Top hledané
Výsledky (0)
Bydlení v historické části Prahy s výhledem na Vltavu je k nezaplacení.

Stěhuji se k roztančenému Rašínovu nábřeží: Jak se bydlí v bytě s výhledem na Pražský hrad

Michaela Hanelová
06. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Pražský hrad

Pohled na krásnou řeku Vltavu je pro mnohé z nás k nezaplacení. Ocení to především milovníci přírody, kteří kvůli svým každodenním povinnostem bydlí ve městě. Bydlet kousek od centra města, ale zároveň být stále trochu v přírodě, je to nejlepší, co si ve svém životě můžete dopřát.

Jste v centru dění, nic vám neunikne a všude se dopravíte do několika minut. Zároveň se však nacházíte v blízkosti největší a nejvýznamnější české řeky, kterou v Praze máme. Podél řeky se dostanete až do centra, vidíte na majestátný Pražský hrad a Hradčany, kousek od vás se nachází Smíchov a o kus dále Národní divadlo. Rašínovo nábřeží, to je část od Vyšehradského tunelu až k Jiráskovo mostu. V okolí naleznete ikonický Tančící dům, který se svou krásou pyšní od roku 1996.

Stojí na pravém břehu Vltavy, na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí. Historický kontext tohoto místa je spojen s druhou světovou válkou. Na místě stával činžovní dům, který byl 14. února 1945 omylem zničen zásahem americké bomby při leteckém bombardování Prahy. V roce 1963 bylo rozhodnuto o zástavbě proluky, ale až do 90. let 20. století nebyla realizována. Jedinečnost tohoto místa zvýrazňují i luxusní domy, které zde byly postaveny podle návrhů uznávaných architektů. Pokud navíc toužíte po novém a moderním bydlení, nové byty v centru Prahy jsou tou nejlepší volbou. Kdo z vás má rád historii, zajisté si uvědomí, jak moc je právě samotné Rašínovo nábřeží pro historii naší země důležité. 

Luxusní byt na pronájem s terasou a výhledem
Luxusní byt na pronájem s terasou a výhledem,

Luxus na dosah

Kdo by netoužil po tom, aby měl krásné bydlení, ve známé lokalitě, kde by bylo v blízkosti nejen město, ale i příroda. To všechno nabízí krásné Rašínovo nábřeží, které je hlavní dominantou Prahy. Kdo miluje rodinné procházky anebo krásné posezení u večerní Vltavy, přijde si zde na své. O něčem takovém si lidé žijících ve velkých městech mohou nechat jen zdát. Každodenní shon, smog, znečistěné ovzduší od aut a hromadné dopravy a příroda v nedohlednu. Alespoň to je každodenní realita, se kterou se mnozí z nás perou. Kdo by však mohl s čistým svědomím svým kamarádům říct, že bydlí na krásném a klidném místě, kde vidí nejenom na Pražský hrad, ale i krásnou Petřínskou rozhlednu?

Praha 2

Rašínovo nábřeží se nachází na Praze 2, a tak je od něj všude blízko. Například k takovým královským Vinohradům je to kousek chůzí. Zajímavostí je, že pražské Vinohrady se umístily na 28. místě mezi 40 nejlépe hodnocenými lokalitami v žebříčku mezinárodního magazínu Time Out, čímž překonaly třeba Barcelonu, Toronto a Atény. 

„Opět se potvrdilo, že Vinohrady jsou skvělým místem pro život, kde se snoubí bohatá historie s moderním způsobem života. Není zde nouze o kulturu, zábavu, místa k odpočinku či lokální kavárny a restaurace. Naše čtvrť je ale hlavně o lidech. Jsou to právě občané, podnikatelé, umělci, kteří vytváří jedinečnou atmosféru Vinohrad a na tomto úspěchu mají hlavní podíl. Zkrátka a dobře, naše srdce bije pro Dvojku,“

uvedl pro MČ Prahy 2 starosta Prahy 2 Jan Korseska.

Vinohrady jsou bohaté pro svůj kulturní život, vynikající restaurace a kavárny a množství zeleně. Nádherná je také bazilika sv. Ludmily, vánoční trhy na náměstí Míru nebo vyhlídka v Riegrových sadech. 

Historie Rašínova nábřeží

Samotné Rašínovo nábřeží ukrývá bohatou historii. Mezi nejvýznamnější památky, které v této městské části nalezneme, patří především památník Františka Palackého, který byl vytvořený podle návrhu Stanislava Sucharda. Celý památník vznikl na počátku 20. století a představuje nám jedinečnou spolupráci Jana Kotěry a Josefa Zasche. Původně se nábřeží jmenovalo Podskalské a několikrát ještě změnilo svůj název, než získalo ten současný. Hrdě nese jméno slavného českého politika, ekonoma a prvního československého ministra financí Aloise Rašína.

Luxusní byt na pronájem s terasou a výhledem
Luxusní byt na pronájem s terasou a výhledem,

Moderní architektonickou ikonou Prahy je Tančící dům z 90. let minulého století, jehož autory jsou Vlado Milunić a Frank O. Gehry. V těsné blízkosti se nachází dva bytové domy, z nichž jeden má na střeše umístěnou plastiku zeměkoule. Oba tyto domy jsou dílem renomovaného stavitele Václava Havla, který zde také žil. Tento Václav Havel je dědečkem stejnojmenného bývalého prezidenta České republiky. A právě on bydlel na prestižní adrese Rašínovo nábřeží 2000/78.

Pražský hrad

Víte, v čem tkví samotné kouzlo bydlení s výhledem na Pražský hrad? Především v tom, že si připomeneme jeho historii. Pražský hrad je dominantní památkou České republiky, který neodmyslitelně patří mezi symboly české státnosti. Tyčí se kousek od Vltavy a ukazuje, jak bohatou historii v sobě ukrývá. Jeho počátky sahají až do 9. století, ve kterém byl postaven Bořivojem z rodu Přemyslovců. Renesance přinesla další změny. Král Ferdinand I. Habsburský pověřil italské architekty, aby hrad přestavěli v duchu renesančního stylu.

V 16. století byly přidány i další významné stavby, jako je Královská zahrada s Letohrádkem královny Anny. Barokní období znamenalo další rozvoj, zejména za vlády Marie Terezie, kdy byl hrad přestavěn v barokním stylu. Toto období také přineslo výstavbu některých z nejvýznamnějších částí hradu, včetně slavného Jižního křídla. V 20. století se Pražský hrad stal svědkem několika politických změn, včetně založení Československé republiky v roce 1918 a období komunistického režimu po druhé světové válce. Dnes je hrad oficiálním sídlem prezidenta České republiky a stále zůstává centrem politického a kulturního života země.

Zdroje: YTLuxuryproperty.cz, Wikipedia.cz, KudyzNudy.cz, E15.cz, house.htgetrid.com, MČ Praha 2, autorský text

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze