Top hledané
Výsledky (0)
Amerika byla u nás dlouhou dobu symbolem luxusu.

Stěhuji se do luxusního domu s bazénem: život jako z amerického seriálu

Radim Červenka
03. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Luxusní dům "amerického střihu" v Říčanech

Každý občas zatouží po mimořádném zážitku. Nemusí jít jen o akce mimo vlastní domov, ale řadu luxusních prvků si můžeme přinést do vlastního obydlí. Navíc život v luxusním domě je možností pro úspěšné, která je dostupná i nám a přes určitou náročnost této investice, není jen něčím, na co jsme svého času byli zvyklí se jen dívat v amerických televizních seriálech.

Luxusní nemovitost
Další luxusní nemovistost v Coloradu, která patří Russellovi Wilsonovi
Americká herečka Kyle Richards a Mauricio Umansky koupili tento krásný dům v Aspenu v Coloradu za 13,6 milionu dolarů
Golfová legenda Greg Norman prodal luxusní nemovitost za 40 milionů dolarů v coloradském Meekeru

Každý má o svém bydlení jiné představy, ale i vnitru těch nejskromnějších z nás, se alespoň občas objeví trocha touhy po něčem luxusním. Běžně tomuto vábení podlehneme návštěvou drahé restaurace, wellness centra nebo zakoupením nějaké luxusního předmětu. 

Někdo však nezůstane jen u drobných poživačností a podlehne vábení obklopit se neobvyklými a svým způsobem i luxusními prvky přímo u sebe doma. Kdo pamatuje na “porevoluční” útok amerických seriálů na české televizní obrazovky, o domovech amerických úspěšných podnikatelů a managerů, mohl jen snít. Dnes život v domě, který zmíněnou televizní tvorbu připomíná, není nijak nedosažitelný, i když vyžaduje patřičnou investici.

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Bazén nebo sauna v teple domova

Prvním místo mezi symboly luxusního bydlení amerického střihu určitě zaujme zahradní bazén. Samozřejmě, čím větší, tím lepší. Obzvláště v parných létech posledních let si ho člověk velmi užije a pokud v něm zvládne i pár temp, eventuálně investuje do protiproudu, tak si v něm může dopřát i drobnou rozcvičku.

O nejintenzivnější využití se pak vždycky postarají děti, které si obzvláště užijí, pokud se k ním k bazénové kratochvíli přidají kamarádi ze školy nebo ze sousedství. O program pro nejmladší obyvatele je tak hned postaráno, aniž by musel člověk startovat auto, a to má své výhody. Na druhou stranu je potřeba myslet i na údržbu bazénu. V tom však pomůžou specializované firmy anebo řada pomocníků k údržbě bazénu, které jsou k dostání ve všech hobbymarketech.

Na rozdíl od bazénu s hlavním využitím v létě, v období sychravého podzimu a tuhé zimy najdeme trochu intenzivnějšího tepla ve vlastní sauně.

"Záleží na vašich preferencích a zdravotním stavu. Pokud milujete vyšší teplotu a rychlé ochlazení těla, zvolte finskou saunu. Pokud si však raději chcete dopřát důkladné prohřátí těla a zbavit se případně i nadbytečných tukových zásob, jděte do infrasauny. V obou případech však platí, že obě tyto sauny pomáhají detoxikovat organismus, ulevují od bolestí kloubů a svalů, regulují krevní oběh a posilují obranyschopnost organismu,"

popisuje na svém webu přední výrobce domácích českých saun firma Hanscraft výhody jednotlivých druhů saun, z nichž si fanoušci severské kratochvíle vybírají, co konkrétně můžou nainstalovat do svého rodinného domu.  

Podle odborníka Zdeňka Koláře se například do bytu hodí finské sauny.

„U menších finských saun do bytu doporučuji elektrická kamna, která jsou levná a nenáročná na údržbu. Nemají sice takovou výhřevnost, ale to u interiérových a menších saun tolik nevadí,“

říká Kolář pro finskasauna.cz

Domácí luxus neudávají jen relaxační možnosti. K luxusním nemovitostem nepochybně patří velkorysé rozměry, zabudování více obytných jednotek v jednom domě anebo oddělený “zahradní” dům, který slouží např. jako prostor pro hosty. 

Velká zahrada pak poskytuje značný potenciál pro další využití. Od výstavby další časti, přes vybudování většího nebo menšího sportoviště např. na tenis, basketbal anebo plážový volejbal (ano i pískové kurty na zahradách v Česku existují). A jak může vypadat opravdová superluxusní nemovitost “amerického” milionáře?

Observatoř nebo stříbrný bar, to je americký luxus

Web Loveproperty.com hodnotí jako nejdražší soukromou obytnou nemovitost West Creek Ranch v Gateway ve státu Colorado. Jehož hodnota je odhadována na 279 milionů dolarů (cca 6 miliard korun). Osm ložnic v takto drahé nemovitosti nepřekvapí, stejný počet koupelen pak už úplně obvyklý není. Co se týče relaxačního prostoru, tak je bazén samozřejmostí, navíc k němu vede výtah, a doplňuje ho, vlastní wellness centrum, tělocvična, knihovna (s kamennými stoly) nebo umělecké studio.

Pokud někomu přijde tato výbava mimořádná, jedná se ještě o ty běžnější doplňky. Mimořádná je pak observatoř o rozloze 400 metrů čtverečních, vlastní muzeum automobilů a jelikož se jedná o ranč, tak součástí je i vlastní bizoní pastva, tou se však asi v tuzemských podmínkách inspiruje málokdo s touhou po luxusních aspektech domácího bydlení.

Ačkoliv stát Colorado v Česku není tou nejznámější americkou destinací, jedná se v řadě ohledů o unikátní místo. Jde o nejhornatější stát USA, který přitahuje turisty a horolezce z celých států, zároveň zde najdeme největší písečné duny USA a v neposlední řadě je zde nejvíce minipivovarů na osobu. Možná i proto se jedná o atraktivní lokalitu pro miliardové investice do nemovitostí.

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Zmíněný ranč pochopitelně není jedinou luxusní nemovitostí v USA s miliardovou hodnotou. K výběru z dalších více či méně obvyklých luxusních prvků výbavy je možné poukázat na další americké luxusní domy. K inspiraci se tak nabízí vinný sklep na pravé šampaňské, bar z pravého stříbra, nebo postavit dům obklopený golfovými hřišti.

Bydlení v hodnotě nejdražších amerických haciend u nás asi nepořídíme, ale některými prvky se můžeme při pořizování bytu nebo domu inspirovat a vychutnat si je jako vlastní luxus.

Zdroje: loveproperty.com, hanscraft.cz, ireceptar.cz, chcidoameriky.cz,autorský článek

 
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze