Top hledané
Výsledky (0)
Jaké to je mezi mraky, mít široký výhled a oddávat se pocitům nekonečné svobody? Luxusní zážitek vám přinese jedinečná stavba na Dolní Moravě. Vydejte se na Stezku v oblacích a prohlédněte si krásnou českou krajinu z výšky.

Zveme vás na luxusní Stezku v oblacích!

Eva Ledecká
03. července 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Stezka v oblacích

Za luxusními zážitky nemusíte jezdit na kraj světa. I v naší republice se najdou místa, která vám vyrazí dech. Nedaleko horské chaty Slaměnka u horní stanice lanovky Sněžník v Kralickém Sněžníku stojí jedinečná vyhlídka, která opravdu stojí za to. Dostanete se k ní pěšky, lanovkou nebo na kole.  

Dechberoucí výhledy na českou krajinu

Stezka je vysoká 55 metrů a nabízí luxusní výhledy na údolí řeky Moravy, masiv Kralického Sněžníku, hřebeny Jeseníků i Krkonoše. Nejeden návštěvník si zde může připadat jako v jiném světě.

Fránek Architects připravilo návštěvníkům luxusní zážitky

Pod touto jedinečnou stavbou, která vypadá jako had, který se vine až do nebe, je podepsáno architektonické studio Fránek Architects. Najdete na ní několik atrakcí jako je tobogán, sítě, hnízda a jiné, které ocení každý dobrodruh a milovník zábavy ve výškách.

Unikátnost stavby tkví také v materiálech, které na ni byly použity, aby nenarušovala jedinečné okolní prostředí. Jedná se tedy o dřevostavbu (byl použit modřín z Rakouských Alp, který roste v nadmořské výčšce 1000 m. n. m.) s ocelovými prvky a celý objekt je maximálně transparentní. Máte-li strach z výšek, nabízí se dvě možnosti. Buď právě zde svůj strach překonáte, nebo na stezku zkrátka nevkročíte.

Luxusní byt Staré Město 111m
Luxusní byt Staré Město 111m, Praha 1

Stezka v číslech

Originální Stezka v oblacích se nachází v nadmořské výšce 1 116 m. n. m., dřevěná lávka je dlouhá 710 metrů a tobogán dosahuje délky 100 metrů. Věž dokáže odolat vichřici o síle 200 km/h a unese až 4000 rovnoměrně rozmístěných osob.

Jedinečná vyhlídka sklízí úspěchy na poli architektury i za hranicemi České republiky a byla nominovaná na Cenu Evropské unie za architekturu. Vydáte-li se po krásách Čech, možná objevíte luxus tam, kde byste ho třeba vůbec nečekali!

Podobnou vyhlídku najdete také u vodní nádrže Lipno. Tamní Stezka korunami stromů byla vůbec první svého druhu v České republice. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Fránek Architects
Kamenná 835/13 639 00, Brno Česká republika
+420 608 245 414