Top hledané
Výsledky (0)
Roberto Cavalli promění váš byt k nepoznání.

Stěhuji se do bytu s mimořádným interiérem. Módní návrhář vytvořil tapety, které promění domov v nevšední záležitost

Barbora Štöklová
12. července 2023
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Speciální rubrika
Stěhování

Tušíte, jak mohou proměnit vaše bydlení luxusní interiérové prvky? Vsaďte na extravaganci v podobě doplňků jako jsou exkluzivní tapety od italského módního návrháře Roberta Cavalliho. Jejich desing je inspirovaný přírodou, exotickými vzory a vznešenými materiály. Jsou plné barev a smyslnosti. Při použití těchto jedinečných tapet se váš interiér promění v unikátní prostor s atmosférou luxusu a elegance. 

Ložnice s nevšední tapetou
Byt se nachází v luxusním komplexu vybaveném vlastní recepcí
Koupelna je laděná do teplých tónů
Chodba v bytě

Představte si, že se stěhujete do bytu s nevšedním interiérem, který je vybaven exkluzivním prvkem od světově proslulého návrháře Roberta Cavalliho. Při vstupu do místnosti okamžitě pocítíte, že se nacházíte v prostředí plném elegance, stylu a kreativity. Tento pocit dokáže v bytě navázat symbióza doplňků, správně zvolené barvy stěn a již zmíněné designové tapety. A co vše dokáže takový jedinečný prvek v bytě změnit? Řekněme, že jedna stěna se stane středobodem celého interiéru, který přitáhne veškerou pozornost.

Navíc, díky sofistikovanému designu tapety se celková atmosféra místnosti promění a získá na originalitě. Interiér jako takový má silný vliv na naši náladu a pohodu. Každý z nás má jiné preference, co se týče designu a stylu. Někdo má rád moderní a minimalistické prostory, zatímco jiní preferují bohatě zdobené a luxusní interiéry. Cavalliho tapety nabízejí širokou škálu designů, které uspokojí různé vkusy a představy o dokonalém interiéru.

Tapety nejsou pouze estetickým prvkem, ale slouží jako zvuková izolace a izolace tepla. To znamená, že mohou přispět k lepší akustice v místnosti a zlepšit energetickou účinnost vašeho domova. Designové potahy jdou perfektně kombinovat s pohovkami a konferenčními stolky, dokonale zdůrazní obrysy nábytku a vyplní prázdný prostor, který můžete dále vyplnit jen vázou a květinou. 

Interiér od Roberta Cavalli 

Roberto Cavalli je italský módní návrhář, který se proslavil díky svým luxusním oděvním kolekcím. Jeho jméno se však neomezuje pouze na svět módy. Cavalli se rozhodl přenést svůj nezaměnitelný podpis do světa interiérů a vytvořil kolekci exkluzivních tapet a dekorativních prvků. "Stylovky" od Cavalliho jsou inspirovány přírodou, exotickými vzory a vznešenými materiály. Jeho designy vynikají neobvyklými texturami, bohatými barvami a smyslnými vzory. Při použití těchto doplňků se váš interiér promění v jedinečný prostor s atmosférou luxusu a elegance. Takže, pokud si přejete přinést do svého bytu něco neobyčejného, může vám Roberto Cavalli pomoci tohoto cíle dosáhnout. Jeho podpis je klíčem k transformaci běžné místnosti na vzrušující prostor plný originality. Vzhledem k jeho dlouholetému úspěchu v oblasti módy je jasné, že má jedinečný pohled na to, co je “trendy” a dokáže přinést do svých kolekcí šmrnc. 

Spojení designu a přírody

Víte, jaká z okrajových čtvrtí Prahy získává v poslední době stále více popularity? Jde o Hloubětín. Městská část, která se v posledních letech velmi rozvíjí a je atraktivní lokalitou pro investory a developery. Nové bytové komplexy přináší Praze 9 kvalitní a lukrativní bydlení. Bydlení tohoto typu nabízí úchvatný výhled na okolí a spojení designových interiérů.

„Máme šanci vytvořit kvalitní veřejný prostor v synergii s tím, co už vybudovali soukromí investoři, a dát nový impulz této části města, kterou dodnes hyzdí staré továrny a je pro obyvatele neprostupná,“ 

řekl k záměru městské části  starosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

Praha 9 tak začíná psát novou kapitolu své historie. V minulosti byl její charakter převážně ovlivněn průmyslovými halami, které patřily nejen ČKD, největší strojírenské firmě v Československu, ale také dalším podnikům. Avšak s postupným ukončením výroby se otevřel prostor pro budoucí rozvoj jedné z největších oblastí v metropoli. V posledním desetiletí se Vysočany a Hloubětín, které byly trochu opomíjené, proměňují v živé a pulzující místo.

Hloubětín: ideální kombinace dostupnosti do centra a přírody

Přestože se jedná o okrajovou čtvrť, dostupnost do centra Prahy je velmi pohodlná. Hloubětín je dobře napojen na městskou hromadnou dopravu, které zajišťuje pravidelné spojení s centrem města a dalšími částmi města. Pro ty, kteří preferují cestování autem, je Hloubětín snadno přístupný díky blízkosti důležitých silničních tahů. Jedním z hlavních lákadel Hloubětína je jeho přírodní krása. Místní parky, zelené plochy a nedaleký Hostivařský les nabízejí obyvatelům skvělou možnost relaxace. Pro milovníky outdoorových aktivit je zde mnoho cyklostezek, běžeckých tras a prostor pro procházky. Hloubětín se tak stává ideálním místem pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce, kteří ocení kombinaci městského rušného života a přírody. Na Praze 9 také najdete spoustu výborných kaváren, skvělých restaurací a obchodní centrum Černý Most. 

Prodej bytu 4+kk, Praha 9 - 91m
Prodej bytu 4+kk, Praha 9 - 91m, Praha 9

Historie Hloubětína

Historie Hloubětína sahá až do 13. století. Původně to byla samostatná obec, která se nacházela na strategickém místě nedaleko soutoku řeky Rokytky a Šembery. Název Hloubětín je odvozen od slova "hloubět", což odkazuje na hluboký údolní terén, který je charakteristický pro tuto oblast. První písemná zmínka o Hloubětíně pochází z roku 1318, kdy je zmiňován jako majetek pražského kláštera sv. Jiří na Pražském hradě. Klášter zde vlastnil rozsáhlá pole a zahrady. V průběhu 14. a 15. století se Hloubětín postupně rozvíjel, a to zejména díky své výhodné poloze u důležitých obchodních cest. Během husitských válek byl Hloubětín vypálen a zničen, ale později se obnovil. V 16. století patřil k předměstským vesnicím Prahy a byl známý pro své ovocné sady a zahradnictví. V té době se také rozvíjela sklářská výroba v blízkém okolí. V 19. století začal rychlý rozvoj průmyslu v Praze, což mělo vliv i na Hloubětín. V této době zde vznikaly první továrny a průmyslové objekty. Postupně se zemědělská vesnice proměnila v průmyslovou lokalitu. V roce 1922 byl Hloubětín sloučen s Prahou a stal se její součástí. V meziválečném období zde byly vybudovány nové bytové domy a rozšířena infrastruktura. Po druhé světové válce došlo k dalšímu rozvoji průmyslu, a to zejména v oblasti strojírenství. V posledních desetiletích Hloubětín prošel proměnou z průmyslové čtvrti na moderní bytovou lokalitu. Vznikly nové bytové komplexy, rozšířila se nabídka služeb a infrastruktura. Hloubětín se stává atraktivním místem pro bydlení díky své blízkosti k přírodě, dobře dostupné dopravě a klidnému prostředí na okraji Prahy.

 

ZDROJ: YTLuxuryproperty.cz, Wikipedia.cz, KudyzNudy.cz, E15.cz, house.htgetrid.com
 
Prodej bytu 4+kk, Praha 9 - 91m
Prodej bytu 4+kk, Praha 9 - 91m, Praha 9
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze