Top hledané
Výsledky (0)
Šestajovice zaručují dobré dopravné spojení do středu Prahy i ven z města.

Stěhuji se ke Klánovickému lesu. Východní okraj hlavního města potěší milovníky vycházek, golfu i nakupování

Radek Polák
22. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Místní příroda může být skvělou inspirací

Hledáte nové kvalitní bydlení? A zvažujete přitom, že dáte přednost rodinnému domu? Pokud jste zastánci většího prostoru, jež vám taková nemovitost poskytuje, máme pro vás skvělý tip. Bydlení na okraji hlavního města v Šestajovicích. Východ Prahy totiž díky Klánovickému lesu a okolní zástavbě rodinných domů představuje zajímavou oázu klidu.

Oblast Šestajovic a jejich nejbližšího okolí není zatížena nevzhlednými panelovými domy ze 70. a 80. let minulého století, jako je tomu v různých částech metropole. Další výhodou uvedené lokality je pak dobré dopravní napojení do centra Prahy. Ať již prostřednictvím vlakové trati, která končí na Masarykově, nebo Hlavním nádraží a dále pak poměrně blízké stanici metra Černý Most, kam se rezidenti dostanou pohodlně autem nebo hromadnou veřejnou dopravou.

Dálnice D10, D11 i samotný Pražský okruh zase umožní vycestovat rychle ven z města jak východním či severním směrem, tak na jih a západ od metropole. Například do Poděbrad, které se mohou pyšnit zámkem i hezkou stezkou okolo Labe, jste odsud jen do půl hodiny jízdy autem.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Za nákupy či do pivovaru

Přímo v obci je supermarket Billa a několik menších obchodů potravin. Na oběd či na večeři lze zajít hned do několika restaurací. Milovníci piva bezpochyby zaplesají, když zjistí, že je tu navíc pivovar s provozovnou, kde si mohou vybrat z několika různých druhů zlatavého moku. Pochutnat si tak mohou například na světlém výčepním pivu Zikmund, ležáku Křížovník nebo silném Kojatovi, který odkazuje na první písemnou zmínku o vsi z roku 1227, kdy byl tehdejší královský dvorní úředník Kojata u zrodu myšlenky, na jejímž konci bylo vybudování místní tvrze.

V případě větších nákupů je pak samozřejmě ideální obchodní zóna na Černém Mostě, kde jsou hypermarket a desítky prodejen s oděvy, obuví či sportovním vybavením. V sousedství je řada kinosálů, obchodní dům IKEA a velké provozovny značek Sconto, Hornbach či Siko.

Otevřít v galerii (1)
Mnoho místních využívá k cestě do města i vlakovou dopravu
Mnoho místních využívá k cestě do města i vlakovou dopravuZdroj: Pixabay

Skvělé bydlení

A právě v Šestajovicích se nabízí avizovaný sedmipokojový rodinný dům, který uspokojí například rodiny s dětmi nebo i ty, kteří mají zvýšené nároky na prostor a luxus. Kromě obývacího pokoje, několika ložnic či kuchyně zde nechybí ani pohodlné parkování v garáži či přímo na vašem budoucím pozemku. Řadu z vás zároveň jistě potěší terasa z prvního patra, odkud je zajímavý rozhled do okolí. Mnohé bezpochyby zaujme také zahrada, jež k rodinnému domu přiléhá a kde se může vyřádit třeba také váš čtyřnohý miláček. Jste tak blíž k přírodě, aniž byste byli omezováni svým okolím.

Současně tu můžete lépe realizovat své projekty a sny. Odpadají vám tak veškeré starosti s hledáním a koupí pozemku, vyřizováním povolení i stavbou. Ostatně nemovitost si můžete sami prohlédnout, projít všechny místnosti v různých denních dobách a zjistit, jak se v domě cítíte.

Rychle do přírody

Cílem vycházek všech, kteří v Šestajovicích bydlí, je pak zejména místní Klánovický les. Jedná se o nejrozsáhlejším takový komplex na území města. Procházet se zde můžete hned na několika značených stezkách. Například 12,5 kilometrů dlouhá naučná stezka „Klánovickým lesem“ má hned 17 zastávek. Součástí uvedeného místa jsou také přírodní rezervace  Cyrilov a přírodní památka Prameniště Blatovského potoka. Za pozornost stojí rovněž evropsky významná lokalita Natura 200 Blatov či Xaverovský háj, který leží v údolí pod Horními Počernicemi.

Také samotná obec se snaží životní prostředí nejen chránit, ale i dále zvelebovat, jak ukazují její poslední investiční aktivity.

Za zmínku stojí budování nového projektu na zadržování vody v krajině,“

řekl LP-Life v té souvislosti Martin Liška, který je současně šéfredaktorem místního měsíčníku určeného občanům Šestajovic.

Golfové areály

Na své si přijdou i vyznavači golfu. Jen kousek odsud je 18-ti jamkové golfové hřiště na Černém Mostě, jež využívají jak začátečníci, tak pokročilí. Areál, který splňuje požadované nároky domácí profesionální golfové asociace, hráčům vedle toho nabízí driving range s 12 krytými a vyhřívanými odpališti a další travnatá odpaliště pro zkušenější hráče. Nechybí ani další tréninkové greeny, včetně 3jamkové akademie. Zázemí tvoří restaurace a obchod s golfovým vybavením.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Ještě blíž k Šestajovicím, a to jen okolo 5 minut jízdy autem, to mají místní rezidenti do golfového areálu Mstětice. Hřiště, které je lemováno středně vysokým travnatým porostem, se může pochlubit 18 jamkami. Areál je je proti větru chráněný pískovými překážkami a vodními plochami. I v tomto místě je rovněž driving range a jiné tréninkové plochy.

Sečteno a podtrženo: Bydlení v Šestajovicích uspokojí všechny náročné zájemce o prvotřídní nemovitosti. Byla by rozhodně škoda toho nevyužít. Co tomu říkáte?

zdroj: autorský text, Obec Šestajovice, Golf Resort Black Bridge, Golf Mstětice, Wikipedia, Luxusni-bydleni-praha.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: