně Airbusu A380 letecké společnosti Emirates s pláštěm a křídly pokrytými květinami, který je zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

Na témže místě se nachází 10 klimatizovaných kupolí s názvem Dubai Butterfly Garden, kde můžete obdivovat více než 15 000 krásných pestrobarevných motýlů. Motýlí zahrada je součástí Dubajské zázračné zahrady. Je držitelem prestižního titulu největší krytá motýlí zahrada na světě.

Díky klimatizovanému mikroklimatu v kupolích je zahrada funkční během celého roku. Motýlí zahrada je domovem asi 50 různých druhů motýlů. V rámci prohlídky Al Barsha stojí Dubajská motýlí zahrada rozhodně za návštěvu.

Mešita Al Salam

Mešita Al Salam je architektonický skvost nacházející se v blízkosti nákupního centra Mall of the Emirates. Je symbolem emirátského dědictví a kultury. V nádherně navržené mešitě Al Salam můžete vidět odraz andaluské a osmanské architektury. Mešita vypadá obzvlášť úžasně při nočním osvětlení.

Teď, když už víte, co všechno se v této čtvrti nachází, je načase se podívat na to, kolik budete muset investovat.

Výhody a nevýhody bydlení v Al Barsha: Pohodlný životní styl nebo rušná čtvrť?

Al Barsha je jednou z nejoblíbenějších rezidenčních čtvrtí v Dubaji. Je známá svými cenově dostupnými apartmány, prostornými vilami, krásnými parky a bohatou vybaveností. Pokud uvažujete o přestěhování se do této pulzující čtvrti, je důležité zhodnotit výhody a nevýhody místního bydlení, abyste se mohli rozhodnout, zda je životní styl této oblasti vhodný právě pro vás.

Rezidenční čtvrť, která je oblíbená jak u místních obyvatel, tak i u přistěhovalců, se skládá z několika částí, označených Al Barsha 1, 2 a 3, jakož i z novější oblasti Al Barsha South. Váš každodenní život v Al Barsha se bude lišit v závislosti na tom, ve které její části se usadíte. Zatímco v Al Barsha 1 naleznete spíše rušný městský životní styl, v sousední Al Barsha 2 a 3 si naopak užijete klidu života na předměstí.

Výhody života v Al Barsha

Chcete vědět, díky čemu je tato čtvrť skvělou volbou pro rodiny, mladé páry a svobodné profesionály? Jednou z největších výhod bydlení v Al Barsha je fakt, že si nájemníci mohou vybrat ze širokého portfolia nemovitostí; od kompaktních studiových apartmánů až po honosné 6-ložnicové vily.

Zatímco byty k pronájmu se obvykle nacházejí v Al Barsha 1 a Al Barsha South, rodinné vily najdete téměř ve všech částech včetně Al Barsha 2 a 3.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Ti, kteří v Al Barsha hledají nájemní byt, mají na výběr z různých dispozic od garsonek až po 3-pokojové rodinné byty. Podle portálu Topadrdress.ae mohou zájemci, kteří v Al Barsha hledají studiové apartmány k pronájmu, očekávat nájemné minimálně 26 000 AED (přibližně 161 tisíc korun). V případě 1-pokojových nájemních bytů v Al Barsha začíná roční nájemné na 45 000 AED (téměř 279 tisíc korun). U dvoupokojových bytů bude nájemné začínat zhruba na 70 000 AED (téměř 434 tisíc korun), zatímco třípokojové byty stojí v průměru 100 000 AED (přibližně 619 tisíc korun) ročně. U vil a městských domů začíná průměrná cena pronájmu od 130 000 AED (805 tisíc korun) za rok za vilu se dvěma ložnicemi a může dosáhnout až 280 000 AED (přibližně 1,7 milionu korun) za rok za vilu s pěti ložnicemi.

Uvažujete-li nakonec o koupi nemovitosti v Al Barshe, můžete si být jisti, že z toho získáte nějakou investici. Pro byty, které jsou v Al Barsha nabízeny k prodeji, existuje pestrá škála cenových trendů podle umístění a dispozic. Garsonku lze pořídit v cenovém rozmezí od 395 000 AED až po 900 000 AED (téměř 2,5 milionu až po 5,6 milionu korun), 1-pokojové byty za cenu nejméně 653 000 AED (přibližně 4 miliony korun) a většinu 2-pokojových bytů za ceny v rozmezí 923 000 AED až 1 975 000 AED (5,7 milionu až 12 milionů korun), informuje Bayout.com. Obyvatelé, kteří hledají větší nemovitosti, mohou zvážit pronájem vily. V Al Barsha je široká škála nabídek vil k pronájmu, od útulných 2-ložnicových domů až po 8-pokojové vily. Počáteční nájemné za 3-ložnicové vily je 100 000 AED (téměř 619 tisíc korun), zatímco pronájmy 4 a 5-pokojových domů začínají na 120 000 AED (přibližně 743 tisíc korun).

Kromě těchto dlouhodobých možností nabízí Al Barsha široký výběr hotelových apartmánů, které upřednostňují obchodní cestující díky blízkosti této oblasti ke komerčním centrům, jako jsou Dubai Media City a Dubai Internet City.

Zavedená čtvrť s lehce dostupnou občanskou vybaveností

Další z hlavních výhod bydlení v Al Barsha je to, že se tato oblast může pochlubit množstvím zařízení, která zajišťují pohodlný životní styl pro expaty i místní obyvatele. V Al Barsha není nouze o supermarkety, přičemž k nejoblíbenějším patří masivní hypermarket LuLu nebo Carrefour v Mall of the Emirates. Naleznete tu také několik poboček West Zone, Spinneys, Aswaaq a dalších populárních supermarketů. Většina budov v Al Barsha má poblíž i menší obchody s potravinami, které nabízejí i pohodlnou možnost doručení nákupu domů.

Život v Al Barsha je ideální také pro rodiny s dětmi díky množství škol v této oblasti, zejména v Al Barsha 1 a Al Barsha South. Nachází se zde některá významná vzdělávací zařízení, jako je King's School Al Barsha, GEMS Dubai American Academy, American School of Dubai, GEMS World Academy a Dubai National School. V blízkosti leží i dubajská univerzita Knowledge Park, díky čemuž je poloha lokality vhodná i pro vysokoškolské studenty. Rodiče předškolních dětí bude zajímat, že v Al Barsha je i mnoho školek.

Obyvatelé Al Barsha mají v blízkém sousedství několik nemocnic a zdravotnických zařízení. Většina předních dubajských nemocničních řetězců včetně Al Zahra, Saudi German a Medcare má v této oblasti své pobočky. V Al Barsha sídlí pozoruhodné kliniky jako Aster Clinic, Prestige International a IMC Medical Centre.

Lidé žijící v Al Barsha nebudou mít problém najít v blízkosti svého domova ani lékárnu, prádelnu, kosmetický salon nebo posilovnu.

Množství atrakcí a rekreačních zařízení

Ať už jste gurmán, milujete nakupování nebo máte rádi trochu dobrodružství, Al Barsha vám nabídne spoustu možností, co zde můžete podniknout.

Mall of the Emirates, jedno z nejlepších nákupních center v Dubaji, je hvězdnou atrakcí Al Barsha. Samozřejmostí je multikino, obchody světoznámých značek, luxusní restaurace nebo arkádové centrum. K dispozici jsou i menší maloobchodní centra včetně nákupních center Al Barsha Mall a My City Center Al Barsha, které jsou ideální pro klidnější nakupování. Fajnšmekři si pochutnají na lahůdkách ze široké škály zdejších restaurací. Ať už jde o indickou, pákistánskou, čínskou, italskou nebo řeckou kuchyni, v Al Barsha vždy najdete restauraci, která uspokojí vaše představy.

Oáza zeleně

Útočištěm pro místní usedlíky je i Al Barsha Pond Park – téměř doslova oáza uprostřed rušné čtvrti, která je skvělou příležitostí, jak uniknout ruchu velkoměsta. Park se rozkládá na malé ploše – v porovnání s některými jinými dubajskými parky – ale je perfektně koncipovaný. Al Barsha Pond Park se může pochlubit zelenými trávníky ve stínu stromů, stejně jako rybníkem, po kterém se můžete projet na šlapadle ve tvaru labutě. Park je mezi místními obyvateli a fanoušky fitness oblíbený i pro svá sportovní zařízení včetně 1,5 km dlouhé běžecké a cyklistické tratě, tenisových kurtů a posilovacích strojů dostupných pro každého (spolu s toaletami a spoustou obchodů v okolí). Můžete si tu třeba zapůjčit kolo a pro ty nejmenší je k dispozici dětský koutek.

Al Barsha Pond Park se nachází uprostřed rezidenční oblasti, je snadno dostupný ze zbytku nového Dubaje a během celého roku je dějištěm nejrůznějších akcí. Ripe Market pravidelně využívá park k pořádání nočních trhů v různých ročních obdobích a často se zde konají i sportovní akce, jako je Dubai Fitness Challenge. Vstup do Al Barsha Pond Park je bezplatný.

Snadný přístup k veřejné dopravě

Dalším důvodem, proč je bydlení v Al Barsha tak populární, je snadný přístup k veřejné dopravě. Okolí je mimořádně dobře napojeno na autobusové linky, a to včetně odlehlejších vilových oblastí. Obyvatelé Al Barsha mohou dojíždět do jiných částí Dubaje také metrem prostřednictvím stanic Mashreq a Mall of the Emirates. V celé oblasti jsou snadno dostupné i taxíky, k jejichž přivolání lze využít mobilní aplikace.

Nevýhody života v Al Barshe

Poté, co jsme si shrnuli hlavní výhody této oblasti, pojďme si všimnout i nevýhod, které je před přestěhováním se do Al Barsha třeba zvážit.

Asi nejvýznamnější nevýhodou je to, že se jedná o jednu z nevlastnických oblastí v Dubaji. To znamená, že expati zde nemohou nabývat majetek; nemovitost v Al Barsha si mohou koupit pouze státní příslušníci Spojených arabských emirátů nebo zemí spojených v Gulf Cooperation Council (GCC).

I když v Al Barsha nemohou expati vlastnit nemovitost, jsou v této oblasti mezi lidmi, kteří hledají cenově dostupné domy v Dubaji, hitem nemovitosti k pronájmu. Část Al Barsha South je však pro vlastnictví otevřena.

Dopravní zácpy během špiček

Rostoucí popularita této oblasti změnila Al Barsha v rušnou čtvrť. Proto je třeba během dopravní špičky počítat s mírným zdržením při výjezdu a vjezdu do čtvrti. Celkově však lze říci, že kromě několika faktorů, které je třeba zvážit, je odpověď na otázku, zda je Al Barsha dobrým místem k životu, jednoznačně pozitivní. Život v této čtvrti příjemný a plný vzrušujících aktivit pro její obyvatele!

Přestože je Al Barsha starší, zavedená čtvrť, naleznete v této oblasti mnoho nových nájemních bytů, které mají moderní interiér a prostorné pokoje.

Zdroj: Bayut.com, Dubaitickets.tours, Visitdubai.com, Grandeurhotel.com, Topaddress.ae, autorské dílo

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: