Top hledané
Výsledky (0)
Každý rok Hennessy spolupracuje s uměci na tvorbě limitované edice Hennessy Very Special. Letos je to portugalský streetartový umělec tvořící pod přezdívkou Vhils.

Street art nejen v ulicích! Nyní na lahvi luxusního koňaku Hennessy.

Eva Ledecká
04. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Limitovaná edice Hennessy Very Special

Vlastním jménem Alexandre Farto je umělec využívající basreliéfní techniku, která byla oceněna za jednu z nejpůsobivějších na poli streetového umění. Kromě sprejů využívá dláta, kladiva, vrtáky, kyselinu i plastické trhaviny. Materiál, který používá, pochází z ulice – staré fasády, zbytky plakátů apod.

Make the invisible visible

Udělat neviditelné viditelným je mottem jeho tvorby. A přesně v tomto duchu se nesla i tvorba originální lahve slavné luxusní whiskey Hennessy. Cítíte tu energii z tohoto jedinečného návrhu? Věřte, že není jen na povrchu, ale ukrývá se i uvnitř, v chuti luxusního koňaku!

Co má podle Vhilse společné jeho umění a výroba koňaku?

„Po návštěvě Cognacu jsem pochopil, že mezi mou tvorbou a výrobou koňaku existují styčné body. Patří k nim například čekání na to, až čas udělá svou práci. Pracuji s materiály, které vyžadují čas, aby se zformovaly, a s postupy, které nejde urychlit. Proces výroby koňaku je velmi podobný – trvá hodně dlouho, než eaux-de-vie náležitě uzrají, a děje se tak pod rukama celé řady lidí.“

Vhils není pro fanoušky graffiti a street art neznámý. Poprvé na sebe více upozornil v roce 2008, kdy vystavoval na londýnském festivalu Cans po boku slavného streetartového umělce Banksyho. Po dokončení studia výtvarného umění si otevřel vlastní studio. Jeho díla jsou nyní vystavovaná po celém světě. Jak pracoval s návrhem pro luxusní Hennessy?

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

„Byla to výzva, a to velmi zajímavá.“

„Mým cílem bylo vytvořit design, jenž by odrážel jak koňak jako takový i láhev s jejím tvarem. Nejprve jsem udělal několik testů a skic a pak jsem vytvořil pět návrhů s využitím čtyř různých technik. Následně jsem prověřil, jak jdou dohromady s láhví. Nakonec se jako nejvhodnější ukázaly papír z plakátů a malba s pomocí kyseliny,“ prozrazuje umělec.

Výsledkem je texturovaná plocha v dominantní černé a tmavě žluté barvě, která má evokovat vyzrálý koňak. To vše na pozadí zbytků starých plakátů Hennessy v kombinaci se symboly značky, jako je vinná réva, rodový znak a tři hvězdy, které dle původní klasifikace odpovídaly koňaku VS.

Na českém trhu je luxusní Hennessy Very Special v limitované edici od Vhilse k dostání od 899 Kč.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze