Top hledané
Výsledky (0)
Velký trend stříbrné barvy.

Stříbrná barva je velký trend tohoto roku a Vánoc: stačí vám proměnit se v disco kouli a jste IN

Tomáš Sedláček
30. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Gucci SS23

Trendy přicházejí a odcházejí, ale jsou zde určité rytmy a barevné trendy, které se opakují každý rok. Jedním z nich je, že metalická a stříbrná barva jsou vyhrazena pro sváteční období a oslavy nového roku. Tento rok je to ovšem jinak! Stříbrná barva se stala trendem přes celou sezónu, což po veškerých sezónách jasných a sytých barev, působí svěžím dojmem. Mohli jsme jí například vidět v jarní kolekci Gucci, Versace a Channel.

V roce 2023 stříbrná barva opět na sebe vzala klasickou podobu ve stylu disco koule s flitry a odlesky. Nejčastěji jsme ji mohli vidět v reprezentaci večerních šatů. Osobně to i pociťujeme s příchodem 2000 léta, která nyní udávají obrovské trendy. Od kombinování různých barev, až po monochromaticky vzhled. Na trhu toho můžeme vidět mnoho - midi šaty, kozačky, fóliové kalhoty, minisukně, tenisky, na výběr je až až. Stříbrná posedlost má také významný dopad na svět doplňků. Po letech, kdy vládly zlaté doplňky, stříbro opět začíná získávat na popularitě. Jak se s touto barvou vypořádat nejlépe a jak ji nosit? Na co si dát pozor a kde naopak ,,přitlačit''? Hodně lidí se stříbrné barvy bojí, ale my vám ukážeme, že není čeho!

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Bezpečná cesta

Určitě ji vynosíte s neutrálními barvami. Můžete kombinovat s džínovinou, úpletem, svetrem. Využijte stříbrnou jako výrazný doplněk. Dávejte si ale pozor, když zkombinujete celý černý outfit s metalickým doplňkem, spíše se už jedná o outfit na večírek, než na běžné nošení.

Hraní si s odstínem stříbrné

Jedna z možností, jak se s touto barvou jednoduše vypořádat je, dát k sobě dva odlišné odstíny stříbrné. Jeden odstín může být více tlumený a naopak druhý zas více lesklý. I když se nebude jednat o monochromatický outfit, stále to bude tvořit krásný a jednolitý celek, v kterém vyniknete.

Doplňky a zase doplňky

Zkuste sladit jen stříbrné doplňky k sobě. Příkladem můžou být boty ke kabelce, šperky k pásku, brýle s nehty a tak dále. Vždy tyto kombinace dodají svěží šmrnc k outfitu. Takže když nevíte, jak oživit jednoduché šaty, tento tip vždy funguje. Říká se, že stříbrná a zlatá k sobě nepatří, ale opak je pravdou! Skvělým vzorem je italská značka Versace, která ničí tento stereotyp v dokonalém provedení.

Od hlavy až k patě ve stříbrné!

A proč se rovnou neproměnit v disco kouli úplně! Zazářit a udělat dojem. Vzít si na sebe šaty s flitry, doplnit to stříbrnými lodičky a nandat na sebe veškeré stříbrné doplňky, které doma najdete. Doslova se v té barvě ,,vyválet’’. Trendy, sexy a extra, tak bych pojmenoval tento krok. Na silvestrovský večírek naprosto ideální. Bude vám to slušet a nikdo z vás nespustí oči, jak na nový rok, tak po celý rok.

A co k tomu stromečku?

Přemýšleli jste už, co si vezmete ke stromečku? A proč zrovna nevyužít stříbrnou barvu! Pojďme si z této metalické mánie vytvořit dva kompletní outfity, ve kterých u štědrovečerní tabule zazáříte jako vánoční hvězdy. První outfit je spíš elegantní a hodí se víc do společnosti. Jedná se o dlouhé šaty s rozparkem značky Balmain, které mají vzadu holá záda. K tomu přidáte lodičky na platformě od značky Gucci, stříbrné drobné náušnice a psaníčko. S tímto modelem na vánočním večírku vyrazíte všem dech. Druhý model je více ležérnější a hodí se k rodinné večeři nebo na návštěvy blízkých. Jedná se o metalické kalhoty značky Marks & Spencer a stříbrné cowboy boots. K tomu vezmete černý Diesel top a přes rameno hodíte Gucci kabelku. Celý vzhled vyšperkujete velkými Gucci náušnicemi. V tomhle modelu budete udávat trendy! Jestli máte odvahu a říkáte si, že té stříbrné ještě nebylo moc, určitě oba dva outfity může pozvednout nějakým lehkým stříbrným líčením. V podobě třpytek, lesku na rty a nebo highlighteru. Na nehty doporučujeme tělovou barvu. 

Otevřít v galerii (1)
Šaty model č.1
Šaty model č.1Zdroj: Balmain

Jen stříbrná to může být!

U stříbrné nemůžeme nikdy udělat chybu. Vždy tu bude a vždy se bude vracet. Dá se říci, že ji nakupujeme do zásoby a čekáme, až ji budeme moct opět vytáhnout ven a ukázat se. Využijeme ji v každé sezóně a zkombinujeme úplně se vším. I když jsme celí ponoření do hliníku, neuděláme chybu. Aspoň rozzáříme místo přesně jako disco koule na tanečním parketu.

Zdroje: Profimedia, Vogue, Autorská tvorba

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze