Top hledané
Výsledky (0)
Holešovice získávají punc jedné z nejlepších pražských čtvrtí.

Stěhuji se do Holešovic k řece. Na místo, kde najdu klid, ale i ruch velkoměsta

Radek Polák
07. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Stěhování k řece

Bydlet v blízkosti řeky je příjemným bonusem v každém větším městě. Ani Praha není výjimkou. Vydejme se společně třeba do Holešovic, kde najdete nejen úžasné bydlení, ale také bohatou nabídku toho, jak zde můžete trávit volný čas.

Ničivé povodně, které se Českem před 20 lety prohnaly, jsou naštěstí už dávno pryč. Zatímco v některých částech Prahy se jakákoliv nová výstavba zcela zastavila, v Holešovicích to bylo přesně naopak. Díky protipovodňovým opatřením i novým technologiím staveb developerů se mnohá místa v této čtvrti proměnila doslova k nepoznání. Revitalizace lokalitě bezesporu pomohla. Vyrostly zde rezidenční i komerční projekty, jejichž kvalita se nedá s předchozí zástavbou vůbec srovnávat.

Bezpečí je v Holešovicích vidět doslova na každém kroku. A není se co divit. Vždyť investice do bydlení představuje pro každého z nás zásadní krok, který potřebuje správné načasování a samozřejmě i dostatek finančních prostředků. Lidé chtějí mít jednoduše jistotu, že jsou jejich peníze správně vynaloženy.

Holešovice jsou cool

To vše možná přispělo k tomu, že celá oblast před nedávnem v žebříčku britského magazínu Time Out získala označení jedné z nejvíce cool čtvrtí světa. Hodnotila se přitom úroveň místní gastronomie, umění, kultury, ale i atmosféra a genius loci.

Milovníci moderního umění tu ocení například galerii DOX, na jejíž střeše je vlastní dřevěná vzducholoď. Zapomenout rozhodně nelze ani na centrum La Fabriku, kde má své místo nejen divadlo, ale i tanec, filmové a další formy vizuálního umění. Jen kousek odsud sídlí za rohem centrum Paralelní polis, jehož součástí je coworkingový Hub a kavárna. Ta byla mimochodem prvním takovým místem na světě, kde jste mohli platit pouze bitcoiny.

V minulosti se ve zdejší ulici, U průhonu, nacházel rovněž areál Prvního pražského měšťanského pivovaru, který fungoval více než 100 let. Místo něj, ale jen o pár bloků dál, před nedávnem vzniklo místo nové. V pivovaru Marina, kde hned za výčepem narazíte na varnu s objemem dvou tisíc litrů, můžete ochutnat šest různých druhů piv. Místo je atraktivní na bydlení i díky tzv. hranici dvou světů - na jedné straně je klid, soukromí, kouzlo řeky, příroda. Na straně druhé ruch města s pracovními příležitostmi, obchody, kavárnami a mnoha možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

Luxusní byt 4+kk na prodej, Praha 7 – 296m
Luxusní byt 4+kk na prodej, Praha 7 – 296m, Praha 7

Radnice se snaží vyjít rezidentům vstříc

Projektů, díky nimž se celá čtvrť proměňuje k lepšímu, je ale mnohem více.

„Brzy začnou práce na úpravě parku U Vody, jehož nová podoba vzešla z výsledků urbanisticko-krajinářské soutěže,“ 

řekla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová. 

Městská část nepodceňuje ani takové oblasti, jako je aktuálně tolik diskutovaná kapacita škol a školek. Tomu pomáhá zejména jejich každoroční navyšování, včetně otevírání zcela nových tříd.

„Zaměřili jsme se zároveň na důslednou kontrolu spádové turistiky, aby kvůli účelovému přehlašování dětí z jiných městských částí nepřicházely o místa ve školách a školkách rodiny z Prahy 7. Předem jsme avizovali, že budeme po rodičích chtít čestná prohlášení, že zde dítě skutečně bydlí a nebylo k nám přihlášeno účelově,“

dodává místostarostka Hana Šišková, která má na starosti školství a vzdělávání.

Otevřít v galerii (1)
Holešovice jsou i blízko k Vinici sv. Kláry
Holešovice jsou i blízko k Vinici sv. KláryZdroj: LP-Life

Na kole do centra i ven z města

Výhodou místního bydlení je tedy i rychlá doprava do okolních městských čtvrtí. Stačí si tak vzít kolo a vydat se podél řeky směr Trója. U místního vlakového nádraží loni vznikla nová cyklostezka mezi Trojským mostem a mostem Barikádníků. Zvolit však můžete i opačný směr, který vás zavede do Libně a údolí Rokytky ve Vysočanech. Již brzy Holešovice spojí s Karlínem nová lávka, která bude sloužit pěším i cyklistům a usnadní jim tak cestu na ostrov Štvanice. Propojí tak současně páteřní cyklostezky vedoucí na obou březích Vltavy a ulehčí jízdu do historického centra hlavního města či na Žižkov.

Bydlení s kompletním servisem

To hlavní, co místní rezidenti na Holešovicích obdivují, jsou ale krásné výhledy na třpytivou vodní hladinu z vyšších pater novostaveb, které tu byly před nedávnem postaveny. Součástí bytů jsou zde proto také vkusné balkóny a terasy. Některé terasy se mohou totiž pyšnit rozlohou v řádu desítek metrů čtverečních. Rozhodně ale nezůstává jen u toho. Náročnějším obyvatelům jsou v takových objektech navíc k dispozici nadstandardní služby, jako je kupříkladu 24hodinová recepce, fitness zóna, okolní privátní zahrada či venkovní místo vyhrazené pro grilování a posezení s přáteli. Ani s parkováním si místní nemusí rozhodně lámat hlavu. V domech jsou k dispozici prostorné garáže.

Kultura přímo u Vltavské

Do buducnosti se zajímavost celé čtvrti ještě zvýší. Plánuje se zde totiž výstavba Vltavské filharmonie, jež má veřejnosti nabídnout hned tři moderní koncertní sály.

Bude to otevřený dům, který bude živý 24 hodin 7 dní v týdnu,”

potvrdil LP-Life Martin Krupauer, vedoucí týmu Vltavské filharmonie, že se bude jednat o centrum, kde si každý přijde na své. 

Chybět by tu nemělo ani hudební oddělení, kreativní hub Městské knihovny, kavárna, restaurace a terasy s panoramatickým výhledem do okolí. Součástí okolí bude například i náměstí se zelení či přístup k řece.

Jen těžko byste hledali v Praze oblast, která v posledních letech prošla takovým rozvojem. Prvotřídní bydlení doplněné širokou nabídkou volnočasových aktivit dělají z Holešovic právem jednu z nejlepších lokalit v metropoli.

 

Zdroje: Praha 7, Y&T Luxury Property, Vltavská filharmonie, Skanska, Marina Island, vlastní dotazování, autorské dílo

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: